Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem

Bebeklerin hassas ciltlerine göre üretilmiş olan Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem oldukça etkili bir pişik kremidir. Bu krem içeriğinde %5 oranında provitamin B-5 bulundurur.

İçerisinde bulunan provitamin B-5 ile bu krem cildin en üstünde bulunan koruyucu bariyeri koruyarak bebeklerin ciltlerinin yumuşacık, nemli, esnek ve pürüzsüz tutulmasına yardımcı oluyor.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem Nedir?

Krem içerisinde bulunan lanolin ile tahrişe en çok neden olan sürtünmeyi ortadan kaldırır. Kaygan bir yapıya sahip olan bu madde ile sürtünme azaltıldığından pişik oluşumunun sebebini de ortadan kaldırır.

Her bez değişiminde kullanabileceğiniz en iyi bebek pişik kremi Bepanthol baby pişik kremi,  içerisinde parfüm, renklendirici, koruyucu madde ve antiseptik bulundurmuyor.

Yapışkan bir yapıya sahip olmayan bu krem hem kullanım açısından hem de bebeklerin hassas ciltlerini koruma açısından oldukça iyi.

Bebeklerde Pişik Nedir ve Nasıl Oluşur?

Bebeklerde pişik oluşumu nedeniyle bebeğinizdeki huysuzluğu daha da artabilir. Çünkü oluşan pişik yüzünden bebeğiniz acı çekmektedir. Oluşan pişiğe dokunulduğunda veya yıkandığı zaman bebeğiniz ağlayabilir.

Bebeğinizin ağlamasını hiçbir anne-baba istemez. Böyle bir durumda sakın panik olmayın. Öncelikle sakin olun. Bebeklerde pişin çok yaygındır ve tedavisi çok kolaydır.

Bebeklerde pişik nerelerde olur? sorusunun cevabı ise; bebeklerde pişik genel olarak kasıklarında ve koltuk altlarında görülmektedir. Çünkü sürtünmenin en çok olduğu bölge bu bölgelerdir.

Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için mutlaka korunması gerekmektedir. Cildini korumak için doğal ve güvenebileceğiniz bir ürün gerekmektedir.

Bebeklerde Pişik Neden Olur?

Bebeklerde pişik, bebek bezinin ıslak ya da iç çamaşırının çok uzun süre cilde temas etmesinden dolayı oluşur. Genel olarak idrar pişik oluşumunun en başında gelen sebeplerdendir. İdrarla birlikte bebek bezinin sürtünmesi de pişik oluşumunu daha da etkilemektedir. Bu durumda da bebeğinizin vücudunda pişik oluşumuna engel olmazsanız, pişik oluşur ve bebeğiniz acı çeker.

Bebeklerde Pişik Nasıl Önlenir?

Bebeklerde pişik en çok görülen cilt problemlerinden biridir. Eğer önlem alınmadığı takdirde bebeğinizin çekeceği acı da çok fazla olur. Ancak sadece önlem almak da fayda etmemektedir. Hangi önlemi alırsanız alın bazı durumların önüne geçmek mümkün olmayabilir.

Bebeğinizde Pişik Oluşumu Riskini Azaltmak İçin Alınacak Önlemler

 • Bebek bezini sık sık değiştirin.
 • Bebeğinizin altını temizlerken su kullanın.
 • Her bebek bezi değiştirdiğinizde bepanthol baby pişik önleyici merhem kullanın. Bu pişik oluşumunun önüne geçecektir.
 • Her gün bebeğinizin gün içerisinde bir süre bezsiz gezmesini sağlayın.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem Ne İşe Yarar?

Peki Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem ne işe yarar sorusunun cevabı ne? Aslında kremin ne işe yaradığı adından da belli. Bu krem bebeğinizin pişiğe karşı korunmasına yardımcı olurken, onun cildinin hassasiyetini de koruyor.

Kremin içerisinde provitamin B-5, B3 vitamini, lanolin ve zeytinyağı bulunuyor. Bu maddeler de bebeğinizin cildini pürüzsüz, yumuşak ve nemli tutarak bebeğinizi pişiğe karşı koruyor. Şeffaf bir yapıya sahip olan bu krem ile bebeğinizin hassas ve ince cildi nefes alıyor.

Cildi tahriş edici olan kaka ve çiş gibi etkenlerden ve sürtünmelerden koruyan pişik önleyici krem, bebeğinizin cilt sağlığı açısından ciddi koruma da sağlıyor.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem Nasıl Kullanılır?

Bebekler ek gıdaya başlamalarının ardından pişik sorunuyla karşı karşıya kalabiliyor. Pişik nasıl geçer sorusunun cevapları aranmaya başlıyor.

Pişiği en hızlı geçiren krem olarak da bilinen Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem nasıl kullanılır sorusu da burada akıllara geliyor.

Kremi kullanmadan önce ellerinizi yıkayın ve ardından da kurulayın. Bebeğiniz için ılık, kuru, temiz bir ortam hazırlayın. Bebeğinizin altını değiştirirken poposunu temizledikten sonra kremi sürün ve ardından da yeni bezi bağlayın.

Eğer zamanınız varsa ortamı bebeğinizin poposunu açık halde kalabilecek bir yer haline getirin. Bezler her ne kadar hava aldırıyormuş gibi gösterilse de aslında hava içe geçmez. Çünkü havanın geçtiği her yerden sıvı da geçer.

Bebeğinizin poposuna kremi sürdükten sonra bebeğinizin altını bir süre açık bırakabilir ve iyileşme süresini daha da hızlandırabilirsiniz.

Bebeğin Altını Temizlemeden Önce Yapılması Gereken Hazırlık

 • Temiz bez ayarlayın
 • Mutlaka ıslak mendil bulundurun
 • Değiştirdiğiniz bezi veya kullandığınız ıslak mendiller için naylon poşet
 • Bepanthol baby pişik önleyici merhem ya da eş değer bir ürün kullanın.

Bebek Bezinin Çıkartılma İşlemi

 • Yapışkanları açıp kendi üzerine katlayın.
 • Bebeğiniz erkekse penisini mutlaka bir bez yardımıyla kapatın.
 • Kalan dışkıyı bezin temiz bölümüyle temizleyin.
 • Bebeğinizi hafifçe ayaklarından tutarak yukarıya kaldırın ve bezi katlayın.
 • Çıkarılan bezi naylon poşete koyun.
 • Islan mendil ile bebeğinizin altını güzelce temizleyin. Eğer bebeğiniz kız ise temizliği vajinaya doğru değil tam tersi yönünde yapın.
 • Bebeğinizin poposunu ıslak mendil ile temizleyin.

Yeni Bebek Bezi Bağlama İşlemi

 • Bepanthol baby pişik önleyici merhem ya da eş değer bir ürünü bebeğinize sürün.
 • Temiz bir bebek bezini bebeğinizin arka kısmına gelecek şekilde yerleştirin. Diğer bölümü de bacaklarının arasında kalmalıdır.
 • Bebek bezini sıkı bir şekilde fakat bebeğinizin cildinde herhangi bir iz bırakmayacak şekilde bantları yapıştırın.
 • Özellikle kullanacağınız uygulamalar için kullandığının ürünün mutlaka kullanma talimatına bakın.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem Kullananlar

Bepanthol baby pişik önleyici merhem kullananların yorumları arasında olumsuz bir yorum neredeyse yok. Kremi kullananlar kremden oldukça memnun. Çok etkili bir ürün olduğuna dair yapılan yorumlarda, kremin pişiğe de çok iyi geldiğinden bahsediliyor.

Bepanthol baby pişik önleyici krem kullanıcı yorumlarında tüketiciler tarafından tam puan almış bir pişik kremi. Pişik önleyen krem, korucuyu tabakayı güçlendirerek pişik oluşmasını da ciddi anlamda engelliyor.

Bepanthol Baby Pişi Önleyici Merhem Kullananların Yorumları

 • Yıllardır severek ve isteyerek kullandığım merhemin kıvamını değiştirip krem gibi yapmışsınız. Krem kullanmak istesem gider krem alırım değil mi?
 • Çok iyi bir merhem ben kullanıyorum herkese tavsiye ederim.
 • Çok iyi merhem ama çok pahalı.
 • Bebeğinizi gerçekten pişik olmasını istemiyorsanız bez değişimi sırasında mutlaka kullanın.
 • Bebeğimin neresinde pişik olursa olsun güvenle kullandığım merhemdir bepanthol baby pişik merhemi.
 • Mutlaka ama mutlaka kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
 • Bepanthol pişik merhemi kullandıktan sonra bebeğim de ben de geceleri rahat uyumaya başladık. Teşekkürler bepanthol ailesi.

Bepanthol Baby Pişik Kremi Yüze Sürülür Mü?

Kullanıcı yorumları arasında çok sorulan bir soru var. O da bepanthol baby pişik kremi yüze sürülür mü? Bu sorunun cevabı her sitede olumlu. Pişik kremi yüze sürülür mü sorularına birçok kadın olumlu yanıt verirken, bu kremin yüzdeki kızarıklığı ve tahrişi yok ettiğini dile getirmiş.

Pişik kreminin yüze sürülmesinin en önemli nedenlerinden biri de yan etkisinin olmaması. Tamamen doğal maddelerde elde edilen bu krem, yan etkisi olmaması sebebiyle de yetişkinler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

 Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem Fiyatı

Çok etkili bir pişik önleme kremi olan bepanthol baby pişik önleyici krem fiyatı aslında yaptığı etkiye göre oldukça uygun. Kremin fiyatı alındığı yere göre değişiklik gösterse de 20-25 TL arasında fiyatları değişiyor.

Bepanthol Baby 100 gr Pişik Önleyici Krem
Bepanthol Bebek Pişik Önleyici Merhem 100 ml Sponsor 32 TL
Bepanthol Baby Pişik Onleyici Merhem 100 Gr 32 TL
Bepanthol Baby Pişik Bakım Merhemi 100gr 32 TL

Pişik kremlerinin fiyatları çok yüksek olmasa da oldukça etkili sonuçlar doğurur. En iyi pişik kremi olan bepanthol pişik kreminin ise fiyatı eczanelerde ve e-ticaret sitelerinde değişiklik gösterebilir.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhemi İle İlgili Sorular

Bepanthol baby yüze sürülür mü?

Bepanthol baby pişik önleyici merhem yüze sürülür mü sorusu çok sık sorulan soruların başında gelmektedir. Eğer yüzünüzde kızarıklık, tahriş ve yanma mevcutsa rahatlıkla yüzünüze sürebilirsiniz. İnce bir tabaka halinde tahriş olmuş bölgeye masaj yapar gibi uygulayabilirsiniz.

Bepanthol baby ne işe yarar?

Bepanthol baby pişik önleyici bir merhemdir.

Bepanthol pişik kremi nerelerde kullanılır?

Bepanthol pişik kreminin genel kullanım alanı pişik önleyici olmasıdır. Cildinizde tahriş olan, kızaran bölge ve yanma hissi olan bölgede rahatlıkla bepanthol pişik kremini kullanabilirsiniz.

Bepanthol yüze sürülür mü?

Bepanthol ailesinin bütün kremleri yüze sürülmektedir. Ancak kullanmadan önce prospektüsünü mutlaka okuyun.

Bebek pişik kremi yüze sürülür mü?

Bebek pişik kremi yüzünüzde tahriş, kızarıklık ve yanma gibi bir durum söz konusuysa sürebilirsiniz.

Pişik kreminin yüze faydaları

Pişik kreminin yüze faydaları saymakla bitmez. İçerisindeki etken madde çinko oksit kızarıklık ve pişiklere karşı çok etkili bir mineraldir. Ayrıca mikropları yok etmek için de vücudumuzun hayati önem taşıyan mineralleri arasında yerini almaktadır.

Bepanthol baby pişik önleyici krem nerelerde kullanılır?

Vücutta bulunan ve nerede olursa olsun her bölgede her türlü pişik için kullanılır.


Bepanthol Ailesinin Diğer Ürünleri


Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Bepanthol Dudak Bakım Kremi

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem


 

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir