keçi sütü sabunu

Keçi Sütü Sabunu

Keçi sütü sabunu en az keçi sütü kadar besleyici özellikler taşır. İnsan cildine bire bir uyum sağlayan keçi sütü sabunu, cilt üzerinde oluşabilecek bakterileri de ciltten uzak tutarak cildin daha temiz ve daha sağlıklı olmasında büyük rol oynamaktadır.

Özellikle gün içinde sürekli makyaj la dolaşan ciltler kimyasalların etkisi ile çok çabuk zarar görebilir bu nedenle keçi sütü sabunu bu ciltler için mucizevi etki yapar.

Keçi Sütü Sabunu Ne İşe Yarar

Keçi sütü sabunu cilt sorunlarını ortadan kaldırmaya yarayan en etkili doğal cilt ürünü dür. Keçi sütü sabunu ile cilt renginizi açabilir, sivilce ve güneş lekeleri gibi lekeleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Keçi Sütü Sabununun Etkileri

Siyah noktalar için keçi sütü sabunu; sabunun içeriğinde bulunan yüksek miktardaki protein ile yüz üzerinde bulunan siyah noktaları temizlemede etkilidir. Özellikle gün içinde kirli hava, toz ve makyaj gibi zararlı etmenler cilt üzerinde büyük tahribata neden olur ve siyah nokta oluşumuna zemin hazırlar.

Siyah noktalar için birçok farklı yöntem olsa da en etkili yöntem hiç kuşkusuz keçi sütü sabunudur. Sizinde akne ve siyah nokta gibi geçmeyen cilt problemleriniz varsa  keçi sütü sabunu ile bu problemlerden kolayca kurtulabilirsiniz.

Sabunu her gün düzenli olarak kullandığınız takdirde sivilce ve siyah noktalarınız tamamen yok olacaktır. Keçi sütü sabununun düzenli kullanımı sonunda pürüzsüz ve daha canlı ciltlere sahip olacaksınız.

Bazı cilt hastalıklarında keçi sütü sabununun etkisi; cilt rahatsızlıkları günümüzde büyük oranda fazlalaşmıştır. Özellikle yaz aylarında bu cilt rahatsızlıkları giderek artar.

Cilt rahatsızlıkları için keçi sütü sabunu büyük etkiye sahiptir. Keçi sütü sabunu daha çok, egzama, sedef ve mantar gibi hastalıkları rahatlatmak ve büyük oranda önüne geçmek için kullanılır. Düzenli kullanım sonunda bu tür hastalıklardan tamamen kurtulma şansınız olacaktır.

Cilt üzerinde bulunan bakteriler için etkilidir; içeriğinde bulunan protein sayesinde keçi sütü sabunu cilt üzerinde ve deri altında bulunan bakterileri tamamen yok eder.

Böylece iltihaplı sivilceler için keçi sütü sabunu oldukça faydalı olacaktır. Keçi sütü sabunu içinde ph seviyesi yüksek olduğu için makyaj gibi kimyasalların etkisini en aza indirir. Cilt üzerinde bulunan ölü derileri ciltten kusturur ve temizleyerek daha genç bir cilt yapısına kavuşmanızı sağlar.

Keçi Sütü Sabununun Faydaları

Keçi sütü sabunu dola bir sabundur, bununla beraber keçi sütü anne sütüne en yakın besin değerlerini içerir. Cildin yenilenmesini sağlayarak daha canlı ve genç görünmenize yardımcı olur. Keçi sütü sabununun faydaları ise;

  • Keçi sütü sabununun içeriğinde bol miktarda A ve E vitaminleri mevcuttur bu nedenle de ciltte bulunan ölü derileri cilt üzerinden temizler ve cildin daha genç bir görünümüne yardım eder.
  • Özellikle kuru ciltler için nemlendirme etkisi vardır, kuru bir cilt yapısına sahipseniz sabunu düzenli olarak kullanabilirsiniz.
  • Karma bir cilt yapısına sahipseniz eğer cilt yapınızı eşitlemek için keçi sütü sabununu kullanabilirsiniz.
  • Keçi sütü sabunu alfahidroksi içerir bu nedenle deride sedef ve egzama gibi döküntülerin önüne geçer.
  • Egzama ve mantar gibi kaşıntılı hastalıkların kaşıntısını alır ve gün içinde daha rahat olmanızı sağlar.
  • Keçi sütü sabunu peeling etkisi yaparak ciltte bulunan akne ve siyah noktaları temizler.
  • Yıpranan ciltler üzerinde onarıcı etkiye sahiptir.

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır

Keçi sütü sabunu diğer sabunlara göre daha farklı kullanılır, ilk etapta ılık su ile sabunu eriterek köpürtme işlemi yapın ve köpüğü cildinize uygulayın. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sabunu direk cildinize uygulamamak olacaktır. Keçi sütü sabunu kullanımı yaptıktan sonra mutlaka ahşap bir saklama kabında saklanmalıdır.

Keçi Sütü Sabunu Cildi Beyazlatır mı

Süt yapısı itibari ile cilt beyazlatmada kullanılan bir üründür. Keçi sütü sabunu cilt beyazlatmak için kullanılabilecek bir üründür. Bu nedenle gerek güneş yanığından oluşan koyu ciltler için gerekse hamilelik lekelerinden dolayı kararan ciltler için kullanıma uygundur.

Keçi Sütü Sabununun Zararları

Keçi sütünün zararları yoktur, keçi sütü sabunu doğal bir ürün olduğu için her cilt yapısına uygundur. Her yaştan kişiler sabunu rahatlıkla kullanabilirler. Fakat bazı kimselerin süte alerjisi olabilir bu nedenle cildinizin keçi sütü sabununa alerjisinin olup olmadığını kullanmadan önce test etmeniz tavsiye edilir.

Keçi Sütü Sabunu Kullananlar

Keçi sütü sabununu cildimde oluşan sivilce izlerini yok etmek için aldım, kulanı sonrasında güneş lekelerimin de geçtiğini gördüm. Şuanda kullanıma devam ediyorum.

Keçi sütü sabununu iki yaşındaki oğlum için kullanıyorum ve çocuklarda oluşan egzamanın geçmesine yardımcı oldu.

Sürekli kaşınan el mantarlarım vardı sabunu kullandığım andan itibaren kaşıntılarımın azaldığını fark ettim.

Ben sürekli açık havada çalışan biriyim bu nedenle cildimde güneş yanıkları ve güneş lekeleri oluşuyor, keçi sütü sabunu güneş lekelerine ve güneş yanıklarına oldukça faydalı.

Cildimin süte alerjisi olduğu için kullanamıyorum ama kullanmayı çok isterdim.

Ergenlik sivilcelerim bir türlü bitmiyordu keçi sütü sabunu kullandığım andan itibaren, iltihaplı sivilcelerim büyük oranda kurudu.

Ellerimin rengi hiç hoşuma gitmiyordu, keçi sütü sabununun köpüğü ile ellerime masaj yapıyorum şuanda ellerim daha beyaz ve estetik görünüyor.

Benim lazer epilasyon sonunda belli bölgelerimde kararmalar meydana gelmişti, doktorum karbonat ve keçi sütü sabunu önerdi kullanmaya başladığım andan itibaren faydasını gördüm.

Keçi sütü sabununu kesinlikle herkese öneririm özellikle benim gibi egzama mağdurları varsa sabun yaraları hafifleterek acıları alıyor.

Keçi Sütü Sabunu Nerede Satılır

Keçi sütü sabunu online alışveriş imkanı sunan web sitelerinde, aktarlarda, büyük marketlerde ve doğal sabun satışı yapan dükkanlarda satılır.

Keçi Sütü Sabununun Fiyatı Nedir

Keçi sütü sabunun fiyatı 4 TL ila 25 TL arasında satışa sunulur.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Cilt Bakımı İçin Pratik Yöntemler

Cilt Bakımı Güzel ve genç bir cilde sahip olmak isteyen kimselerin dikkat etmesi gereken durumlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir