Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi

Bepanthol onarıcı bakım kremi adından da anlaşılacağı üzere cilde sürüldüğünde onarım yapan ve cildi yenileyen bir kremdir.

Cildin yeni hücreler üreterek yenilenmesini sağlayan krem, cildi nemlendirerek pürüzsüz ve yumuşacık bir hal almasını da sağlıyor.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi kullanılmaya başlandığı andan yani kullanıldığı ilk andan itibaren etkisini gösteren bir kremdir. Tahriş olmuş kısmın hızlı bir şekilde onarılmasını sağlayan bu krem, yıpranan ve kuruyan cildi onarmaya yarıyor.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Nedir?

Tahrişe elverişli cilt bölgelerinin bakımı için kullanılan bepanthol onarıcı bakım kremi, 30 gramlık kutularda satışa sunulmuştur. Bu krem reçete ile satılsa da devlet tarafından karşılanmamaktadır.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi içeriğinde dekspantenol olarak da zikredilen provitamin B-5 bulundurur. Bu da ciltte meydana gelen hasarları onararak daha pürüzsüz ve nemli bir cilt sağlar.

Çevresel faktörler, sigara dumanı, hava kirliliği, makyaj malzemeler, kozmetik ürünler, güneş ışınları gibi bir çok faktör cildinize zarar verir. Bepanthol onarıcı bakım merhemi bütün bu etkilere karşı önlem alır. Cildin zarar görmesini engeller ve nem oranını dengede tutar.

Çatlayan ve yıpranan cildinizi rahatlatarak güzel bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Bepanthol Onarıcı Bakım Kremi Ne İşe Yarar?

Bepanthol onarıcı bakım kremi ne işe yarar şimdi de bunu detaylıca açıklayalım. Yazımızın üst kısmında kısa da ola bu kremin ne amaçla kullanıldığından bahsetmiştik. Şimdi ise daha detaylı bir bilgi verelim.

Zamanla vücudumuzun diz, topuk, dirsek gibi bölgelerinde dış etkenlere bağlı olarak tahriş edici olaylar başımıza gelebiliyor. Bu bölgelerin su içeriği azalarak, bölgelerde kuruma meydana geliyor. Cildin burada kaybettiği nemi cilde geri kazandırmak için bepanthol onarıcı bakım kremi kullanmak işe yarıyor.

En İyi Nemlendirici Kremler

Kuruyan bölgeleri nemlendirmek için kullanılan bu krem, cildin kaybettiği nemi cilde geri kazandırarak bu kuru bölgeyi onarıp, daha iyi bir görüntü sağlıyor. Özellikle kış aylarında ciltte meydana gelen kuruluğun önüne geçen bu krem içeriğinde bulunan provitamin B-5 ile ciltte bariyer oluşturarak cildin yıpranmasının önüne geçer.

Bepanthol Onarıcı Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Şimdi gelelim bepanthol onarıcı bakım kremi nasıl kullanılır sorusuna. Bu krem sürüldüğü andan itibaren cilt tarafından hızlıca emilir. Asla yapış yapış bir hissi sürdüğünüz yerde hissetmezsiniz. Günlük kullanım için ideal olan bu kremi günde 1 veya 2 kere kullanabilirsiniz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu kremi vücudunuz her yerinde tereddüt etmeden kullanabilirsiniz. Merhemi tahrişe en yatkın olan bölgeye sürerek emilinceye kadar yumuşak hareketlerle cildinizin kremi emmesini sağlayın. Merhemi günde 2 kez kullanabilirsiniz. Şayet nem yetmiyorsa daha fazla kullanmanızda da sakınca yoktur.

Bepanthol Onarıcı Bakım Kremi Yararları

Bepanthol onarıcı bakım kremi yararları şüphesiz ki bepanthol onarıcı bakım kremi zararlarından fazladır. İçeriğinde bulunmayan antiseptik, parfüm ve renklendirici olmaması sebebiyle hiçbir zararlı yönü yoktur.

Bepanthol onarıcı bakım kremi yan etkisi yok diyebiliriz. Şayet içerisinde bulunan provitamin B-5’e karşı herhangi bir alerjiniz yoksa kremin hiçbir yan etkisini göremezsiniz.

Provitamin B-5 sayesinde cildi yenileyip, pürüzsüz ve canlı bir görünüm sağlayan krem, yıpranmaların da önüne geçerek tahrişi ortadan kaldırır.


Bepanthol Ailesinin Diğer Ürünleri


Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Bepanthol Dudak Bakım Kremi

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem


 

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhem Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bepanhtol onarıcı bakım kremi hamilelikte kullanılır mı?

Bepanthol onarıcı bakım merhemi hamilelikte kullanılabilir. Herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Ancak hamilelik döneminde bu merhemi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi tüylenme yapar mı?

Bepanthol onarıcı bakım merhemi kıl köklerini beslediği için tüylenme yaptığına dair bilgiler belirtilmiştir. Çok az derecede de olsa tüylenme yapabilir.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi genital bölgeye sürülür mü?

Bepanthol onarıcı bakım merhemini genital bölge temizliği yapıldıktan sonra tahriş olan bölgeye az miktarda günde 1 defa sürebilirsiniz.

Bepanthol onarıcı bakım kremi sivilce izlerine iyi gelir mi?

Bepanthol onarıcı bakım merhemi adı gibi cildi onarıcı etkisi olduğu için sivilce izlerini zamanla ortadan kaldırmaktadır.

Bepanthol onarıcı bakım kremi sivilceye iyi gelir mi?

Bepanthol merhem düzenlik kullanıldığı zaman sivilce oluşumunu engeller ve sivilcenin baştan çıkmasının önüne geçer.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi çatlaklara iyi gelir mi?

Cildi onaran bepanthol onarıcı bakım merhemi, çatlakların giderilmesi için de kullanılır.

Bepanthol onarıcı bakım merheminin bebeklerde kullanımı nasıldır?

Bepathol onarıcı bakım merhemi bebeklerde kullanımı da büyüklerle aynıdır. İçerisinde zararlı bir madde bulundurmadığından bebeklerde de rahatlıkla kullanılabilir.

Bepanthol onarıcı bakım kremi güneş yanığına iyi gelir mi?

Güneş yanıkları için bepanthol onarıcı bakım kremi kullanabilirsiniz. Güneşin yaymış olduğu zararlı ışınları engelleyen bu krem, düzenle kullanıldıktan sonra güneş yanıklarını da yok eder.

 Bepantol onarıcı krem yüze sürülür mü?

Evet. Bu kremi vücudunuzun her yerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Kullananlar

Bepanthol ailesinin bir üyesi olan, bepanthol onarıcı bakım merhemi kullananlar oldukça memnun kalmışlardır. Hatta her evde mutlaka bulundurulan bu kremi her gün kullanan da bulunmaktadır.

Cilt doktorlarının önerdiği bepanthol onarıcı bakım merhemini güvenle kullanabilirsiniz. Yan etkisi ve cilde zararının olmadığı bu krem herkes tarafından tercih edilen en iyi cilt bakım kremleri arasında yerini almıştır.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Fiyatı

Bepanthol onarıcı bakım kremi fiyat açısından alındığı yere göre farklılık gösterebilir. Eczanelerde, kozmetik mağazalarda ve e-ticaret sitelerinde bulabileceğiniz pepanthol onarıcı bakım kremi en ucuz olarak yine e-ticaret sitelerinde satılmaktadır.

Normalde eczanelerde bepanthol onarıcı bakım kremi fiyatı 15 ile 21 TL arasında değişmektedir. bu kremi her ne kadar doktor yazsa da kremin ücreti devlet tarafından karşılanmamaktadır.

Bayer Bepanthol Cilt Bakım Kremi 30 gr
Fiyat Satıcı
15.63 TL MAYNATURA 9,7
17.85 Megasya 9,1
20.18 DERMOLİST 9,5
18.27 Dermoloji 8,2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bepanthol Dudak Bakım Kremi

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem

İmex Sivilce Kremi


 

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir