Yüzdeki Benler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer?

Deri üzerinde çıkan ve ten renginden daha koyu renklerde oluşan katmanlara ben denir. Benler genelde siyah, koyu kahverengi, açık kahverengi ve kırmızı renklerden oluşur. Benler her insanda görülen doğal bir durumdur, bazılarında az olabilirken bazılarında estetik görünümü etkileyecek kadar çok ve büyük olabilir. Benler genel itibari ile insan sağlığına zarar vermez fakat bazı benler deri kanserine yol açabiliyor. Benlerin tıp dilindeki adı, nevüstürtür. Benler her ciltte farklı boyutlardadır, hormonal değişimlerde ve güneş ışınları nedeni ile benlerin renk ve büyüklükleri değişebilir. Eğer benlerde hızlı bir şekilde renk koyulaşması ve büyüme gibi durumlar yaşanıyorsa burada kişiler cilt kanserine dikkat etmelidir, zira bu durum cilt kanserinin belirtisi olabilir. Özellikle ben rengi koyulaşıyor ve acı yaşatıyorsa bu durumda hemen bir doktora başvurulması gerekir.

Benin Çıkma Nedenleri, Ben Neden Olur?

Benlerin oluşma nedeni, malanositler olarak adlandırılan koyu renk hücrelerin bir araya gelmesi ile benler ortaya çıkar. Bunun yanında;

  • Genetik nedenlere bağlı olarak,
  • Yaşlanma ile beraber ben çıkması ve mevcut benlerin sayısında artış yaşanır,
  • Güneşte fazla kalma,
  • Cilt kanserleri,
  • Hamileliğe bağlı olarak,
  • Menopoz döneminde,
  • Vücuda alınan bazı ilaçlar yan etkilerini ben olarak gösterebilir.

Yüzdeki Benler Nasıl Alınır?

Yüzdeki Benler Nasıl Alınır

Benler vücut ve yüz üzerinde görülen iyi huylu tümörlerdir. Çoğu zaman kişilere herhangi bir zararı olmasa da bazı durumlarda cilt kanserine neden olabiliyor. Benleri aldırmak, günümüzde oldukça kolay yöntemlerle gerçekleşir. Ben aldırma cerrahi bir operasyon gerektirir ve ortamın tamamen steril olması gereklidir. Ben aldırma operasyonunda benlerin bulunduğu bölgeye küçük bir kesi açılır ve benler kolayca alınır. Vücuttan ben çıkarılması kansere neden olmaz bu nedenle benlerinden hoşlanmayan kimseler küçük bir operasyon ardından benlerinden kurtulabilirsiniz. Eğer benler üzerinde herhangi bir kanser şüphesi varsa alınan ben patolojiye gönderilir. Bir seans sırasında vücuttan birçok ben alınabilir. Ben aldırma işlemi öncesi lokal anestezi uygulandığı için kişiler operasyon sırasında acı ve ağrı hissetmezler. Ben aldırma işlemi sonrası kişiler hemen taburcu edilir işlem sonrası kişiye yatak istirahatı verilmez ve günlük yaşamlarına hemen dönebilirler.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Benleri Geçiren Doğal Yöntemler

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu;

Benler için İbrahim Saraçoğlu’ndan doğal tedavi kürlerine bakacak olursak; ilk sırada beyaz sirke gelir. Benler için beyaz sirke uygulaması yaparak zamanla istemediğiniz benlerden kurtulabilirsiniz. Sirke içerisinde yer alan asidik özellikleri ile düzenli kullanım sonunda benler kuruyarak dökülecektir. Ayrıca ben konusunda Saraçoğlu kişileri uyarıyor, benler kesinlikle oynanmamalı, koparılmamalı ve kesilmemelidir. Sirke uygulamasında bir parça pamuğa sirke döküp benli bölgeye pamuğu sabitleyin bu işlemi gece yatmadan önce yaptığınızda etkisini daha iyi görebilirsiniz. Düzenli bir şekilde on gün boyunca yapılan bu uygulamanın sonunda benlerinizden kurtulabilirsiniz.

Sirke ile ben yok etmek için bir diğer yöntem ise; elma sirkesini ben üzerine döküp temiz ve steril bir törpü ile benlerinizi törpüleyin, bu işlem sonrasında benlerin üzerini kapatmanıza gerek yoktur ve günde 3 -4 defa yapmanızda fayda vardır. Benler tamamen yok olana kadar işleme devam etmelisiniz.

Ahmet Maranki Tarifi İle Yüzdeki Benler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer Ahmet Maranki

Ahmet Maranki et benleri için çörek otu yağını öneriyor. Et benleri üzerine bir miktar çörek otu yağını sürmeniz gerekmektedir. Gün içinde 2 – 3 defa sürmenizde fayda vardır. Yine bunun yanında bir çay kaşığı çörek otu yağını içebilirsiniz.

Sarımsak İle Et Beni Yok Etme

Yüzde çıkan et benleri çoğu kimsenin pek hoşlanmadığı durumlardan bir tanesidir. Kişilere sağlık açısından bir problem teşkil etmese de estetik açısından rahatsızlık verir. Bu nedenle doğal yöntemlerle et benlerine müdahale edebilirsiniz. Bu yöntemlerin başında sarımsak ile et beni yok etme gelir. Sarımsak içeriğinde bulundurduğu enzimler sayesinde benlerin rengini açar ve et benlerinin zamanla parçalanarak düşmesine yardımcı olur. Sarımsakla et ben yok etme yöntemi için bir diş sarımsağı ezip gece yatmadan önce ben olan bölgeye sarın, bölgede 4 saat kalması yeterlidir. 5 – 6gün boyunca devam ettiğiniz takdirde benlerden doğal yollarla kurtulmuş olursunuz. Sarımsak uygulaması yapmadan önce ben ve ben çevresini steril hale getirmenizde fayda vardır aksi halde ciltte enfeksiyonlara neden olabilirisiniz. Yine et beni üzerine sarımsak uygulamadan önce ben çevresine vazelin sürmenizde fayda vardır böylece sarımsak diğer bölgelere zarar veremez.

Benleri Vücuttan Çıkarmak İçin Doğal Yöntemler

Benlerini sevmeyen kimseler bir cilt doktorundan yardım alarak küçük bir operasyon sonrası benlerinden tamamen kurtulabilir. Fakat operasyon geçirmek istemeyen kimseler doğal yöntemlerle benlerinden tamamen kurtulabilirler bu yöntemler ise;

Hint yağı ile et ben tedavisi; Hint yağı cilt üzerinde oluşan ben ve siğiller için en sık kullanılan bir yöntemdir. Üstelik Hint yağı sadece et benler için değil diğer koyu renkli benler içinde doğal bir çaredir. Benlerin rengini açarak cilt rengine ulaşmanızı sağlar. Bir miktar karbonat ve birkaç damla Hint yağını karıştırıp ben olan bölgeye masaj yapar gibi oval hareketlerle karışımı sürün, bu uygulamayı benlerden tamamen kurtulana kadar devam etmenizde fayda vardır.

Keten tohumu yağı ile ben tedavisi; keten tohumu özellikle et benler için mucizevi özelliklere sahiptir. Benlerin deri ile olan kısmının kuruyup düşmesini sağlayacaktır. Yapmanız gereken yöntem ise; çekilmiş keten tohumunu bal ve keten tohumu yağı ile karıştırıp, benler üzerine sürümeniz olacaktır. Karışım ben üzerinde 3 – 4 saat kadar bekletilmelidir. Bu uygulamayı benlerden tamamen kurtulmaya kadar yapmanızda büyük fayda vardır.

Tentürdiyot ile et ben düşürme; tentürdiyot ile ister et benlerinizden isterseniz de diğer benlerinizden kurtulmanız mümkündür. İlk etapta et beni üzerini hafifçe törpüleyip, akabinde tentürdiyot sürmeniz yeterli olacaktır. Tentürdiyot rengini yüzünüze geçirmek istemiyorsanız, benin etrafına vazelin ya da nemlendirici krem sürmeniz yeterli olacaktır. Tentürdiyodu bir miktar su ile inceltip gece yatmadan önce benlerinizin üzerine sürüp gece bu şekilde yatabilirsiniz. 2 hafta uygulamadan sonra faydasını görebilirsiniz.

Ananas suyu ile ben düşürme yöntemi; limon, portakal ve greyfurt suyu benlerin rengini açar bununla beraber, ananas suyu da benlerin rengini açar ve et benlerin düşmesine yardımcı olur. Gece yatmadan önce benlerinizin üzerine bir miktar bu meyvelerin suyunu uygulamanız ve benlerin üzerini sarıp yatmanız yeterli olacaktır.

Sağan suyu; soğan suyunun içerisinde asidik maddeler mevcuttur. Gün içerisinde çiğ soğanın suyunu benlerinize direk uygulayın. Eğer etkisini artırmak istiyorsanız, sağan suyu ile elma sirkesini karıştırabilirsiniz.

Aloe vera;  bitki cilt üzerinde pek çok olumlu etkiye sahiptir özellikle hücre yenilenmesinde büyük rol oynar. Eğer benlerinizden şikayetçi iseniz, aloe vera yaprağının içindeki jeli benlerinize uygulayabilirsiniz.

Vücutta Sonradan Çıkan Benler

Vücutta sonradan çıkan benler daha çok hamilelik nedeni ve yaşlılık nedeni ile meydana gelir. Eğer vücudunuzda aşırı derecede ben çıkıyorsa bunun için mutlaka doktora gitmeniz gerekir. Yine vücutta sonradan çıkan koyu renkli et benleri varsa cilt kanserinin habercisi olabilir ve mutlaka doktor gözetimi gerekir. Vücutta sonradan çıkan benleri koparmamanız ve ip ile bağlamamanız gerekir bu gibi uygulamalar ölümcül olabilecek kadar zararlıdır.

Sizlere bu yazımızda yüzdeki benler nasıl geçer İbrahim saraçoğlu, yüzdeki benler nasıl geçer Ahmet maranki, yüzdeki benler nasıl alınır, yüzdeki benler nasıl gizlenir, yüzdeki benlerin çıkma sebepleri sorularına cevap verdik. Siz de yüzdeki benler hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Cilt Bakımı İçin Pratik Yöntemler

Cilt Bakımı Güzel ve genç bir cilde sahip olmak isteyen kimselerin dikkat etmesi gereken durumlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir