Vicks Nedir?

Vicks Nedir?

Vicks krem her evde olan ve kullanımı 100 yılı aşmış nadir ilaçlardan bir tanesidir. Genelde soğuk algınlığında kullanımı yapılan Vicks kremin uygulama alanı elbette bununla sınırlı değil, insan hayatında karşılaşılabilecek pek çok alanda Vicks krem kullanılır. Vicks kremin içeriğinebakacak olursak; vazelin, kafur, Hindistan cevizi yağı, terebentin, sedir ağacı yaprağı yağı ve mentol içerir. Keskin kokusu pek çok kişiyi rahatsız etse de vicks kremin faydaları saymakla bitmez, bu yazımızda sizlere vicks kremin faydalarından ve vicks kremin zararlarından bahsedeceğiz.

Vicks Krem Ne İşe Yarar?

Vicks krem daha çok soğuk altınlıklarında burun tıkanıklıklarını açtığı bilinse de aslında Vicks kremin bilinmeyen pek çok faydası vardır Vicks kreminin faydaları ise;

Baş ağrılarını dindirir; gün içerisinde pek çok kişi baş ağrısı ile karşılaşabilir. Vicks kremi, alın kısmınıza ve şakak bölgenize sürdüğünüzde baş ağrınızın tamamen geçtiğini fark edeceksiniz.

Öksürüğü keser; özellikle çocuklarda geçemeyen ve geceleri çok rahatsız edici boyutlara ulaşan öksürüğü Vicks krem ile geçirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ayak tabanınıza bir miktar Vicks krem sürüp pamuklu çorap giymek olacaktır. Gece bu şekilde uyuduğunuzda öksürük birkaç gün içinde geçecektir.

Burun tıkanıklıkları için Vicks krem; burun tıkanıklıklarında bir miktar Vicks kremi burun çevrenize sürdüğünüzde burun tıkanıklığı açılacak ve daha rahat nefes almanızı sağlayacaktır. Burun tıkanıklıkları çok fazla ise bir tencere içerisine bir miktar sıcak su ekleyip, içerisine bir miktar Vicks krem ekleyip suyun buharına burnunuzu tutmanız yeterli olacaktır.

Tırnak mantarı için Vicks krem; tırnak mantarına çözüm nerede ise yok denecek kadar azdır. Vicks kremi her gün mantar enfeksiyonu olan tırnaklarınıza uyguladığınız takdirde tırnaklarınız sağlığına kavuşacaktır.

Sivilcelerin tedavisinde Vicks krem; sivilce akne ve iltihaplı çıbanlar için Vicks krem bulunmaz bir nimettir. Sorunlu bölgeye Vicks krem sürmeniz yeterli olacaktır.

Kas ağrıları için Vicks krem; boyun tutulması ve spordan dolayı kas ağrıları meydana gelebilir bu gibi durumlarda bir miktar Vicks kremi kas ağrısı yaşadığınız bölgeye sürün ve yavaş hareketlerle masaj yapın büyük ölçüde rahatlama sağlayacaktır.

Sinek ve böcek ısırıkları için Vicks krem; sivri sinek ve  diğer haşerelerin ısırdığı bölgeye Vicks krem sürdüğünüzde acı ve yanmalar geçecek ve büyük ölçüde rahatlama sağlayacaktır. Eğer ısırıklar büyük ise kremin içerisine bir tutam tuz ilave edebilirsiniz.

Çatlak ve sert topuklar için Vicks krem; ayalarınızda çatlama ya da sertleşme gibi problemler varsa bir miktar Vicks krem sürüp 15 dakika sonra ponza taşı ile sorunlu bölgeyi masaj yaparak yıkayın. Ayaklardaki çatlamalar geçecek ve pürüzsüz bir topuk yapısına ulaşacaksınız.

Nasır tedavisinde Vicks; nasırlı olan bölgeye Vicks krem sürüp çorap giyerek yatın sabah kalktığınızda tuzlu su ile ayaklarınızı ovun böylece nasır ve nasır kökü kaybolacaktır.

Vicks kremin sinek kovucu özelliği vardır; mentollü kokusu sinek ve böcekleri anında kovacaktır. Bunun için kollarınıza ve sineklerin ısırabilecekleri bölgelerinize Vicks krem sürmeniz yeterli olacaktır.

Siğil tedavisinde Vicks krem; Vicks krem siğillere neden olan bakterileri öldürür ve zamanla siğilleri küçülterek yok eder. Siğillere uygulamadan önce alanın kuru olmasına dikkat etmelisiniz.

Cilt çatlakları için Vicks krem; hamileliğe ya da hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak vücutta çatlamalar meydana gelebilir. Bu çatlakları Vicks kremle yok edebilirsiniz. Yapmanız gereken, çatlak bölgelere bir miktar Vicks krem sürmek ve bölgeye masaj yapmak olacaktır.

Vicks Krem Nasıl Kullanılır?

Vicks krem kullanımı yapmadan önce uygulanacak olan bölgenin kuru ve temiz olmasına dikkat etmeniz gerekir. Eğer kas ve baş ağrıları gibi alanlarda kullanacaksanız masaj yaparak kullanmaya özen göstermeniz gerekir.

Vicks krem sürerek kullanımı; burada vücudun sorunlu bölgesine kremi sürebilirsiniz. Fakat kesinlikle ağız içi ve göz çevresi gibi alanlara sürmemeye özen göstermeniz gerekir.

Vicks krem solunum yolu ile kullanımı; burun tıkanıklığı gibi problemlerde solunum yolu ile kullanabilirsiniz. Örneğin burun tıkanıklığı için yastık ya da yakanıza Vicks kremi sürebilirsiniz.

Vicks Krem Yan Etkileri

Vicks kremin yan etkilerine bakacak olursak;

  • Kremin içeriğinde bulunan bileşenlerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa deride kızarma ve kaşıntıya sebep olabilir.
  • 2 yaş altı çocuklarda kullanıma uygun değildir, özellikle bebekler için kesinlikle önerilmez.
  • Açık yaralarda kullanılması sakıncalıdır.

Vicks Krem Kullananlar

  • Vicks kremi bir türlü geçmeyen ergenlik sivilcelerim için kullanıyorum, sivilcelerimde büyük ölçüde azalmalar meydana geldi.
  • El ve ayak tırnaklarımda mantar enfeksiyonları vardı gece yatmadan önce tırnaklarıma Vicks krem sürdüm tırnaklarım tamamen iyileşmedi ama tırnaklarımda incelmeler meydana geldi ve artık daha  rahat kesiyorum.
  • Öksürük olduğum zamanlarda ayaklarımın altına Vicks krem sürüyorum öksürüğüm 2 gün içinde geçiyor.
  • Vicks kremi siğillerim için kullandım faydasını gördüm.
  • Akne ve siyah noktaları çok güzel tedavi ediyor ben denedim faydasını gördüm.
  • Burun tıkanıklıkları için kullanıyorum anında açıyor fakat gözlerimde hafif yaşarmalara neden oluyor.
  • Ben spora başladığımda çok fazla kas ağrılarım vardı Vicks krem sayesinde ağrılarımdan kurtuldum.

Vicks Krem Hakkında Tüm Sorular

Soru: Vicks krem yüze sürülür mü?

Cevap; evet yüzde oluşan sivilce ve akne gibi alanlara az miktarda sürülebilir fakat kesinlikle göz ve ağız içine temas ettirmeyin.

Soru: Vicks krem öksürük için sırta sürülür mü?

Cevap; çocuk ve bebekler  hariç sırta ve göğüs bölgesine sürülebilir. Ama ayak altına sürüldüğünde daha fazla etkisini görebilirsiniz.

Soru: Vicks krem yenir mi?

Cevap; Vicks krem yenmez.

Soru: Vicks krem bebek öldürür mü?

Cevap; bebeklerde kullanıma uygun değildir. Eğer kremin içeriğindeki maddelere bebeğin alerjisi varsa bebekte büyük olumsuzluklara neden olabilir.

Soru: Vicks krem sivilcelere ve çıbana iyi gelir mi?

Cevap; evet, sivilce ve iltihaplı çıbanlar için uygundur.

Yazımızda Vicks krem ile ilgili en çok merak edilen soru ve cevaplara yer verdik eğer vicks kremle ilgili sorularınız varsa yorum kısmından bize ulaştırabilirsiniz.

Vicks Krem Nerede Satılır?

Vicks krem satış noktaları, eczaneler, online satış yapan wep siteleridir.

Vicks Krem Fiyatı 2018

Vicks krem fiyatı, 40 gram 9.90 TL dir.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir