Kimsenin Bilmediği Güzellik Sırları

Makyaj, kadınların hayatlarının vazgeçilmezleridir. Birçok kadın evde iken bile makyaj yapmayı sever. Kendi iyi hissetmeyi sağlayan makyaj ile kadınlar hem özgüven kazanır hem de kendilerini daha mutlu hisseder. Her ortama uyan makyajlarda kalıcılığı yakalamak ve yapay görünümden uzaklaşmak için kimsenin bilmediği güzellik sırları hakkında bildi edinmek ve makyajı kurallarına göre yapmak önemlidir.

En Eski Güzellik Sırları

En eski güzellik sırları dendiğinde sayılabilecek birçok ürün vardır ve bunların başında da kına geliyor. O dönemin kadınları saçlarına yaktıkları kınalar ile farklı bir görünüme sahip olmuşlardır. En eski Antik çağlardan günümüze kadar uzanan birçok güzellik sırrı bulunur. Kadınların güzelleşmek uğruna tonlarca para harcamalarının tam aksine o dönemin kadınları doğal yollar ile güzelleşmenin birçok farklı yöntemine sahiptir. Özellikle Hindistanlı kadınlar neem bitkisinden oldukça faydalanmış ve cilt üzerinde uzun yıllar boyunca kullanmışlardır. Bir diğer doğal güzellik sırrı ile kildir. Antik çağ kadınları kili yüzlerinde maske olarak uygulamış ve ciltteki nem dengesini korumayı başarmışlardır.

 

Japonların Beyazlık Sırları

Japonların beyazlık sırları dünyada güzellik açısından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Japonya’da beyazlığın temel etkeni Japonların güneşe az çıkmak istemesidir. Güneşe karşı koruma sağlayan Japonlar bembeyaz bir tene sahip olarak yaşamlarını sürdürür. Bununla birlikte günün 24 saatinde güneş kremi kullanan Japonlar vücutlarında uyguladıkları güneş kemleri ile lekesiz ve izin olmadığı bir tene de sahiptirler.

 

Hızlı ve Etkili Güzellik İçin En İdeal Maske Tarifleri  

Hızlı ve etkili güzellik için en ideal maske tarifleri ile kadınlar aradıkları doğal güzelliklere sahip olabilirler. Bu maskeler arasında en etkili tarifler arasında şunlar vardır:

 

  • Sütlü Salatalık Maskesi Tarifi:

 

Hem süt hem de salatalık cilde son derece iyi gelen besinlerdir. Bu ikisini eşit miktarda karıştırılıp cilde uygulandığı takdirde ciltteki etkisini kısa üre içerisinde fark etmek mümkün olur. Sonuç alabilmek için maskeyi tekrar tekrar cilde uygulamak ve ciltte kurumasını beklemek gerekir.

 

  • Limon ve Yoğurt Maskesi Tarifi:

 

Ciltteki lekeler açısından son derece etkili olan yoğurt ve limon, cilt için gerekli takviyeyi de cilde yapmaktadır. Haftada iki kez limon ve yoğurttan yapılacak kremsi bir kıvam, cilde uygulanarak bir hafta içerisinde ciltteki lekelerden kurtulmak mümkün olur.

 

  • Yoğurt Suyu Kürü tarifi:

 

Yoğurt suyu birçok derde devadır. Bununla birlikte gözaltında oluşacak morluklar için de ideal bir besin kaynağıdır. Pamuk batırılarak yoğurt kürü gözaltı bölgelerine uygulanır ve yaklaşık 5 dakika bölgece ekletilirse kısa sürede sonuç almak mümkün olur. İstenildiği kadar yapılabilen bir uygulamadır.

 

Limon ve Patates ile Kimsenin Bilmediği Güzellik Sırrını Uygulayın

Limon ve patates ile kimsenin bilmediği güzellik sırrını uygulayın ve zinde kalın. Limon ve patates ile yapacağınız bir karışım cildinizin daha zinde görünmesini sağlayabilir. Bunun şu işlemi yapabilirsiniz: 

  • Bir adet patatesi rendeleyerek bir kabın içerisine koyun. 
  • Üzerine yarım limonun suyunu sıkın. 
  • Püre haline getirdikten sonra cildinize uygulayın. 
  • Bir süre cildinizde beklettikten sonra cildinizi yıkayın ve kısa süre içerisinde şaşırtıcı sonuçları görün.

Bu karışım ile cildin tazelendiğini ve daha gergin bir hale geldiğini hissedeceksiniz.

 

Eski Kitaplardan Derlenen Kimsenin Duymadığı Güzellik Sırları

Eski kitaplardan derlenen kimsenin duymadığı güzellik sırları hala günümüzde birçok kadın tarafından da merak edilen bir konudur. Güzellik son derece göreceli olsa da güzellik sırları herkesçe aynı şekillerde uygulanır. Tarihin en eski sayfalarında yer alan güzellik sırları her dönem kadınlara ilham kaynağı olmuştur. Tarihin tozlu sayfalarından itibaren etkisi bilinen yegâne güzellik ürünü zeytinyağıdır. Doğal zeytinyağı birçok farklı besin ile birlikte kullanılır ve ciltteki etkisi tartışılmazdır. Bununla birlikte cilde atılan kese, hamamlar, bal maskeleri ve gül özlü kremler de her koşulda cilde iyi gelmektedir. Yoğurt kürleri ile de cildi canlandırmak ve renk farklılıklarını gidermek mümkün olur. 

Saray Kadınlarının Güzellik Sırları

Saray kadınlarının güzellik sırları her dönem tartışılır ve merakla takip edilir. Her biri eşsiz güzelliğe sahip kadınların nasıl bu kadar kusursuz oldukları merak konusudur. Saray kadınların cildinin yumuşaklığı için her daim temizliği ve hamamı ön planda tutmuştur. Cilt için doğal yağların da cildi beslediği bilinmektedir.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Yüz Beyazlatıcı Sabun Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yüz Beyazlatıcı Sabun Ciddin bakımlı ve sağlıklı olması, kadınlar için son derce önemli bir detaydır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir