Maden Suyunun Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

Maden suyu sindirim problemlerinde çok fazla kullanılsa da içeriğindeki vitamin ve mineraller cilt üzerinde büyük etkiye sahiptir.  Cilt güzelliğinde kullanılan maden suyu cildi canlandırarak daha parlak bir yapıya ulaşmasını sağlar. Kırışıklık oluşumunu engelleyerek cildin daha genç bir görünüme ulaşmasını sağlar. Bu yazımızda her evde bulunan maden suyundan cilt için nasıl yararlanılır konularına değineceğiz, sizde yazımızı okuyarak daha duru bir cilt yapısına ulaşabilirsiniz.

Maden Suyunun Cilt Üzerindeki Güzelleştirici Etkileri

  • Maden suyu yüzde kullanıldığında ferahlık etkisi yapar,
  • Maden suyu, cilt yüzeyindeki pürüzleri temizler,
  • Maden suyu, cildin günlük nem ihtiyacını sağlar,
  • Maden suyu, cilt üzerinde bulunan toz ve kirleri derinlemesine temizler,
  • Maden suyu, cilt yüzeyinde oluşan gözenekleri sıkılaştırır ve kullanıcısına daha genç bir görünüm kazandırır,
  • Maden suyu, ciltte oluşan küçük çizgilerin yok olmasını sağlar ve düzenli kullanımda yaşlanmayı geciktirir,
  • Maden suyu, cilde duru ve saf bir güzellik katar.

Maden Suyu Cilt Üzerinde Nasıl Kullanılır?

Maden Suyu Cilde Nasıl Sürülür?

Maden suyu ile cilt temizleme; cildinizi akşamları cilt temizleme ürünleri ile temizledikten sonra bir pamuk yardımı ile bir miktar maden suyunu yüzünüze uygulayın, böylece cilt üzerinde etkili bir temizleme işlemi sağlamış olacaksınız.

Maden suyu ve tonik kullanımı; yüzünüze tonik işlemi yapmadan önce bir pamuğa bir miktar maden suyu dökülür ve maden suyunun üzerine toniğinizi ekleyin ve yüzünüzü bu şekilde temizleyin. Böylece hücrelerinizde etkili yenileme işlemi yapabilirsiniz.

Ev yapımı maskelerde maden suyu kullanımı; evde yapacağınız doğal güzellik ürünlerinin içerisine saf su yerine maden suyu koymanız önerilir. Böylece cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineraller maden suyu sayesinde sağlanacaktır.

Maden suyunun makyaj malzemelerinde kullanımı; pudra ve fondöten kullanımında musluk suyu yerine maden suyu kullanabilirsiniz.

Makyaj temizlemede maden suyu kullanımı; makyaj temizlemek için kimyasal ürünler ya da paraben içerikli ıslak mendiller kullanmak yerine maden suyu kullanabilirsiniz. Böylece doğal ve etkili bir yöntemle makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Maden suyu ile yüz spreyi; gün içinde gerek güneş gerekse, toz ve kirli havadan dolaylı yüzde kurumalar meydana gelebilir küçük sprey şişenin içerisine bir miktar maden suyu ekleyip, çantanızda taşıyıp yüzünüzü nemlendirebilirsiniz.

Maden Suyunun Cilde Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan maden suyunun faydalarını sizler için derledik, sizde maden suyu tarifini cildinize uygulayarak sivilce ve diğer problemlerinizden kurtulabilirsiniz. Yağlı cilt yapısına sahip olan kimseler eşit miktarda maden suyu ve elma sirkesini karıştırıp sivilceli bölgeye uygulayabilirler böylece sivilce ve sivilce izleri tamamen yok olacaktır.  Bunun yanında yüzünüzü günde iki defa maden suyu ile temizlediğiniz takdirde, cilt gözenekleri sıklaşacak ve küçük kırışıklıklar yok olacaktır.

Maden Suyunun Cilt Lekelerinde Kullanımı

Maden Suyu Cilde Nasıl Sürülür?

Maden suyu cilt üzerinde pek çok etkiye sahiptir. Özellikle maden suyunun cilt lekeleri üzerindeki etkisi göz ardı edilemez. Özellikle hamilelik döneminde meydana gelen cilt lekelerinde doğal bir yöntem olarak kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken her sabah ve her akşam cildiniz üzerine maden suyu sürmek olacaktır. Bununla beraber güneş lekeleri ve diğer cilt lekeleri için de maden suyu kullanılır. Cilt lekeleri için bir miktarda ıhlamur kaynatılır ve maden suyu ile karıştırılarak dondurucuda dondurulup yüze sürülebilir. Soğuk cildi toparlayıp canlandıracaktır, maden suyu ise içeriğinde bulunan vitamin ve minareler sayesinde cilt yüzeyinde oluşan lekeleri yok eder.

Cilt üzerinde maden suyu kullanmak isteyen kimselerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi maden suyu cilt üzerindeki lekeleri giderir mi? Sorusudur. Eğer düzenli ve rutin bir şekilde maden suyunu cildinize uygularsanız, cilt lekelerinizden büyük oranda kurtulabilirisiniz.

Maden Suyunun Cilde Zararları Nelerdir?

Maden Suyunun Cilde Zararları

Maden suyu vitamin ve mineral bakımında oldukça zengin doğal bir içecektir. Özellikle sindirim sorunu yaşayan kimseler rahatlıkla kullanabilir. Maden suyunun cilde zararlarına bakacak olursak; maden suyu aşırı kullanımda cilt yüzeyinde deri soyulmalarına ve deri tahrişine neden olabilir. Cilt için kullanacak olduğunuz, maden suyunun doğal ve içeriğinde meyve gibi aromaların olmaması gerekir. Özellikle, limon içerikli maden suları cildin tahriş olmasına neden olur.

Maden Suyu Tonik Olarak Nasıl Kullanılır?

Maden suyu makyaj temizleme, yüz temizleme ve sivilce tedavilerinde oldukça fazla kullanılır ve oldukça faydalıdır. Tonik olarak kullanmak istediğinizde bir pamuk üzerine maden suyu döküp yüzünüzü bu pamukla silmeniz yeterli olacaktır. Normalde kullanmış olduğunuz toniği de maden suyu üzerine ilave edebilirsiniz. Maden suyu tonik olarak kullanımı cilt için sağlıklı bir detay olduğu için her gün mutlaka yapılması gereken cilt bakımlarından bir tanesidir.

Maden Suyu Cilde Nasıl Sürülür?

Maden suyunun cilt üzerindeki olumlu etkilerinden faydalanmak isteyen kimselerin merak ettiği konulardan bir tanesi maden suyu cilde nasıl sürülür? Sorusudur. Maden suyunu cildinize bir pamuk yardımı ile sürebilirsiniz. Yine maden suyunu dondurma kaplarında küp – küp dondurarak cildinizde buz şeklinde uygulayabilirsiniz.

Maden Suyunu Cildinde Kullananlar

Cilde Maden Suyu Kullananlar

Cilde maden suyu kullananlar, maden suyunun etkilerinden şu şekilde bahsetmektedir.

Maden suyunu sivilcelerim için kullanıyorum oldukça fazla etkisini gördüm, cildimi pamuk gibi yapıyor.

Benim cildim çok kuru ve hassas kozmetik nemlendiriciler sivilce oluşumuna neden olduğu için, bende nemlendirici kremler yerine maden suyu kullanıyorum cildim daha nemli ve daha güzel görünüyor.

Maden suyunu saç diplerim için kullanıyorum saç diplerinde kaşıntı problemi olan herkes tavsiye ediyorum, saç diplerinde oluşan kaşıntıları anında kesiyor.

Beş aylık hamileyim ve cildimde hamilelik lekeleri baş göstermeye başladı kimyasal ürünler kullanamadığım için cildime maden suyu yapıyorum çok etkisini göremesem de lekeleri hafifletiyor.

Ben maden suyu ve kili karıştırıp cildime maske yapıyorum, cildimde porselen etkisi yapıyor.

Sizlere bu yazımızda maden suyunun cilde faydaları nelerdir, maden suyu cilt lekelerini giderirmi, maden suyu faydaları İbrahim Saraçoğlu, maden suyu cilde nasıl sürülür, maden suyunun cilde zararları nelerdir? Soruları hakkında bilgi verdik. Siz de maden suyu hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Cilt Bakımı İçin Pratik Yöntemler

Cilt Bakımı Güzel ve genç bir cilde sahip olmak isteyen kimselerin dikkat etmesi gereken durumlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir