son baharda cilt bakımı

Dünyaca Ünlülerin Güzellik Sırları

Dünyaca ünlülerin güzellik sırları deyince aklınıza ilk gelen çok pahalı krem ve kozmetik ürünleri oluyor. Her gün piyasaya doğal bir içeriğe sahip olduğu söylenen yeni bir serum ya da güzellik ürünü çıkıyor. Ama dünyaca ünlü pek çok güzelin en pahalı güzellik ürünlerinden önce kendi doğal yöntemleri var. Öncelikle güzel görünmek için sağlıklı ve fit bir vücut önemlidir. Mesela Jennifer Lopez acıktığı zaman dolabı açıp biraz greyfurt kokluyor. Tok hissetmenize ve yalancı açlık krizlerine karşı bir önlem olarak siz de greyfurt ya da tarçın koklayabilirsiniz. Size çok eski bir yöntem gibi gelebilir ama Demi Moore sülük tedavisi ile kirli kanından kurtularak gençliğini koruyor. Cameron Diaz ise cilt bakım ürünü olarak süt tozunu tercih edenlerdendir. Kate Hudson ise cildini tazelemek ve kan dolaşımını hızlandırmak için kalkar kalkmaz yüzüne buz dolu bir torba ile pres yapıyor.  

Yabancı Ünlülerin Güzellik Sırları

Yabancı ünlülerin güzellik sırları oldukça geniş bir konudur. Hem daha fit kalmak hem de daha taze ve genç görünmek için başka yöntemler kullananlar da var. 

  • Catherine Zeta Jones ise saçlarının güzelliğini onları bira ile yıkamasına borçlu imiş. Bu yöntem biraz tehlikeli olabilir  ama Megan Foz fit görünmek ve zayıf kalmak için geceleri yatmadan önce bir bardak elma sirkesi içiyormuş. 
  • Julia Roberts ise ellerini nemlendirmek için bildiğimiz zeytinyağına batırıyormuş. 
  • Lisa Rinna daha dolgun dudaklara sahip olmak için onlara tarçınla peeling yapanlardan. 
  • Cindy Crawford ise hala eski bir yöntem olan süt banyosunu tercih eden ünlüler arasındadır. 

Uzmanların Güzellik Sırları

Uzmanların güzellik sırları arasında ise bir kaç malzemeden oluşan bazit tarifler de yer alıyor. Evde kolayca yapabileceğiniz bu tarifler hem cildiniz hem de saçlarınız için güzel çözümler sunabilir. Örnek bir tarif olarak şunu deneyebilirsiniz.

  • Cildinizin daha parlak ve canlı görünmesi için bir avuç sarı üzümü ezip içerisinde iki çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz. 
  • Bu karışımı temiz cildinize sürüp yaklaşık on beş dakika bekletirseniz cildiniz çok daha parlak görünüyor. 
  • Duş aldıktan sonra bütün vücudunuz deniz tuzuyla ovalar ve biraz bekletirseniz cildinizdeki ölü deriden kurtulabilir ve daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. 
  • Yüzünüzü daha temiz ve canlı göstermek için küçük bir leğene su doldurup içerisine yarım bardak kadar doğal elma sirkesi ekleyebilirsiniz. 

Daha sonra üzerine eğilerek yüzünüzü bir kaç kez bu suya batırmanız yeterli. Bir diğer cilt bakım ürünü de gül suyu. Doğal gül suyu yüzünüzü nemlendirmek ve temizlemek için kullanılabilir. Saçlarınız için önerebileceğimiz bir uzman maskesi için üç çorba kaşığı bal ve iki çorba kaşığı badem yağını karıştırıp temiz saçlarınıza sürebilirsiniz. Bu karışımı da on beş dakika bekletmeniz gerekiyor.

Koreli Ünlülerin Cilt Bakım Sırları

Koreli ünlülerin cilt bakım sırları da her kadının haberdar olması gereken konular arasında. Günümüzde Kore’den gelen çok fazla cilt bakım ürünü satılıyor. Bunları satın almak herkes için mümkün olmasa da kendi cilt tipinize uygun olanlardan seçebilirsiniz Ama daha önemlisi Koreli kadınların ciltlerini temizlemek için uyguladıkları doğal yöntemleri öğrenerek bunları deneyebilirsiniz. Koreli kadınlar ciltleri için çok vakit ayırıyor. Hem temizlemek, hem de nemlendirmek için özel rutinleri var Mesela duş alırken buhar masajı uygulamak ciltteki gözenekleri açmak için uyguladıkları bir rutin. Daha sonra bu gözenekleri nemlendirici ile destekliyorlar. Ayrıca gözenek açmak için sıcak havluyu yüzlerinde bir süre bekletmek yöntemini de çok tercih ettikleri bir yöntem. Bunun dışında peeling maskeleri ve kağıt maske uygulamaları da hiç ihmal etmedikleri şeyler. Öte yandan nemlendirici ardından serum ve tekrar nemlendirici de kullandıkları yöntemler arasında. Her zaman güneş kremi kullanmak ise artık herkesin bildiği bir yöntemdir. Koreli kadınlar dudaklarını kendi dudak rengine uygun doğal rujları dağınık bir şekilde sürerek renklendiriyor. Yatarken de yüzlerinde uzun süre kalacak bir maske uygulamayı ihmal etmiyorlar.  

Türk Ünlülerin Güzellik Sırları

Türk ünlülerin güzellik sırları arasında ilginizi çekecek doğal yöntemler bulunuyor. Mesela Hazal Kaya cildi için tonik kullanmıyormuş. Bunun yerine doğal gül suyunu tercih ediyor. Burçin Terzioğlu ise hamama gitmek ve masaj yaptırmaktan vazgeçmiyor. Demet Şener ise güzel cildinin sırrını sağlıklı beslenme ve yanından hiç ayırmadığı yüksek faktörlü güneş kremine borçlu olduğunu belirtiyor. Pelin Karahan ise gözlerinin altına ince kesilmiş birer kivi yerleştiriyormuş. Kivi gözaltlarını rahatlatıp, koyu rengin atılmasına yardımcı oluyor. Tülin Şahin ise uyumadan önce muz püresi ve baldan oluşan bir maskeyi yüzüne sarıp 15 dakika kadar bekletiyormuş. 

Türk Ünlülerin Kullandığı Kremler

Türk ünlülerin kullandığı kremler deyince aklınıza hemen en pahalı kozmetik ürünler gelmesin. Çünkü pek çoğu oldukça doğa yöntemlerle cilt bakımı yapıyor. Mesela Özge Özpirinçci limon suyundan yapılmış buz küpleri ile cildini nemlendiriyor. Kantaron yağı da vazgeçemediği ürünler arasında. Özge Ulusoy ise, günlük bakımı haricinde ayda bir defa uzman bir sağlık merkezine gidip derinlemesine bir cilt bakımı ve kolajen takviyesi yaptırıyor. Bazı ünlüler ise güvendikleri markaların kremlerini kullanmayı tercih ediyor. Onlardan birisi, Yasemin Özilhan ve beğendiği ve vazgeçemediği bakım ürünleri ise Shiseido Advanced Super Revitalizer ve Shiseido Firming massage Mask. Pınar Tezcan ise La Prairie markasının cilt bakım ürünleri ve özellikle gece kremini beğeniyor. Gül Gölge Saygı ise Lancaster’in güneş kremini kullanıyor. Yağmur Tanrısevsin cildi için Biotherm markasını tercih ediyor. Müge Boz ve Ezgi Asaroğlu cilt bakımı için Aven’i kullananlar arasındadır. Hem yabancı hem de yurt içindeki ünlüler kremlerden önce sağlıklı beslenme ve doğal ürünlerin önemli olduğunu da vurguluyor. 

Ünlülerin Cilt Bakım Rutini

Ünlülerin cilt bakım rutini öncelikle temizlemeye daha sonra ise nemlendirmeye dayanıyor. Peeling ve gözeneklerin açılması için doğal yöntemler kadar çeşitli maskeler ve termal sular tercih ediliyor. Daha sonra ise doğal bazlı nemlendiriciler mutlaka kullanılıyor. Hem yerli hem de yabancı ünlüler için hemen her mevsim güneş kremini günde bir kaç defa olmak üzere kullanmak da çok önemli. Ayrıca haftada ya da on beş günde bir sağlık merkezinde cilt bakımı yaptırmayı tercih edenler ve ünlü markaların serum, temizleyici ve nemlendiricilerinden yardım alanlar da var. Tabi hemen hemen bütün ünlüler düzenli uyuma ve sağlıklı beslenmenin çok önemli olduğunu belirtiyor.   

Ünlülerin Cilt Bakım Ürünleri

Ünlülerin cilt bakım ürünleri arasında Biotherm, Avene, Shisiedo ve Lancaster gibi markaların yanı sıra muz ve elma püresiyle bal karışımı maskeler de yer alıyor. Ayrıca buz kalıpları ile cildi nemlendirmek en çok önerilen konulardan birisi. Eczaneye cildinizin ihtiyaçlarına göre bir bakım ürünü hazırlatmayı tercih edenler de var. Ayrıca cilt serumları kullanan çok sayıda ünlü bulunuyor. Zeytinyağı, bal, kahve ve üzüm gibi doğal besinler yardımıyla maske yapıp cildine uygulama da popüler yöntemlerden birisi. Hangi yöntem olursa olsun, cilt bakımı konusunda ihmal etmemek ve düzenli bir rutini takip etmek, temizleyici, nemlendirici ve güneş kremini ihmal etmemek de tavsiyeler arasındadır.  

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Cilt Bakımı İçin Pratik Yöntemler

Cilt Bakımı Güzel ve genç bir cilde sahip olmak isteyen kimselerin dikkat etmesi gereken durumlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir