Nadixa Sivilce Kremi Nasıl Kullanılmalı
Nadixa Sivilce Kremi Nasıl Kullanılmalı

Nadixa Sivilce Kremi Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?

Pek çok krem ve merhem cilt problemlerine özel olarak geliştirilmiştir. Bu kremlerden bir tanesi de nadixa kremdir. Nadixa sicilce kremi nedir? Ne işe yarar? Gibi sorular kremi kullanmaya henüz başlamamış kişilerce sorulmaktadır.  Yüz bölgesinde ve vücudun diğer bölgelerinde meydana gelen sivilce ve akne gibi sorunlar için kullanılan bir kremdir. Krem beyaz renkli, kokusuz  ve %1 nadifloksasin içerir. 30gr’lık tüplerde satışa sunulan krem, antibiyotik özelliği sayesinde içi iltihaplı ve acı verici sivilcelerin hızla iyileşmesini sağlar.

Nadixa Krem Ne İşe Yarar?

Nadixa krem şuana kadar bilinen kremler içinde en etkili sonuca ulaştıran bir sivilce kremidir. Gerek ergenlik sivilceleri gerekse sonradan oluşan sivilceler için kullanılabilir. İçeriğinde antibiyotik özelliği olduğu için sivilceleri yüzeysel değil tamamen ortadan kaldırma özelliğine sahiptir. Nadixa krem ne işe yarar sorusuna bir diğer cevap ise, sivilceleri yok ettiği gibi akneleri de tamamen  ortadan kaldırma özelliğine sahiptir diyebiliriz. Özellikle cilt doktorlarının hastalarına reçete ettiği bu krem gece kullanım için daha uygundur.

Nadixa Sivilce Kremi Nedir
Nadixa Sivilce Kremi Nedir

Nadixa Kremin Faydaları Nelerdir?

Nadixa kreminin faydaları hakkında bilgi vermek gerekirse;

 • Deri üzerinde hızla yayılan  ve yine deri altında çoğalan bakterileri öldürür. Bunun yanında sadece iltihaplı sivilceler değil, deri altında yaşanabilecek her türlü enfeksiyon sorunlarına da iyi gelir.
 • Özellikle erklerde daha çok karşılaşılan kıl dönmesi, kıl kökü aknesi gibi sorunları giderir.
 • Kurutulması zor olan ve zaman alan iltihaplı sivilcelerin kısa süre içinde iyileşmesine ve sivilce izinin kalmamasında büyük rol oynar.
 • Uzun yıllardır geçmeyen zor ve inatçı sivilcelerin tedavisini kısa zamanda yapar.
 • Bayanların en büyük sorunu olan epilasyon sonrası sivilcelere iyi gelir.
 • Nadixa krem nasıl kullanılır?
 • Nadixa krem kullanacak kimselerin sıkça sorduğu sorulardan bir tanesi, nadixa krem nasıl kullanılır? Sorusudur.
 • Nadixa kremi kullanmadan önce mutlaka cildinizi makyaj ve kir gibi etmenlerden yağsız doğal bir sabun yardımı ile ayırın. Akabinde günlük yüz temizleme toniği ile yüzünüzü temizleyin, cildinizin kirlerden ve makyajdan tamamen arındığından emin olun.
 • Ürünü diğer kremler gibi yüzünüzün tamamına uygulamaktan kaçının, sadece sivilce oluşan bölgelere ve akne oluşan bölgelere küçük bir parça uygulayın. Sivilcelerin boyutuna göre kremin miktarını artırıp azaltabilirsiniz.
 • Epilasyon sonrası çıkan sivilceler için uygulayacaksanız, sivilce çıkan alanı temizleyip kuruttuktan sonra kremi kullanabilirsiniz.
 • Eğer kremi akşam uygulayıp yatarsanız sabah yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Gündüz uyguladığınızda ise birkaç saat sonra yüzünüzü tahriş etmeyecek şekilde yıkamanız doğru olur.

Nadixa Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Nadixa kremin yan etkileri, çoğu kişilerde görülmez. Fakat cildi aşırı hassas kişilerde kremin içeriği olan nadifloksasin maddesi reaksiyonlara yol açabilir. Kremin uygulandığı bölgede batma, yanma, kaşıntı gibi yan etkiler meydana getirebilir. Bu nedenle  doktorunuza danışmadan kremi kullanmamanız önerilir. Bunun dışında krem kesinlikle, cilt derisini soymaz, kızarıklıklara neden olmaz ve şişlik gibi sorunlara yol açmaz.

Nadixa Kremin Muadilleri Hangileridir?

Nadix kremin muadillerine bakacak olursak;

 • Aknefloks,
 • Magnis jel krem,
 • Aknetrent,
 • Safine,
 • Terramisin,
 • Bactrobran kremlerdir.

Nadixa Krem Hakkında Sorulan Sorular

Sivilce İzleri Üzerinde Bir Etkisi Var Mı?

Nadixa krem iltihaplı sivilceler üzerinde kuruma sağlar. Sivilce izlerini geçirmek için farklı bir kremden destek almanız daha doğru olacaktır.

Nadixa Krem Kortizonlu Mu?

Krem hakkında sık sorulan sorulardan bir tanesi de nadixa krem kortizonlu mu? Sorusudur. Krem pomat kortizon içerir, bu nedenle sadece sivilcelerin üzerine sürülmesi sağlanmalıdır.

Nadixa Krem Tüylenme Yapar Mı?

Kremlerin pek çoğu kullanıldığı alanda tüylenmelere neden olur. Burada da en sık sorulan soru nadixa krem tüylenme yapar mı? Sorusudur. Krem herhangi bir şekilde tüylenme oluşumuna neden olmaz.

Krem Genital Bölgede Kullanılır Mı?

Epilasyon sonrası çıkan sivilceler için kullanacak olan kişilerin sorduğu soru nadixa krem genital bölgede kullanılır mı? Sorusudur.  Eğer genital bölgede kremi kullanmak isterseniz öncelikle doktorunuza danışmanız önerilir. Çünkü krem bu bölgede mantar enfeksiyonlarına neden olabilir.

Krem Cildi Kurutur Mu?

Krem cildi kurutmaz, eğer sadece sivilcelerin üzerine sürerseniz cildinize herhangi bir şekilde zarar vermeyecektir.

Hamilelik Ve Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Nadixa krem hamilelik ve emzirme döneminde kullanılır mı? Sorulduğunda ise, hamilelik, 14 yaş altı çocuklarda ve emzirme döneminde kullanıma uygun değildir.

Nadixa Kremin Fiyatı Nedir?

Nadixa krem fiyatı, 28,25tl’dir. Krem eczanelerde ve web sitelerinde satışa sunulur.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir