Ameliyat Sonrası Dikiş İzleri
Ameliyat Sonrası Dikiş İzleri

Ameliyat ve Yaralanmalar Sonrası Dikiş İzlerini Geçiren Kremler

İnsanlar bazı nedenlere bağlı olarak ameliyat olabilir. Ameliyat sonrası dikiş izi kalması ise kişilerde psikolojik travmalara neden olabilir. Bu gibi durumlarda ise en çok merak edilen ameliyat ve yaralanmalar sonrası dikiş izlerini geçiren kremler ve merhemlerdir. Bu kremler ile özellikle yüz bölgesi, boyun ve vücudun diğer görünen bölgelerinde ya da görünmeyen bölgelerinde oluşan dikiş izleri tedavi edilebiliyor. İşte dikiş izi tedavisinde kullanılabilecek kremler;

ameliyat sonrası iz geçiren krem
ameliyat sonrası iz geçiren krem

Contractubex jel; günümüzde kullanılabilecek ve en çok kullanıcısı olan merhemlerden bir tanesidir. İçerdiği bileşenler sayesinde yara izi de dahil dikiş izlerine iyi gelir. Krem sürüldüğü alanda deri soyulmalarına neden olur. Böylece üstteki izli deri soyulur ve iz olmayan daha taze deri oluşumuna yardımcı olur. Eğer yara ya da dikiş iziniz  çok eski ise tedavi süresi de bu derece uzayabilir. Fakat dikiş izi yeni ise krem kısa sürede dikiş izini yok edebilecek güçtedir. Elbette herkesin cilt yapısı farklı olduğu için herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu nedenle kremi kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önerilir. Contractubex jel krem 2019 fiyatı ise 53,65tl’dir.

ameliyat sonrası iz kalmaması için krem
ameliyat sonrası iz kalmaması için krem

Scarfin krem; krem içeriğindeki bitkisel ürünler özler ile yaralanmalarda oluşan izlere, kaza, yanık, çizik ve ameliyat izlerinde kullanılabilir. Tüm bunların yanında sivilce izlerini de kolayca tedavi edebilir. Kremi kullanmadan önce doktorunuza başvurmanız gerekir. Hamile ve emziren kadınlara önerilmez. Krem ne kadar bitkisel içerikli olsa da bazı hastaların ten yapılarına uyum göstermeyebilir ve yan etkiler ortaya koyabilir. Eğer herhangi bir şekilde yan etkisini görürseniz kremi kullanmayı bırakıp doktorunuza başvurmanız önerilir.

Maderma krem; ameliyat sonrası deri kabarmaları, kesik ve sivilce izleri gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Maderma krem kullanılmadan önce doktora sormanız gerekir. İçeriğindeki etmen maddeler cilt yüzeyinize zarar verebilir ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu nedenle vücut yapınızı bilmeden kullanmanız doğru olamayacaktır. Hamile hanımlara önerilmez.

İlvina salyangoz özlü krem; salyangoz özlü kremler son dönemlerde popüler olmuştur. Bunun nedeni salyangozların salgıladığı sıvıda deri yenileyen ve tazeleyen bir özün bulunmasıdır. Bu sayede dikiş izi kalmaması için bu kremi kullanabilirsiniz. Yine sivilce izleri, güneş lekeleri gibi alanlarda da oldukça etkili ve çoğu kişi tarafından bilinen bir kremdir.

Madecassol krem; bu krem her evde mutlaka olması gereken kremlerden bir tanesidir. Özellikle çocukların yaralandıkları anda krem sürülmelidir. Ameliyat dikiş izi kalmaması için de bu kremi doktorunuza danışarak kullanabilirisiniz. Eğer yanık tedavisinde kullanmak isterseniz de oldukça fazla yararını görebilirsiniz.

Xeragel krem; silikon halinde bulunan bu krem zedelenmelerden dolayı doğan yara izlerinde, çiziklerinde ve ameliyat izlerinde kullanılabilecek en etkili kremlerden bir tanesidir. Krem kullanımında yen yaralara sürmemeye özen göstermeniz gerekir. Eğer yeni ameliyat yarası üzerinde kullanacaksanız çok dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Scarex krem; çok hasarlı bölgelere uygulanabilecek kremlerden bir tanesidir. Ülkemize yara izini yok eden krem olarak ta bilinir. Döve sonrası tahribatı gidermek için, sezaryen izini yok etmek için, yanık ve diğer yara izlerini yok etmek için çok sık tercih edilir.

Fito krem; cildi nemlendirerek soyan ve deri üzerindeki tahribatı yok eden bu krem dikiş izlerini de yok edebiliyor. Halk arasında dikiş izini geçiren krem olarak ta bilinir. Fito krem kullanmadan önce eczacınıza ve doktorunuza danışmanız önerilir.

Pohli krem; doğal formatta üretilen bu krem cildi tazelediği bilinir. Fakat etkisini yara izlerinde, yanık izlerinde ve ameliyat izlerinde de rahatlıkla görebilirsiniz. Estetik dikiş izleri nasıl geçer soruna da pohli krem en iyi yanıtı verebilir.

Scar zone krem; bu kremi özellikle çocuklarda etkilidir. Yani çocuklarda sık görülen düşme izlerini yok etmede kullanılır. Pek çok kremin aksine bu kremi sürüp güneşe rahatlıkla çıkabilirsiniz. Çünkü içeriğinde 15 faktör güneş koruma özelliği mevcuttur. Yine yara ve ameliyat izleri için de kullanıma uygundur.

Fenireepair jel; hücre yenilenmesini sağlar. Kabuklu ve sürekli tekrar eden yaralarda kabuğun nemlenerek düşmesinde etkili bir kremdir. Krem aynı zamanda ağrı ve acıları da dindirme özelliğine sahiptir. Eski yara ve dikiş izleri üzerine günde üç kez uygulanması önerilir. Özellikle çocuklar ve yaşlılar için her krem önerilmez ama bu kremi her yaştan insan rahatlıkla kullanabilir.

Regenia krem; cildin kendini yenileyebilmesi için kullanılması gereken bir kremdir. Yanık ve yaralarda etkisi bilindiği gibi dikiş ve ameliyat izlerinde de son derece etkili bir forma sahiptir. Dikiş izi krem kullanmak isteyen kimselere rahatlıkla tavsiye edilebilir.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir