Doğal yollarla ten rengi nasıl açılır

Doğal Yollarla Ten Rengi Nasıl Açılır

Kimi insanlar kendi ten rengini beğenirken kimileri ise beğenmeyerek ten rengini koyulaştırma veya açma çabası içine giriyorlar. Koyu tenli olmak bir genetik faktörü olsa da bazı sebepler sonucu cildimizde lekelenmeler le beraber koyulaşma gözlemlenebilir.

Cildimiz rengini, melanosit adı verilen hücreler sayesinde üretilen melanin pigmentleri ile almaktadır.  Üretilen pigmentler, zamanla yaşadığımız olaylarla alakalı ve güneş ışınlarının da etkisi olmak kaydıyla bozulması ile ortaya çıkabilen koyulaşma durumu gerçekleşir.

Ten rengini açmak isteyen kişiler doğal yollarla ten rengi nasıl açılır? Gibi sorulara yönelerek bir çözüm aramaya çalışıyorlar. Belirtilmesi gereken bir noktaya değinelim. Kişi eğer genetik olarak esmer tenli ise buna bir çözüm olamayacağını söylemek isteriz. Aslında açık tenli ve zamanla ten rengi koyulaşmış ise doğal yollarla çözüm olabilecek birkaç yöntem mevcuttur.

Kar Gibi Beyaz Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı?

Beyaz bir cilde sahip olmak isteyenler araştırma yaparak bazı sonuçlara ulaşabilirler. Ama bu sonuçlar kalıcı mıdır bu bilinmez. Ten rengini beyazlatayım derken kimyasal içeren yöntemleri kesinlikle denemeyin.

Doğal yolla ten rengi açma

Ayrıca bazı kürlerin içinde bulunan malzemelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa başka kür denemeyi tercih edebilirsiniz. Alerjinizin olup olmadığını öğrenmek amacıyla küçük bir bölgede deneme yapmak her zaman en iyisidir.

Kar gibi beyaz bir cilt için bazı kürler mevcuttur. Nasıl yapılıp kullanacağınıza dair bilgiler için yazıyı okumaya devam edin.

Ten Rengini Açmak İçin Kesin Çözüm

Faydası oldukça fazla olan kalsiyum kaynağı süt sayesinde cildinizi yumuşatarak ten renginizi onarmaya yardımcı olabilir. Ten rengini açmak için kesin çözüm süt kürü tarifi ile melanin pigmentlerini uyarıp cildinizin tazelenmesini sağlayabiliyor.

Ten rengi açma

Cilt kuruluğundan dolayı oluşan renk değişimlerinde derinin üst tabakasına kalsiyum desteği ile cilt renk değişimini önemli ölçüde azalttığı gözlemlenmiştir.

Süt kürü hazırlanışı;

  • 1 kase inek ya da keçi sütü
  • Cilde uygulayabilmek için yumuşak örgü lif

Sütü ocakta ılık olacak şekilde ısıtın. Lifi süte bastırıp fazla olan sütü sıkarak cildinize yavaş bir şekilde masaj yapar gibi uygulayın. 4-5 kez aynı işlemi tekrarlamaya devam edin.

Süt kürü

Lif kurudukça tekrar süte bastırın. Birkaç hafta boyunca günlük olarak bu küre devam edin. Özellikle cildinizi temizledikten sonra uygulamanız daha iyi sonuçlar almanıza yardım eder.  Günlük uygulamadan sonra sütü hafta da 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Cilt Beyazlatmada Doğanın En Mucizevi Yiyeceği Yoğurt Kürü

Yoğurdun doğal besleyici özelliği sayesinde her yere giriyor ve şifa veriyor. Yoğurdun içindeki laktik asidin cildi beyazlatma adına işe yaradığı çalışmalar sonucu öğrenilmiştir. Laktik asit ciltteki ölü hücreleri temizleyerek cildin yenilenmesini sağlar.

Yoğurt kürü

Solmuş cildi melanin pigmentlerinin üretimini hızlandırır ve cilt renginde açılmayı kolaylaştırır. Doğanın en mucizevi yiyeceği yoğurt kürü yapabileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır.

  • Yüze her gün uygulayabileceğiniz yoğurdu elinizle cildinize sürün ve birkaç dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın.
  • Yoğurdun içine yulaf ezmesi ve birkaç damla limon suyu karıştırarak maske harcı hazırlayın. Yüzünüze sürdükten sonra 10-15 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.

Cilt Rengini Beyazlatmak İçin Karbonat

Karbonatın temizlik ürünlerinde kullanıldığı gibi cilt bakımında da kullanılabiliyor. Cilt rengini beyazlatmak için karbonat kullanımı yaygınlaşmaya başladı.

Karbonat

Bunun için size vereceğimiz 2 adet karbonatlı limon kürlerinden birini deneyebilirsiniz.

  1. Yöntem

2 tatlı kaşığı karbonat, 3 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu bir kapta karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü durulayıp kurulayın.

İsteğe göre nemlendirici sürebilirsiniz. Bu kürü haftada 2 ya da 3 kez uygulamaya devam edin. Cilt renginizde açılmayı fark edeceksiniz.

  1. Yöntem

Bu küre başlamadan önce cildinizi yıkayıp temizleyin.

2 yemek kaşığı karbonatın içine aynı ölçüde limon suyu ekleyin. 1 yumurtanın akı ve 1 yemek kaşığı yoğurdu bir kapta karıştırın. Oluşan karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika boyunca bekletin.

Bekleme sonrasında yüzünüzü önce ılık su ile daha sonra soğuk su ile durulayın. Karışımın içinde yer alan asidik özellikli malzemeler bulunduğundan cildinizde yanmalar hissedebilirsiniz bu çok doğaldır.

Tahriş olma olasılığınız varsa ölçüleri yarıya indirerek karışım hazırlamanız iyi olabilir.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Cilt Bakımı İçin Pratik Yöntemler

Cilt Bakımı Güzel ve genç bir cilde sahip olmak isteyen kimselerin dikkat etmesi gereken durumlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir