En İyi Leke Kremi

Cilt lekeleri hemen hemen her insanın ortak problemi. Bu yüzden de en iyi leke kreminin hangisi olduğu, nasıl kullanılması gerektiği sık sık sorulan sorular arasında.

Herhangi bir sebepten ötürü oluşan bu lekelerin tedavisi için mutlaka oluşma nedenini de bilmek gerekir.

Kimi cilt lekesi tedavisi uzun bir tedavi süreci istese de, kimi cilt lekeleri tedavileri tam tersi kısa zamanda sonuç verebiliyor. Burada bu değişkenliği ortaya çıkaran şey ise lekenin ne derece koyu olduğu.

Açık ve küçük olan lekeler leke geçirici kremler ile kolayca geçerken, koyu ve büyük olan cilt lekeleri için daha uzun bir tedavi süreci istiyor.

Cilt lekelerini yok etmek için cilt lekelerini geçiren maskeler de uygulayabilirsiniz. Tamamen doğal olan bu cilt lekesi geçiren maskeler oldukça da kolay. Cilt lekelerini geçiren maske tarifleri hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan ilginizi çekebilecek konularına göz atabilirsiniz.

En İyi Leke Kremi Markaları

En iyi leke kremi markaları hangisi sorusuna cevap vermek için sizlere bu konudaki en iyi leke kremlerini sunduk. Hangi krem lekeleri yok eder ve bunun yanında cilt lekelerini yok etmek için neler yapılır sizler için derledik.

Farklı nedenlerden ötürü beliren bu lekeler genel olarak doğuştan yani genetiktir. Ancak sivilce, yaşlanma, hamilelik, güneşin etkileri ve hormonal sebeplerden dolayı da meydana gelebilir.

Expigment Krem

Expigment krem cildi soyması ile bilinen leke kremidir. Bu şekilde lekeleri yok eden leke giderici krem, doktorların en sık verdiği kremler arasındadır.

Ciltteki lekeli bölgeye sürülen bu krem sürüldükten sonra belli sürenin ardından cildin soyulmasını ve bu şekilde de lekenin geçmesini sağlıyor.

Çil lekelerini geçiren krem olarak da bilinen bu krem, yüzdeki çilleri geçirmek için oldukça etkilidir. Ciddi yan etkilere sahip bu kremi doktor tavsiyesi olmadan kullanmaktan kaçınınız.

Madecassol Krem

Yara izlerini geçiren krem Madecassol, aynı etkiyi yanıl ve sivilceler üzerinde de gösteriyor. Yanık izlerini geçiren bu krem, ciltteki hücrelerin canlanmasını sağlayarak lekelerin yok olmasına yardımcı oluyor.

Güneş lekelerini yok etmek için de kullanabileceğiniz bu krem yüzdeki lekeleri geçiren krem olarak biliniyor. Hemen hemen her lekeye iyi gelen kremi doktor tavsiyesi üzerine kullanmanızı öneriyoruz.

Tretin Krem

Cilt lekelerini giderici kremler arasında olan Tretin krem, çok etkili bir leke soyucu kremdir. Sivilce lekeleri üzerinde yoğun bir etkisi olan bu krem sivilce izlerini geçiren krem olarak da bilinir.

Ciddi yan etkilere sahip bu kremi doktor tavsiyesi ve kontrolü dışında kullanmamanız gerekir. Bunun yanında kremi sürdükten sonra 1 saat kadar da güneş ışığına maruz kalmamanız gerekir.

Peeling tarzında cildi soyarak lekeleri geçiren bu krem düzenli kullanıldığında olumlu sonuçlar verdiğinden, kremi düzenli kullanmak gerekir.

Dermycin Leke Kremi

Leke oluşumuna karşı olarak üretilen d, formülünde bulunan üstün aktiflere ek olarak papatya ekstratı, kayısı çekirdeği, üzüm çekirdeği ve su teresi bulunduruyor. Yaşlanma lekelerini geçiren bu krem, kalıtsal olmayan yani sonradan ortaya çıkan lekelerin tedavisinde oldukça fazla kullanılıyor.

Günlük bakım kremi olarak kullanacağınız bu krem, hem cildinizdeki nem dengesini sabit tutuyor hem de renk tonunu eşitleyerek cildiniz daha sağlıklı ve ışıltılı görünmesini sağlıyor. Ayrıca cilt lekelerinin oluşmaması için de koruyucu bir tabaka oluşturuyor.

Elocon Leke Kremi

Genelde cilt sorunlarında doktor tarafından verilen bu krem, cilt lekelerini yok etmek için de kullanılıyor. İltihap, kızarıklık ve sivilceye iyi gelen bu krem, düzenli olarak kullanıldığında lekelerin görünümünü ciddi oranda azaltıyor.

Elocon leke kremi kortizon bulunduran bir krem olduğundan uzun süre kullanılması tavsiye edilmiyor. Kısa süreli kullanabileceğiniz bu krem yüz de dahil olmak üzere vücudun her yerine sürülebilir.

Lekomed Leke Kremi

Leke kremlerinden olan Lekomed krem, paraben ve civa içermeyen ayrıca cildi soymadan lekeleri geçiren dermatolojik olarak kanıtlanmış bir kremdir.

Koltuk altı kararması, güneş lekesi, diz ve dirsekte oluşan kararmalar, genital bölge kararması, sivilce lekeleri, lazer epilasyon ve solaryum sonrası oluşan lekeler ile ağda ve jilet kaynaklı kararmalardan dolayı kullanılmaktadır.

Soskin Leke Giderici Krem

İki doğal aktif maddeden oluşan Soskin Clearifying Cream, melanin üreten hücrelerin çekirdeğine doğrudan etki ediyor ve ortaya çıkmış lekeleri en aza indiriyor.

Yeni leke oluşumunu da engelleyen bu krem, güneş ışınlarından da cildi koruyor. Bu da kremin etkisini daha iyi göstermesini sağlıyor.

Cildi tahriş etmeyen bu kremi cildi nemlendirerek aydınlatıyor ve kahverengi leke oluşumlarının önüne geçiyor. Krem her cilt tipi için kullanılıyor.

Arap Kızı Kremi

Cilt tonunu açan krem olarak yaygın şekilde kullanılan arap kızı kremi, cilt lekelerini yok etmek için günümüzde birçok bayan tarafından kullanılıyor. Düzenli olarak kullanıldığında cildi pürüzsüzleştirerek cildin rengini aşan krem yüzdeki lekeleri geçirmede de oldukça işe yarıyor.

Güneş lekelerini ve sivilce lekelerini düzenli kullanıldığı takdirde ciddi oranda azaltan bu kremin piyasada sahtesi oldukça fazla. Bu nedenle aldığınız kremin orijinal arap kızı kremi olmasına dikkat edin.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Cilt Lekelerini Geçiren Maskeler Tarifleri

Evde Cilt Lekeleri İçin Maskeler

Peeling Nasıl Yapılır?


 

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Cilt Bakımı İçin Pratik Yöntemler

Cilt Bakımı Güzel ve genç bir cilde sahip olmak isteyen kimselerin dikkat etmesi gereken durumlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir