bepanthol sensiderm krem

Bepanthol Sensiderm Kasinti Giderici Krem

Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem cilt yüzeyinde meydana gelen kaşıntıları geçirmek için kullanılan her yaştan herkesin kullanımına uygun bir kremdir.

Bepanthol sensiderm krem bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılan yan etkisi olmayan bir kremdir. Alerjik yada egzamaya bağlı oluşan kaşıntıları çok hızlı şekilde geçirmektedir. Bepanthol sensiderm krem kortizon içermeyen doğal içeriği ile cildi onaran ve nemlendiren bir yapıya sahiptir.

Kaşıntı ve tahriş bazı günler ciddi rahatsızlık verebilir kaşımaya bağlı olarak kızaran ve yıpranan cildin kendini onarması ve kaşıntının yok olması için Bepanthol sensiderm krem kullanabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda bepanthol sendirem krem nedir, bepanthol kaşıntı krem neye yarar. sensirderm kaşıntı kremi kullanalar hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Kremi Nedir

Bepanthol sensiderm krem Bayer firması tarafından üretilen bepanthol ürünleri içerisinde en çok satan kremlerden biridir.  Krem 20 gramlık ve 50 gramlık kutularda eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır. Sensiderm kaşıntı krem kaşıntı giderici kremlerin aksine kesinlikle kortizon içermeyen yapıya sahiptir.

Doktor tarafından reçete edilmesi bile kesinlikle devlet tarafından karşılanmayan bu krem eczanelerden reçetesiz olarak alabilirsiniz.

Bepanthol Sensiderm Krem Ne İçin Kullanılır

Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem özel formülü ile ciltte koruyucu bariyer oluşturur.  Kaşıntıya bağlı sorunlarda hızlı etki gösteren bir yapıya sahiptir. Cildin kendini yenilemesini sağlarken ayrıca cildi nemlendiren etkiye sahiptir.

Bepanthol sensiderm kaşıntı kremi kuruluk, atopik dermatit, egzama ve alerjik reaksiyonlar bağlı olarak gelişen kaşıntı ve kızarıklığı 30 dakika içerisinde geçirmektedir.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem cilt bariyerini lamellar lipid teknolojisi ile cilt bariyerlerini güçlendirir. Doğal bir tabaka oluşturan krem lipit tabakasını güçlendirmesinden dolayı kaşıntı ve kızarıklık hızlı bir şekilde yok olur ayrıca cildin kendini onarma süreci hızlanır.

Bepanthol kaşıntı kremi içeriğinde alkol, paraben, renklendirici, koruyucu madde olmadığından hamileler ve çocuklarda kullanılmasında her hangi bir sakınca yoktur.

sensiderm kaşıntı kremi

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem Prospektüs

Bepanthol egzama kremi olarak bilinen sensiderm krem cilt yüzeyinde çeşitli nedenlerle oluşan Kuruluk, atopik dermatit/ekzema, alerjik cilt reaksiyonları ciltte kaşıntıya, tahrişe neden olur. Birde kaşıntı olan bölge devamlı kaşımak tahrişin dahada kötü olmasına neden olabilir.

Sensiderm krem bu gibi durumlarda kaşınan bölgeye sürüldüğünde 30 dakika içerisinde etki göstermektedir. Sürüldüğü andan itibaren ciltte koruyucu bariyer oluşturan bu krem etkisi en hızlı gösteren kremlerden biridir.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem ciltte:

 • Kuruluk
 • Atopik dermatit
 • Egzama
 • Alerjik reaksiyonlar kaynaklı oluşabilecek kaşıntı ve kızarıklığı giderir, cildi rahatlatır.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem cilt bariyerini lamellar lipid teknolojisiyle güçlendirir. Bu teknoloji sayesinde, tahrişe karşı doğal bir koruma oluşturan cildin kendi lipid tabakaları güçlenir ve bu da kaşıntı ve kızarıklığın giderilmesini sağlarken cildin yenilenerek düzelme sürecini de destekler.

Kesinlikle bu krem tedavi amaçlı kullanmayınız. Sensiderm krem anlık çözümler sunan bir kremdir. Kaşıntı sorunu uzun dönem varsa bir doktora tedavi olmanız gerekmektedir.

bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem

Bepanthol Sensiderm Krem Cilde Faydaları

Sadece egzama ve kaşıntılı ile etkili biçimde savaşmayan bu krem ayrıca doğal içeriği sayesinde cilde sayısız faydası bulunan bir kremdir.

 • Cilt yüzeyinde koruyucu bariyer oluşturu
 • Cildi onaran etkiye sahiptir
 • Egzama ve kaşıntılı egzamayı yarım saat içerisinde geçirir
 • Cildi nemlendirir. Günlük kullanıma uygundur.
 • Kremin içeriğinde bulunan Lamellar lipidler, Provitamin B5, nemlendiriciler cilde bakım yapar
 • Kortizon içermediğinden bebeklerde ve hamilelerde kullanılmasında sakınca yoktur.
 • Bebeklerde kaşıntıyı ve pişik için kullanılır
 • Kızarıklık ve tahrişi gidermek için etkilidir

Kaşıntı nedir ve nasıl tedavi edililir

Kuruluk, atopik dermatit/egzama, alerjik cilt reaksiyonları ve pek çok farklı tahriş ciltte kızarıklık, şişlik ve kaşıntıya neden olabilir.

Bu gibi durumlarda, karniye tabakasını, yani cilt bariyerini oluşturan lipidler zarar görür ve kaşıntı tetiklenebilir. Temel olarak seramidlerden oluşan bu lipidler tahrişe karşı doğal bir koruma oluşturur.

Bu koruyucu bariyer zarar gördüğünde, cilt su kaybeder. Bu durum ciltte kuruluk ve kaşıntıya sebep olur. Savunmasız cilt bariyeri cildi tahrişe neden olabilecek irritanların vücuda girişine engel olmakta zorlanır ve bu durum daha fazla kaşıntıya sebep olur.

Dolayısıyla kuruluk, atopik dermatit/egzama, alerjik cilt reaksiyonları ve diğer farklı cilt tahrişleri gibi durumlarda, Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem, bebekler, çocuklar ve yetişkinlerde oluşabilecek kaşıntı ve kızarıklıkların giderilmesi ve cildin rahatlatılması için geliştirilmiştir.

Atopik Dermatit Nedir?

Alerjik egzama olarak bilinen atopik dermatit çocuklarda daha sık görülen, tekrarlayan ve kaşıntılı lezyonlarla kendini gösteren kronik bir deri hastalığıdır. Atopik dermatit en yaygın cilt hastalıklarından birisidir.

Atopik dermatitin belirtileri nelerdir

 • Atopik dermatit lezyonlarının bebek ve küçük çocuklarda tipik yerleşim yeri yüz, boyun, kollar ve bacakların dış yüzüdür.
 • Daha büyük çocuklarda ve erişkinlerde kolların iç yüzü ve dizlerin arkasında, yer yer gövdede egzama lezyonları şeklinde gözlenebilir. Tüm vücutta kuruluk da görülebilir.
 • Egzama lezyonları üstünde iltihaplı lezyonlar oluşabilir, lezyonlar kronikleştikçe deride kalınlaşmalar görülebilir.

Atopik Dermatitin Tetiklenmemesi için Uzak Durulması gerekenler:

 • Kuru Hava
 • Yünlü Giysiler
 • Aşırı sıcak su le banyo yapma
 • Stres
 • Terleme
 • Alerjenler

bepanthol sensiderm krem

Bepanthol Sensiderm Krem Kullananlar

Bepanthol sensiderm krem kullanalar yaptıkları yorumlarda kremin egzama ve kaşıntıya iyi gelen en iyi kremlerden biri olarak gösterilmektedir. Kaşıntı ve tahriş sorunu yaşayanları ilk kullandığı kremlerden biri olan sensiderm krem yan etkisi olmamasından dolayı kullanalar tarafından tercih edilmektedir.

Sensiderm krem kullanalar rahatsızlık veren kaşıntılardan ve tahrişlerden kurtulmak için çocuklar ve bebeklerde bu kremi kullandıklarını ayrıca bebeklerde pişiğe iyi geldiğini dile getirmişlerdir.

Bepanthol Sensiderm Krem Hakkında Bütün Sorular

Sensiderm krem hakkında bilinmeyen yada yanlış bilinen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Bepanthol sensiderm yüze sürülür mü

Bepanthol sensiderm krem yüzü sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. İnce tabaka halinde sürün ve dairesel hareketlerle ovalayın. Ayrıca göğüs bölgesinde olan kaşıntı ve tahriş için de kullanılabilir.

Bepanthol sensiderm egzama için kullanılır mı

Egzama, kaşıntılı egzama için sensiderm kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sensiderm krem yan etkileri

Doğal içeriğe sahip olan bu kremin her hangi bir yan etkisi yada zararı yoktur. Bebeklerde, hamilelerde ve yaşlılarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bazı kişilerde kremi sürdükten son parfüm kullanmak yan etkilerin görülmesine neden olabilir.

Bepanthol sensiderm krem içeriği

Kremin içeriğinde Lamellar Lipid Kompleksi, Pro Vitamin B5 ve nemlendiriciler bulunmaktadır.

Sensiderm kremi hamileler kullanabilir mi

Hamilelerde kullanılmasında her hangi bir sakınca yoktur. İçeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjiniz yoksa bir zaraı olmayacaktır.

Sensiderm kremi emziren anneler kullanabilir mi

Emziren annelerin bu kremi kullanmasında her hangi bir sakınca yoktur. Göğüz ve meme uçlarına bebeğinizi emzirdikten sonra sürmelisiniz.

Bebeklerde sensiderm krem kullanılır mı

Sensiderm krem bebeklerde egzama ve pişik için kullanabilirsiniz. Kesinlikle 2 aydan küçüklerde doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Kremi Fiyatı

Sensiderm krem haricen kullanılan bir krem olduğundan reçete ile satılmamaktadır. Kremi aldığınızda ücretini ödemek zorundasınız krem devlet tarafından karşılanmamaktadır. Genelde eczanelerde, kozmetik mağazalarında ve internette satılan sensiderm krem fiyatı değişiklik göstermesine karşın genelde fiyatı 20 ile 30 lira arasında satılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda bepanthol sensiderm krem nedir, bepanthol sensiderm kaşıntı kremi neye yarar, ne için kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.


Bepanthol Ailesinin Diğer Ürünleri


Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Bepanthol Dudak Bakım Kremi

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi


 

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

bir yorum

 1. Benim bebeğim de 2 buçuk aylık ve egzama bu krem kaşıntısına iyi geliyor göz kapaklarında ve vücudunda egzama var uzun süre kullanmam da bir sakınca var mı ayrıca göz kapağına kullanabilir miyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir