at kestanesi kremi, at kestanesi kremi ne işe yarar

At Kestanesi Kremi

At kestanesi kremi bitkisel içeriğe sahip kremlerden biridir. At kestanesi kremi cilde faydaları bulunduğundan düzenli olarak bu kremi kullanmak cildin erken yaşlanmasını önler, kırışıklıkları yok eder ve cildi güneşin zararlı etkilerinden korur. 3 yıl öncesine kadar neredeyse kimsenin bilmediği bu krem bir anda ünlenen bu krem özellikle varis sorunu yaşayanlara harika etki ve yarar sağlamaktadır.

At kestanesi kremi özü olan at kestanesi parklarda ve bahçelerde bol bol rastladığımız yuvarlak bitkilerdir. Zehirli olan at kestanesi pek çok kişi tarafından sıradan bir bitki olarak görülmesine karşın kremi neredeyse en çok satılan ürünler başından gelmektedir.  Eczanelerde ve aktarlarda satılan at kestanesi yağı nedir, at kestanesi yağı ne işe yarar, at kestanesi yağının cilde faydalarından bahsedeceğim ayrıca at kestanesi yağının cilde zararları sizlere anlatacağım.

Doğal ve bitkisel içeriğe sahip kremler kullanmak daima cildin daha bakımlı ve genç kalmasını sağlayacaktır.  At kestanesi kreminin cilde faydalarından yararlanmak için evde at kestanesi kremi yaparak kimyasal içeriklerden cildini koruyacak ve cildin daha etkili ve zararsız ürünlerle desteklenmesi sağlayacaksınız.

At Kestanesi Kremi Nedir

At kestanesi kremi at kestanesi bitkisinin özünden yapılmaktadır. Eczanelerde ve aktarlarda satılan bu krem reçetesiz olarak satılmaktadır. Hem krem formunda hemde yağ formunda satılmaktadır. Hazır olarak satılan bu kremi alabileceğiniz gibi evde at kestanesi kreminizi yaprak kullanmanız mümkün. At kestanesi kremini içeriğinde At Kestanesi Yağı, susam yağı, hodan yağı, mavi anemon çiçeği yağı, vitamin A, vitamin E, pentanol, gliserin bulunmaktadır. Daha ilk kullanımdan itibaren etkisini gösteren bu krem düzenli kullanıldığında cilde sayısız fayda sağlamaktadır.

at kestanesi kremi, at kestanesi kremi nedir

At Kestanesi Kremi Ne İşe Yarar

İster at kestanesi kremi olsun isterse at kestanesi yağı cilde sağladığı faydaları sizlere yazmak istiyorum. Kremin içerisinde bulunan bitkisel yağlar ve vitaminler sayesinde kısa sürede cildin kendini yenilemesini ve onarması sağlamaktadır. Ayrıca varis sorunu yaşayanların ilk denemesi gereken ürünlerden biridir. Sizlere at kestanesi kreminin faydaları ve cilde faydaları ise;

At kestanesi kremi nelere iyi gelir 

 • Yaşlanma etkilerini yok eder, kırışıklıkları önler
 • Kan dolaşımını hızladırır
 • Cildin daha gergin sıkılaşmasını sağlar
 • Göz çevresi kırışıklıklarını ve kaz ayaklarını yok eder
 • At kestanesi yağı yorgun cildi dinlendirir
 • Gözeneklerin sıkılaşmasına destek olur
 • Sivilcelerin yok olmasını sağlar
 • Boyun bölgesi sarkmalarını önler
 • Romatizma ağrılarına iyi gelir
 • Yaraların ve yanıkların kısa sürede iyileşmesini sağlar
 • Güneş lekelerini yok eder
 • Saç derisini besler, saçların daha güçlü ve bakımlı olmasını sağlar. Düzenli kullanıldığında saç dökülmesini önler.
 • Adet döneminde oluşan ağrıları hafifletir. Ağrılı adet dönemi yazımıza inceleyerek daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 • Soğuk algınlığına iyi gelir. Öksürüğe iyi gelir.
 • Baş ağrısı ve migren ağrısı yaşayanlar bu kremi sürdüklerinde ağrıyı azaltan etkiye sahiptir.
 • Kılcal damarlar özellikle yüzde belirgin olan kılcal damarların görünümü önler
 • Kaşıntıların geçmesini sağlar

At Kestanesi Kremini Faydaları

At kestanesi kremi cilde faydaları olduğundan pek çok kişi tarafından kullanılan bu krem etkisini hemen gösteren özelliğe sahiptir. Göğüs ve yüzde bulunan tahrişi önleyen etkiye sahiptir. Botox etkisi gösteren pek çok krem yada kozmetik ürünün içerisinde at kestanesi özü bulunmaktadır.

Kremi cildinize sürdüğünüzde kan dolaşımını hızlandıran etki gösterir tabi kan dolaşımının hızlanması cildin daha gergin sıkı olmasını sağlar. Ayrıca kan dolaşımının hızlanması kırışıklıkların yok olmasını sağlar.

At Kestanesi Kremi Zararları

At kestanesi kremi yada at kestanesi yağı cilde her hangi bir yan etkisi ve zararı olmayan bir üründür. Genelde yan etkiler çok nadirde olsa doz aşımına bağlı olarak ve içeriğinde bulunan etken maddelere karşı hassas olanlarda görülür.  Tahriş, yanma, döküntü, sürülen bölgede hassasiyet bilinen yan etkileridir.

At kestanesi çok zehirli bir bitki olduğundan asla yutulmamalı ve ağız ile burun bölgesine sürülmemelidir. Aynı şekilde göz altına ve göz çevresine çok ince tabaka halinde sürülmesine karşın gözün içine kaçmamasına özen gösterin ciddi oranda tahrişe neden olur.

At Kestanesi Kremi Nasıl Kullanılır

Günde 2 defa sabah ve akşam kullanılması yeterli olan bir kremdir. İnce tabaka halinde sürülen bu krem iyice masaj yapılarak deri tarafından emilmesi sağlanmalıdır. Kesinlikle temiz cilde sürmeye özen gösterin. Akşam sürmeden önce mutlaka cildim makyajdan arınması gerekmektedir.

Romatizma ve varis ağrılarında sürdükten sonra masaj yaparak ovalamanız yeterlidir. Fazla ayakta durmak ayak şişmesi ve ayak ağrılarına neden olduğunda bu kremi sürdüğünüz hemen rahatlama sağlayacaktır.

Boğaz ağrı, boyun ve kas ağrısı geçirmek için günde 1 defa sürmeniz rahatlamanızı sağlayacaktır.

at kestanesi kremi, at kestanesi kremi ne işe yarar

At Kestanesi Kremi Nasıl Yapılır

At kestanesi yağını yapmak için en uygun mevsim sonbahardır. Kremi elde etmeden önce ilk olarak at kestanesi yağını elde etmek gerekmektedir. Sonbaharda olgunlaşan at kestaneleri toplanarak kabukları soyularak rendelenir. Bir cam kasenin içerisine 3/1 kadar at kestanesi kalan kısmına ise zeytin yağı eklenir ve ağzı sıkıca kapatılarak güneş ören bir yerde 45 gün kadar bekletilir. Bu süre sonunda süzülerek hazır hale getirilir. Krem haline getirmek için balmumuna ihtiyaç vardır. Balmumu ve at kestanesi yağ karıştırılır dilerseniz bu karışıma bitkisel yağlardan dilediğinizi ekleyip kullanabilirsiniz.

At Kestanesi Kremi Hakkında Bütün Sorular

Sizlere bu krem hakkında merak edilen bazı soruların cevaplarını vermeye çalışacağım sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

At kestanesi kremi yüze sürülür mü

Bu kremi yüze sürülmesinde bir sakınca olmamasına karşın göz altına sürdüğünüzde kesinlikle gözünüze gelmemesine dikkat etmelisiniz.

Hamilelikte at kestanesi kremi kullanılır mı

Krem bitkisel içeriğe sahip olmasına karşın tavsiyem gebelik döneminde mümkün oldukça bu tür ürünler kullanılmaması yönündedir.

At kestanesi kremi sivilceye iyi gelir mi

Düzenli olarak kullanıldığında sivilceler ve sivilce izlerini yok ettiği bilinmektedir.

At kestanesi kremi cilt lekelerine iyi gelir mi

Kan dolaşımı hızlandıran, hücreleri yenilen bu krem aynı şekilde cilt lekelerinin görünümünü azaltan etkiye sahiptir.

Krem tüylenme yapar mı

Kesinlikle tüylenme yapmaz.

At kestanesi kremi fiyatı

Reçete ile satılmayan bu kremin fiyatı piyasada değişiklik göstermektedir. Genelde kremin fiyatı 15 ile 60 tl arasında satılmaktadır. At kestanesi kremi çeşitleri ve at kestanesi kremi markaları fiyat konusunda belirleyici olmaktadır.

At Kestanesi Kremi Kullananlar

At kestanesi kremi kullanalar özellikle varis sorunu yaşayanların en sık kullandığı kremlerden biridir. Bitkisel içeriğe sahip olmasından dolayı tercih edenler kan dolaşımı hızlandırdığı için kırışıkları gözle oranda değişiklik yaşadıklarını dile getirmişlerdir. Bütün gün iş yorgunluğu ve stres yaşayanlar, bal ağrısı, kas ağrısı çekenler ilk olarak bu ürünü denemekte ve etkisi hemen gördüklerini söylemişlerdir. Neredeyse yan etkisi olmayan bu krem her kes tarafından önerilen ve kullanılan bir kremdir.

Sizlere bu yazımızda at kestanesi kremi hakkında bilgi vermeye çalıştım sizlere konu hakkında görüş ve sorularınızı yorum kısmından bize yazarak sorabilirsiniz.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir