Bonie Çatlak Kremi
Bonie Çatlak Kremi

22 Adet En İyi Çatlak Kremi Tavsiyesi

Vücutta oluşan çatlaklardan muzdarip olan genellikle bayanlar oluyor. Yaptıkları doğum ve kilo alıp verme sırasında derinin esneyebileceği kapasitenin üstüne çıkması sebebiyle çatlaklar meydana gelmektedir. Buna henüz kesin ve net çözüm bulunamasa da kremlerle bu durumu biraz hafifletmek mümkün Kremleri kullananların bazıları memnun kalmış ise de ileri seviyeye gelen çatlaklar için lazer yöntemine başvurmaları tavsiye edilir. Piyasada en iyi 22 çatlak kremi bulunuyor. Bunları sizler için bulup açıklamalar halinde yazarak bilgi vermek istedik.

En İyi Çatlak Kremleri

Piyasada bulunan en iyi çatlak kremleri kullanıcıları tarafından tam puan alarak kullananların sayısı gittikçe artmaktadır. Merdiven altı satılan ürünlerden uzak durunuz. Çatlak kremlerini almadan önce iyi bir araştırma yapmak hatta kullanıcılar ile iletişime geçerek tavsiye almak en iyi sonuçlar almanıza yardımcı olabilir. Piyasa da satılan kremlerin bazıları, çatlağın oluşumunu önlerken bazıları ise, çatlak görünümünü azaltmada tedavi edici özelliğe sahiptir.

En İyi Çatlak Kremi
En İyi Çatlak Kremi
 • Bonie Çatlak Kremi

Bonie çatlak kremi sayesinde çatlağın oluşumu gerçekleşmeden önce önlem amaçlı kullanılabilir. Kolojen üretimini tetikleyerek çatlak görünümünü engellemeye yardımcı olur. Düzenli olarak 6-8 hafta boyunca kullanıldığında sonuç almaları mümkündür.

Lierac Phytolastil Çatlak
Lierac Phytolastil Çatlak
 • Lierac Phytolastil Çatlak Oluşumunu Engelleyen Jel

Piyasa da en çok tercih edilen ürün Lierac Phytolastil çatlak oluşumunu engelleyen jel ile çatlaklar meydana gelmeden önlem alabilirsiniz. Jelin işleyiş şekli deriye esneklik kazandırarak gerilen bölgelerde çatlakların oluşumunu engelleyerek işlevini tamamlıyor.

Mustela Çatlak Kremi
Mustela Çatlak Kremi
 • Mustela Çatlak Kremi

Meydana gelen çatlakları iyileştirmek için kullanılan Mustela kremi kullanıcılar tarafından aranan bir ürün haline gelmiştir. Ciltte bulunan lif kaynağı eksikliğine bağlı olarak çatlaklarda lif üretimine destek vererek çatlak görünümü onarmaya çalışır.

Bepanthol Çatlak Kremi
Bepanthol Çatlak Kremi
 • Bepanthol Çatlak Önleyici Krem

Adını cilt bakım ürünleri ile duyurmayı başaran marka şimdilerde ise çatlak sorununa el atmıştır. Bepanthol çatlak önleyici krem düzenli kullanıldığında hamilelik veya kilo alma olayları sırasında deriyi esneterek çatlağın oluşumunu önemli ölçüde engelleyebiliyor. Kimyasal ilaçlar içermediğinden dolayı güvenerek kullanabileceğiniz bir üründür.

 • Babe ile Çatlaklara Veda

Babe ile çatlaklara veda sloganı ile gönülleri kazanmayı başarmış bir markadır. Oluşan çatlak görünümü hafifletirken yeniden oluşmasını engelleyici özelliğe sahiptir. Alkol ve paraben içermediği için memnun kalanların sayısı oldukça fazladır.

Galenic Elancyl Çatlak Kremi
Galenic Elancyl Çatlak Kremi
 • Galenic Elancyl Çatlak Önleyici Krem

Doğal ürünlerle meydana gelen Galenic Elancyl çatlak önleyici krem ayçiçeği ve yosun özleri içeriğine sahiptir. Hamilelik döneminde doktorların en çok tavsiye ettiği kremlerden birisidir. Derinin elastikiyetini artırarak %90 oranında çatlakların oluşumunu engellemektedir.

StriVectin SD Çatlak Kremi
StriVectin SD Çatlak Kremi
 • StriVectin SD Çatlaklar İçin Krem

Şu anda piyasada satılan en pahalı çatlakları tedavi eden krem unvanını elinde bulunduruyor. StriVectin SD çatlaklar için krem kullananlar tarafından 4 hafta içinde gerçekten işe yaradığı konusunda geri bildirimler yapılmış kolojen üretimini artırarak gözle görülür şekilde çatlakların iyileşmesini sağladığını açıklamışlardır.

 • DR Murad Firm & Tone Serum

Çatlakların görünümünü azaltarak %60 oranlarında iyileşme vadeden DR Murad Firm& Tone Serum düzenli kullanıldığı takdirde olumlu ölçüde sonuç almak mümkün.

 • Sebamed Anti-Stretch Mark Çatlak Kremi

Markanın cilt bakım ürünleri ile birlikte pişik kremi de bulunmaktadır. Sebamed Anti- Stretch Mark çatlak kremi üreterek hamilelik sonrasında meydana gelen çatlakları iyileştirebiliyor. Kaybolan bağ dokuları yenileyerek cildi gerginleştirip çatlak görünümü azaltmayı hedefliyor.

 • Vichy Action İntegral Çatlak Kremi

Vichy Action İntegral çatlak kremi cildi sıkılaştırarak çatlak oluşumunu önlemeye karşı üretilen ürünlerden birisidir. İçeriğinde besleyici yağlarla iki kat etki gösterip cildi esnekliğine kavuştuşturuyor.

 • Burt’s Bee Mama Bee Çatlak Kremi

Doğum yapmış bayanların tercih ettiği Burt’s Bee Mama Bee çatlak kremi düzenli olarak kullanıldığında çatlak görünümü azalttığı söyleniyor. İçindeki kakao yağı ve E vitaminleri bakımından zenginliği ile cilde bakım yapıp gerginliği azaltıyor.

 • LR Aloe Vera Dermaintense Çatlak Kremi

Bir ürünün içinde Aloe Vera bitkisi yer alıyorsa kullanabileceğiniz en güzel ürün diyebilirim. LR Aloe Vera Dermaintense Çatlak Kremi vücudunda oluşan çatlakların görünümünü azaltmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca LR markanın çatlağa dair krem ve spreyden oluşan setleri mevcuttur.

 • Biomarks Çatlak Önleyici Krem

Biomarks çatlak önleyici krem sayesinde hamilelik sonrası meydana gelebilecek çatlaklara engel olabilirsiniz. Cildi yumuşatarak gerginliğin azalmasına katkı sağlar.

 • Elancyl Çatlak Önleyici Krem

Elancyl markasına ait birçok cilt bakım ürünleri bulunuyor. Bunlardan biri olan Elancyl çatlak önleyici krem ürünü cildinizi çatlamadan önce koruyup esnekliği artırarak doğum öncesi veya zayıflama öncesinde kullanıldığında vücudunuzu eski formda görmenize yardımcı olacaktır.

 • Evomere Çatlak Kremi

Kozmetik sektörünün öncülüğünü yapan Evomere markası Evomere çatlak kremi ile piyasada en çok tercih edilen üründür. Ginseng özleri, badem yağı ve yaban gülü gibi bitkilerden meydana getirilmiş doğal çatlak önleyici kremdir.

 • Fierce Stretch Mark Çatlak Kremi

İlk kullanıldığından itibaren sonuç vermeye başlayan kremlerden birisidir. Fierce Stretch Mark Çatlak Kremi mango, shea, zeytinyağı ve aloe vera gibi zengin doğal ürünlerden üretilmiştir. Çatlakların oluşumunu engellerken cildi yenilemeye devam eder.

 • Palmers Çatlak Kremleri

Palmers Amerika’nın en ünlü cilt bakım markasıdır. Palmers markasına ait birçok çatlak bakım yağları ve Palmers çatlak kremleri seti bulunmaktadır. Size uygun olanı seçerek çatlakla mücadelenize başlayabilirsiniz.

 • Pregnacare Çatlak Kremi

Hamilelik ve kilo artışı sırasında cilt elastikiyetini kaybedip cilt yapısında bozulmalara yol açabiliyor. Bu da çatlakları meydana getiriyor. Çatlamış olan yerlere Pregnacare çatlak kremi ile müdahale ederseniz çatlak görünümünü hafifletebilirsiniz.

 • Body Merry Çatlak Kremi

Body Merry çatlak kremi sarkmış derileri sıkılaştırmada uzman olduğu hatta çatlaklara karşı savaştığı söyleniyor. İçeriğindeki zengin vitamin ve minareller sayesinde yeniden çatlak oluşumunu engelleyebilmektedir.

 • Madecassol Merhem

Sadece çatlaklara yönelik değil yanık, tahriş gibi rahatsızlıkların tedavisinde de işe yaradığı söylenen Madecassol merhem, fiyatı diğer rakiplerine göre daha uygundur.

 • Bella B

Doğum sonrasında meydana gelen tek şey çatlaklar değildir elbette. Sezeryan ile doğum yapan kişilerin dikiş izi görünümünü hafifleten krem olarak da geçiyor. Böyle bir özelliğe sahip krem oluşmuş çatlakları da tedavi edebilecek kadar iyi olacağı düşünülüyor.

 • Contractubex Kremi

Contractubex Kremi, ameliyat ve dikiş sonrası doktorların tavsiye ettiği kremlerden birisidir. Vücutta oluşan yara izlerini ve yanıkları hatta çatlak izlerini yok denebilecek noktaya getirm

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Acnelys Krem Nedir

Acnelys Krem Nedir? Acnelys Krem Nasıl Kullanılır?

Acnelyse krem oldukça etkili bir akne ve sivilce kremidir. İçeriğindeki A vitamini sayesinde ciltteki epidermis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir