Emla Krem

Emla Krem deri yüzeyine sürülen lokal anestezik etkiye sahip çok güçlü bir uyuşturucu kremdir. Son zamanlarda epilasyon yada ağda yapan bayanların ilk sıradaki tercihi olan emla krem acısız ağda yapmak için çok etkili bir kremdir. Kullanım alanı oldukça fazla olan emla uyuşturucu krem ayrıca dövme öncesi, lazer epilasyon yada acı veren uygulamalarda en etkili uygulamalardan biridir.

Kullanım alanı her geçen gün artan emla krem hakkında bilinmeyenler yada yanlış bilinenler hakkında sizlere bilgi vererek yardımcı olmaya çalışacağım.  Emla krem nedir, elma krem ne işe yarar, elma krem nasıl kullanılır, emla krem geciktirici, emla krem kullananlar hakkında bilmedikleriniz yazımızda.

Emla Krem Nedir

Emla krem cilt yüzeyine haricen sürülen uyuşturucu etkiye sahip kremlerden biridir. Emla krem etken maddeleri Lidokain ve Prilokain’dir. Her 1 gram emla kremde 25 mg lidokain ve 25 mg prilokain bulunmaktadır. Bu etken maddeler sürüldükten sonra sinirlerin acı iletimini önleyerek his ve duyu kaybı sağlar.

Emla krem eczanelerde kuru içerisinde satılmaktadır. Her 1 kutuda 5 tane 5 gramlık krem bulmaktadır.

Emla Krem Ne İşe Yarar

Emla krem ne işe yarar sorusu en çok sorulan sorulardan biridir. Emla krem sürüldükten sonra deri tarafından emilerek sinirleri bloke ederek acıyı önleyen etkiye sahiptir. Özellikle ağda yaparken acı çekmek istemeyenler ve geciktirici etkisinden dolayı tercih edilmektedir. Emla kremin kullanım alanlarını ise;

 • İğneden korkanlar bu kremi sürerek iğne acısını yaşamazlar
 • Küçük cerrahi müdahalelerde
 • Bacak ülserinin ağrısını azaltmak için
 • Epilasyon öncesi ağrıyı azaltmak içi
 • Dövme yapmadan önce sürülerek acıyı çekmemenizi sağlar
 • Emla krem ağda acısını yaşamak için ağda önce sürülür
 • Bıyık ve kaş bölgesindeki tüyleri almak için
 • İlk gece korkusu yaşayanlar ve acı çekmek istemeyenler tarafından tercih edilir
 • Emla krem geciktirici etkisinden yararlanmak için kullanılır

Daha bir çok alanda kullanılan emla krem genital bölge temizliği yaparken acıyı azaltmak için kullanılabilir.

emla krem, emla krem nedir, emla krem ne işe yarar

Emla Krem Nasıl Kullanılır

Emla krem nasıl sürülür konusunda mutlaka bilinmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Kullanım şekli kullanılacak bölgeye göre değişiklik gösteren bu kremi mümkün oldukça dozunda ve az kullanmaya dikkat etmelisiniz. Çok fazla sürmek başka sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Her biri 5 gramlık olan tüpün yarısını kullanmanız yeterli olacaktır. Küçük cilt sorularında yada iğne batırma işleminde 2 gram ideal iken büyük alanlarda mutlaka doktorunuzun bildirdiği dozu kullanmalısınız. Emla krem kullanım şekli ise;

 • Temiz cilde ince tabaka emla krem sürülür
 • Kremi sürdükten sonra cilt tarafından emilmesi için iyice ovalamanız gerekmektedir.
 • Hava almaması ve daha iyi etki göstermesi için üstünü örtebilirsiniz

Emla krem sürüldükten sonra streç film ile kapatılır ve hava alması önlenirse etkisini daha iyi göstererek uyuşukluk sağlar.

Emla krem ağda öncesi nasıl kullanılır

Ağda acısına dayanamıyorsanız emla krem bu konuda etkili sonuç sunan bir kremdir. Ağda acısını önleyen bu kremi ağda yapılacak bölgeye ince tabaka halinde sürün ve iyice masaj yaparak sürün ortalama yarım saat bekledikten sonra uyuşan bölgeye ağda yapabilirsiniz.

Emla krem kaş ve bıyık bölgesine nasıl sürülür

Kaş ve bıyık bölesindeki tüyleri almak gerçekten çok ağrı ve acı veren bir durumdur. Özellikle kaş tüylerini almak resmen gözlerden yaş gelmesine neden olabilir. İşte bu acıyı yaşamak istemiyorsanız 1 gram kremi bu bölgeye sürün ve yarım saat bekledikten sonra ağada yapının. Kaşlar sürülürken dikkatli olun gözlerinizin asla içine kaçırılmamalıdır.

Emla krem geciktirici olarak nasıl kullanılır

Aslında elma krem geciktirici krem değildir ama hissi kaybı sağladığı için çok nadirde olsa doktorlar tarafından önerildiği bilinmektedir. Ortalama 1 gram kadar sadece uç kısma sürülür ve yarım saat kadar beklenir. Fazla sürmek hissi kaybını artıracağından az kullanılması çok önemlidir. Ayrıca sürdükten sonra bir bez ile sarıp beklemek gerekmektedir.

Emla krem vajinaya nasıl sürülür

Emla krem vajina bölgesine sürülür ama asla vajina içine sürülmez. Genelde bu bölgeye ağda yapanlar yada ilk gece korkusu olanlar acıyı önlemek için tercih etmektedir. 1 yada 2 gram krem bu bölgeye sürülür ve iyice emilmesi için ovalanır. Ortalama yarım saat içinde etkisi gösterecektir.

Emla Krem Yan Etkileri

Çok etkili bir krem olmasına karşın yan etkileri çok az olan bir kremdir. Genelde yan etkiler çok fazla kullanılmasından dolayı yada etken maddelere karşı alerjisi olanlarda görülmektedir. Bildirilen dozdan fazla kullanıldığında Dudaklarda ve ağız çevresinde uyuşukluk, sersemlik, baş dönmesi ve bazen bulanık görme sorunları görülebilir. Başka bir ilaç yada krem kullanıyorsanız mutlaka bu durumu doktorunuza bildirin.

 • Uygulanan bölgede solukluk, kızarıklık ve şişlik (ödem)
 • İlk uygulama anında deride hafif yanma, kaşınma
 • Deride renk değişikliği

Krem göz, ağız yada burun deliklerine sürüldüğünde ciddi tahrişe neden olabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ANESTOL POMAT UYUŞTURUCU KREM


Emla Krem SSK Karşılıyor Mu

Emal krem eczanelerde satılan bir kremdir ve bazı doktorlar bu kremi reçete etmesine karşın emla krem SSK yada Bağ-kur tarafından karşılanmamaktadır. Genelde sıklıkla sorulan sorulardan biri olan emla krem devlet ödüyor mu sorusudur. Ciddi sağlık sorunlardı kullanılmadığı için devlet tarafından ödemesi yapılmamaktadır.

emla krem, emla krem nedir, emla krem ne işe yarar

Emla Krem Yüze Sürülür Mü

Emla krem yüze sürülür mi sorusunda emla krem yüzdeki tüyleri almak için yüze sürülebilir. Özellikle kaş ve bıyık almak için yüzünüze sürebilirsiniz. Kesinlikle gözünüze sürmemeye dikkat edin. Eğer hassas bir cilde sahip iseniz ciltte tahrişe neden olabilir.

Emla Krem Hakkında Bütün Sorular

Emla krem sosyal medyada, sözlük ve forumlarda sıklıkla konuşulan kremlerden biridir. Sizler için krem hakkında bilinmeyen yada yanlış bilinen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Emla krem etkisini ne zaman gösterir

Krem sürüldükten sonra 5 ile 10 dakika içinde etkisi göstermesine karşın tam olarak etki göstermesi için ortalama yarım saat ile 1 saat geçmesi gerekmektedir.

Emla kremin etkisi ne zaman geçer

Krem etkisini gösterdikten sonra kullanılan doza bağlı olarak 5 ile 6 saat kadar uyuşukluk göstermektedir.

Emla krem muadili

Bu kremin bilinen en iyi muadili Anestol pomad kremdir. Aynı etkiye sahip olan anestol ayrıca reçete ile yazılan bir kremdir ve fiyatı daha uygundur.

Emla krem hamilelikte kullanımı

Kremin içerisinde bulunan etken maddelerin bebeğe zarar verebileceği için asla gebelerin ve hamile kalmak isteyenlerin kullanması sakıncalı bir kremdir.

Emziren anneler emla krem kullanabilir mi

Emziren annelerin gerekmedikçe bu kremi kullanmaları tavsiye edilmez.

Emla krem etkisi ne kadar sürer

Emla krem etkisi genelde 6 saat içerisinde geçmesine karşın bu 1 gramlık kullanım içindir. Daha fazlada kullanılan doz etki süresini uzatacaktır.

Emla krem kullanımı ilk gece

İlk gece korkusu yaşayanlar özellikle emla krem vajinamus korkusunu geçirmek için doktorlar tarafından önerilen bir kremdir. İlk gece acısını azaltmak ve korkuyu yenmek bu kremi kullanabilirsiniz.

Emla krem nerede satılır

Bu krem bütün eczanelerde satılmaktadır.

Emla krem vajinaya sürülür mü

Emla krem vajinaya zarar verir mi, emla krem vajinaya nasıl sürülür, emla krem vajina içine sürülür mü sorularına cevap vermek istiyorum.

Emla krem geciktirici etkisi var mı

Kesinlikle emla krem geciktirici etki olan bir kremdir. Krem kullananlar doğru şekilde ve dozda kullanıldığında geciktirici etkisi olan bir kremdir.

Emla krem kaç dakika bekletilir

Kremi sürdükten sonra ilk etkisi 10 dakika içinde göstermektedir. Bu 10 dakikalık bekletme süresinden sonra silerek uyuşmasını bekleyebilirsiniz.

Emla Krem Kullananlar

Emla krem kullananlar ve yaptıkları yorumlarda kremin çok etkili olduğunu ve işe yaradığını söylemişlerdir. Emla kullananlar genelde ağda önce sıklıkla bu kremi deneyerek acıdan kurtulduklarını dile getirmiştir. Ayrıca ilk gece korkusu yaşayanlar yada geciktirici etkisinden yararlanmak isteyenler sıklıkla bu kremi kullandıklarını dile getirmişlerdir. Bu kremi kullanan çok az kişide yan etkileri görülmüştür. Epilasyon özellikle iğneli epilasyon yaparken acı çekmemek içi kullanalar sonuçtan memnun olduklarını dile getirmiştir.

Emla Krem Fiyatı

Emla krem fiyatı ne kadar hakkında bilgi vermek gerekirse emla krem fiyatı eczanelerde değişiklik gösterebilir. Kremin fiyatı genel olarak 120 ile 150 tl arasında satılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda emla krem nedir, emla krem ne işe yarar, emla krem neye yarar hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle burada yazılanlar doktor tavsiyesi değildir. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir