Contractubex Jel Krem Nedir
Contractubex Jel Krem Nedir

Contractubex Jel Nedir? Ne İşe Yarar Ve Faydaları Nelerdir?

Contractubex jel krem herhangi bir sebepten ve ya darbeden dolayı vücutta oluşan yara ve çizik izlerinin giderilmesi için kullanılan etkili bir jel kremdir. Her evde olması gereken kremler arasında yer alır,  bu nedenle çoğu evde bulundurulmalıdır. 120 gramlık tüplerde jel halinde kullanıma hazır bir şekilde sunulur, bu nedenle başka kremlerle karıştırmanıza gerek kalmadan direkt deri üzerine uygulayabilirsiniz. Contractubex jel kremin içeriğinde % oranında allantonin, % 10 extractum cepae,  %0,04 heparin sodyum, bulunur.

Krem cilt üzerinde tahribat gören, hasara uğramış bölgelerde cilt yenilenmesi ve cilt sağlığı için kullanılır. Cilt hücrelerini yenileyerek yaranın iyileşmesinin yanı sıra, cildin daha genç ve güzel görünmesine büyük oranda yardımcı olur. Contractubex jel kremin etken maddelerinden biri olan heparin sodyum, cilt ve deri üzerinde damarların tedavisini yaparak kan akışını hızlandırır, daha rahat akmasını sağlar, böylece cilt tazelenirken yenilik kazanır.

Contractubex jel kremin bir diğer etken maddesi, extractum cepaedir. Extractum cepae soğan özü anlamına gelir. Soğan özü bilindiği gibi apse, yara ve iltihap gibi hastalıkların iyileştirilmesinde kullanılır, yine soğan özü sayesinde cilt daha temiz ve genç bir yapıya sahip olur.

Contractubex Jel Kremin Faydaları Nelerdir?

Contractubex jel kremin faydaları cilt üzerinde bulunan sivilce, kaza yaraları, yanık izleri, gibi kusurlu, belirli nedenlere bağlı olarak oluşan yara izlerini yok etmek için kullanılır. Yine cilt üzerinde bulunan ölü derilerin temizlenmesi ve cildin yenilenmesi için oldukça etkili bir kremdir. Yani cilt üzerindeki tüm olumsuz durumlara karşı bu kremi kullanabilirsiniz.

Contractubex Jel Krem Nerelerde Kullanılır?

Contractubex Jel Muadili
Contractubex Jel Muadili


Yara İzlerinde Kullanımı

Contractubex jel yara sonucu kalan izlerin tamamen iyileşmesi, iz kalmaması için kullanılır, kaza yaraları, bıçak yaraları gibi yaralarda kullanımı yapılabilir. Kaza sonucu eklem yerlerinde oluşan yaraları iyileştirerek kişilere hareket özgürlüğü sağlar.

Contractubex Jel Krem Yanık İzi
Contractubex Jel Krem Yanık İzi

Yanık İzlerinin Tedavisinde Kullanımı

Contractubex jel kremin yanık oluşumu için kullanımı yapılacaksa, önce doktora başvurulmalıdır. Doktor izni olmadan hiçbir kremi kullanmayınız çünkü yanık derecesine göre verilecek krem farklı olabilir. Doktorunuz kreme onay verdiyse, krem yanığın oluştuğu andan itibaren kullanılmalıdır. Böylece deri üzerinde oluşacak, herhangi bir yanık yarası iz kalmadan tedavi olacaktır.

Ameliyat İzlerinin Yok Edilmesi İçin Kullanımı

Contractubex jel krem ameliyat izlerinin yok edilmesinde etkili bir kremdir. Kişiler geçirdikleri operasyon sonrası dikiş izleri için kremi günde 2 defa kullanabilirler, sezaryen doğum yapmış olan kimseler için de kullanıma uygun bir kremdir.

Contractubex Jel Sivilce
Contractubex Jel Sivilce

Sivilce Ve Akne İzleri İçin Kullanımı

Krem, sivilce için kullanılacaksa, sivilcelerin hafiflemesi beklenir daha sonra Contractubex Jel Krem tedavisine başlanır. Fakat bunun için de önce bir dermatoloji uzmanıyla görüşülmelidir. Böylece cilt üzerinde oluşacak akne ve sivilce izleri kısa süre içerisinde yok olacaktır.

Contractubex Jel Nasıl Kullanılır
Contractubex Jel Nasıl Kullanılır

Contractubex Jel Krem Nasıl Kullanılır?

Yara izlerinin giderilmesi için kullanacaksanız; yara üzeri temizlenmeli, kirden arındırılmalıdır ve günde üç defa az miktarda yara üzerine dairesel hareketlerle masaj yaparak ve yaraya iyice yedirilerek sürülmelidir. Günde üç kereden fazla kullanılmamalıdır.

Contractubex jel kremin yanık izlerinin giderilmesi için kullanılacaksanız; yanık olan bölge hafifçe temizlenmeli, daha sonra Contractubex Jel krem yanık olan bölgeye hafifçe masaj yaparak dairesel hareketlerle günde 4 – 6 defa sürülmelidir. Fakat dozaj için doktora ya da eczanenize başvurmalısınız.

Contractubex jel kremin ameliyat sonrası dikişler üzerinde kullanım şekli; krem, dikiş olan bölgeye günde iki kez uygulanır, dikiş yaraları daha yeni ve açıksa mutlaka doktor kontrolleri ile kullanılmalıdır.

Contractubex jel kremin sivilce için kullanım şekli; sivilcelerin hafiflemesi  beklenir, sivilceli olan bölge doğal sabunlarla temizlenir, cilt arındırılır ve kurutma işlemi yapıldıktan sonra cilde günde 3 defa olmak kaydıyla krem yüze uygulanır. Böylece sivilce ve akne izleri tamamen yok olacaktır.

Kabuklu yaralar için kullanım şekli; Contractubex jel kremi herhangi bir kaza sonucu oluşan kabukların daha elastik bir hale kavuşması için kullanılır, hareket kısıtlılığı için kullanılmaya uygun bir kremdir.

Cilt sağlığı ve güzelliği için kullanım şekli; Ciltte oluşan hamilelik, güneş lekeleri, ergenlik döneminden kalmış kırmızı sivilce izleri gibi lekeleri gidermek için kullanabilirsiniz. Krem cildi tazeleyerek lekeleri yok eder. Cilde genç bir görünüm kazandırır. Kullanım dozu çok yüksek olmamalıdır.

Contractubex Jel Krem İle Tedavi Yöntemi Nasıldır?

Contractubex jel krem başta yara izlerinde oluşan ölü deriyi ciltten arındırarak, ciltte yeni hücrelerin çıkmasını ve damarlardaki kan akışını hızlandırarak kusurlu cildi tedavi eder.

Contractubex Jel Kremin Yara Üzerinde Kullanımına Ne Zaman Başlanmalıdır?

Jel kremden en iyi sonucu alabilmek için, açık yaraların iyileşmesinden sonra kreme hemen başlanmalıdır. Yaraların oluşmasından hemen sonrasında kremin kullanımı, yara izlerinin tamamen geçmesinde oldukça etkili olacaktır. Krem, taze ve açık yara izlerinde çok fazla etki göstermeyebilir bu tür yaralarda kremi kullanmadan önce mutlaka hekimden onay almanız gerekir.

Contractubex Jel Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  • Contractubex jel kremi kullandıktan sonra direk güneş ışığına maruz kalmamanız gerekir, bu nedenle kremi geceleri ve sabahın erken saatlerinde kullanmanız daha uygun olacaktır.
  • Contractubex Jel Kremi hasta bölgeye çok bastırmadan sürmeye özen gösterin, hafif hareketlerle ve masaj hareketleriyle iyice yedirerek sürebilirsiniz.
  • Contractubex Jel Kremi hamileler ve emziren anneler kullanmadan önce mutlaka, doktora danışmaları gerekir, krem deri içine nüfuz ettiği için bebeğe zarar verebilir ya da süte geçebilir.

Contractubex Jel Kremin Çocuklarda Kullanımı Nasıldır?

Contractubex jel kremi çocuklarda kullanacaksanız mutlaka doktora başvurarak hekim kontrolünde kullanmanız gerekir 12 yaş üzeri çocuklar için kullanımda bir sakınca yoktur.

Contractubex Jel Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Contractubex Jel Kremin yan etkilerinde herhangi bir komplikasyona rastlanmamıştır. Görülen yan etkileri yoktur. Fakat bazı kişilerde içeriğindeki etkin maddelere karşı alerjik reaksiyon sebebiyle kişide hassasiyet görülebilir. Bunlar ise;

  • Mide bulantısı
  • Kızarıklık,
  • Şişlik,
  • Kaşıntı,
  • Baş dönmesi

şeklinde nüks eder, bu gibi durumlarda kremin kullanımı hemen bırakılmalıdır. Derhal doktor kontrollerine gidilmelidir.

Contractubex Jel Kremin Etki Süresi Ne Kadardır?

Contractubex jel kremin etki süresi, yeni kapanmış izlerde cilt hemen iyileşme gösterir. Kremin tam etkisini görebilmek,  bazen uzun sürebilir bu yara izinin derinliğine ve büyüklüğüne bağlıdır.

Contractubex Jel Krem Nereden Alınır?

Contractubex jel kremi temin noktaları eczaneler ve internet siteleridir. Fakat en sağlıklısı krem eczaneden temin edilmelidir.

Contractubex Jel Kremin Fiyatı Nedir?

Contractubex jel kremin fiyatı yaklaşık 53 TL gibi bir fiyatı vardır.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir