Sivilceye İyi Gelen Sabunlar

Sivilceye iyi gelen sabunlar hakkında sizlere için sivilceleri yok eden ve sivilceleri kurutan sabunları derlemeye çalıştım. Ergenlik döneminde hayatımıza giren sivilceler aynı şekilde yağlı cilt tipine sahip olan kişilerde daha sık görülür. Sivilceyi yok eden sabunlar sivilceleri kuruttuğu gibi ciltte kuruluğu neden olabilir. Sivilce sabunları kullanırken mutlaka uygun bir nemlendirici ile beraber kullanmayı ihmal etmeyin.

Sivilcelere iyi gelen sabunlar genelde etkili olmasına karşın cilt temizliği yapmak gözenekleri temizlemek çok önemlidir. Bazı sivilce türleri özellikle iltihaplı sivilceleri kurutmak için sabunlar etkili olsa da tek başına yeterli olmayabilir. Sivilcelere iyi gelen ve sivilceleri yok eden sabunlar arasında seçim yaparken mutlaka pahalı olan sivilce sabunu değil gerçekten işe yarayan sabunu seçmeye çalışın. Sizler için gerçekten işe yarayan sivilceleri yok eden sabunları derlemeye çalıştım.

Sivilcelere İyi Gelen Sabunlar Nelerdir

Sivilce sabunu seçiminde mutlaka bitkisel ve doğal içeriğe sahip sabunları seçmek gerekmektedir. Günlük olarak kullanabileceğiniz yüz temizliği yapabileceğiniz bu sabunlar ayrıca gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. Ayrıca cilt bakımı yapmak için bu sabunları kullanabilirsiniz.

Harika etkiye sahip olan ve sivilceleri yok eden sivilce sabunları arasında dilediğinizi seçebilirsiniz. Unutulmaması gereken husus ise sivilce sabunlarının hepsinin kurutucu etkisi olduğundan ciltte kuruluğa neden olabilir. Mutlaka sabun kullanıldıktan sonra uygun bir nemlendirici kullanmak gereklidir.


BENZER KONULAR

EN İYİ SİVİLCE KREMİ


Sivilce Sabunu İsimleri

Sizlere sivilce sabunu isimleri, sivilce sabunu fiyatları ve sivilce sabunu markaları vermeye çalışacağım. Sivilce sabunlarını eczaneden almanız mümkün. En çok satan sivilce sabunu markaları;

Imex Sivilce Sabunu

ımex sivilce sabunu

Sivilce sabunları arasında en çok kullanılan ve etkili sonuç veren sabunlardan biri olan imex sivilce sabunu aynı şekilde sivilce kremi olarak satılmaktadır. Yağlı cildin yağ oranını dengeleyen derinlemesine temizlik yapan ımex sivilce sabunu düzenli olarak kullanıldığın harika etki gösterir. Günde 2 defa olmak üzere sabah ve akşam kullanmanız yeterlidir. Düzenli olarak ımex sivilce sabunu kullandığında sivilceler ve iltihaplı sivilcelerin yok olduğunu görebilirsiniz. Imex sivilce sabunu fiyatı 48 Tl dir.

Neutrogena Sivilce Sabunu

Neutrogena Sivilce Sabunu

Neutrogena sivilce sabunu cilde yan etkisi olmayan etkili sabunlardan biridir. Gözenekleri temizleyen, cilde yumuşaklık veren Neutrogena sivilce sabunu sivilce ve aknelerle etkili bir biçimde savaşır.  Doktorların sıklıkla önerdiği sivilce kremlerinden biridir. Düzenli kullanıldığın sivilceleri yok ettiği gibi cilde canlılık ve parlaklık veren etkiye sahiptir. Günde 2 defa olmak üzere sabah ve akşam kullanmak yeterlidir. Daha ilk kullanımdan itibaren etkisi gösteren bu sabun kirleri yok ederek cildin parlak görünmesini sağlar. Neutrogena sivilce sabunu fiyatı ise 48 TL’dir.

Bella Dora Sivilce Sabunu

bella dora sivilce sabunu

Bella dora antibakteriyel etkiye sahip çok güçlü bir mikrop öldürücü sabundur. Cildi mikroplardan arındırın mikropların etkilerini ortadan kaldırır. Sivilce ve akneye neden olan sorunların kısa sürede yok olmasını sağlar. Düzenli olarak sabah ve akşam yüzünüzü bu sabun ile yıkadığınızda 1 hafta içerisinde sivilceleri yok eder. Yağlı ciltlerin yağ oranını dengeler. Özellikle saçlı yağlarda harika etki gösteren bir sabundur. Günlük kullanıma uygun olan bella dora sabun fiyatı ise 28 TL’dir

Sebamed Sivilce Sabunu

sabamed sivilce sabunu

Sabamed sivilce sabunu ergenlik döneminde görülen sivilceler için tercih edilir. Cildi temizleyen ve sivilceleri kurutan etkiye sahiptir. Sivilceleri kurutan ve yok eden bu sabun mutlaka uygun bir nemlendirici ile beraber kullanılmalıdır. Bakteri oluşumunu önleyen, cildi temizleyen ve gözenekleri açan bu sabunu eczaneden almanız mümkün.  Saamed sivilce sabunu kullananlar sabunun çok etkili olduğunu ve sivilceleri kısa sürede yok ettiğini söylemişlerdir. Sabamed sivilce sabunu fiyatı 21 TL’dir.

Fransız Lavantası Sabunu

fransız lavanta sabunu

Fiyatı ucuz etkisi büyük sabunlardan biridir. Fransız lavanta sabunu sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılması yeterlidir. Sabunu sürdükten sonra yüz iyice ovalanarak temizlenmelidir. Doğal sabunlardan biridir ve sivilceleri kurutma konusunda çok etkilidir. Saça yüzde değil vücudun her yerinde çıkan sivilceler için uygundur. Genelde bu sabun ile banyo yapılması sıklıkla tavsiye edilir. Saçların yağlılığını alır ve kepeği önler. Rahatlatıcı etkisi vardır. Ayrıca iltihap önleyici ve mikrop öldürücü etkisi vardır. Fransız lavanta sabunu asla 17 yaşından küçüklerin kullanması tavsiye edilmez. Sabunu doğal sabun satan aktarlardan yada eczaneden almanız mümkün fiyatı ise 5 tl dir.

Sivilceler İçin Kükürtlü Sabun

kükürtlü sabun, en iyi sivilce sabunu

Konu sivilceler olunca her halde ilk denenen kremlerden biri olan kükürtlü sabun yüzyıllardır kullanılan sabunlardan biridir. Doğada bulunan kükürtten elde edilen bu sabun sivilceleri hızla kurutan etkiye sahiptir. Cilde geren, sivilceleri yok eden kükürtlü sabun özellikle sivilceleri yok etme konusundaki etkisi tartışılmaz. Antibakteriyel etkisi sayesinde iltihap ve sivilce oluşumuna neden olan mikropların oluşmasını önler. ünlük kullanıma uygun olan bu sabunu günde 2 defa kullanmak yeterlidir. Ciltte kuruluğa neden olduğundan mutlaka nemlendirici krem kullanmayı ihmal etmeyin. Kükürtlü sabun fiyatı 5 TL’dir.

Nilera Okyanus Sabunu

nilera okyanus sabunu

Nilera okyanus sabunu kullananlar gerçekten sivilcelerin çok kısa sürede yok olduğunu söylemişlerdir. Sabun çok iyi bir temizleyici sabundur. Cildin temizlenmesi sağlarken tıkanan gözeneklerin açılmasını sağlar. Cildi sıkılaştıran, cilde canlılık ve parlaklık veren etkiye sahiptir. Bitkisel ve doğal içeriğe sahip bu sabun ayrıca okyanus suyu ve yosun özlerine sahiptir. Günde 2 defa kullanılması yeterlidir. Yağlı cildin yağ oranını dengelerken cildin nemli kalmasını sağlar.

Okyanus suyu ve yosun özünün temelini oluşturduğu, AHA (Alpha Hydroxy Acid)’ ların yoğun bir şekilde bulunduğu Nilera Okyanus; siyah noktalı ve yağlı ciltler için tasarlanmıştır.

İçeriğindeki %50 gliserin ile yoğun nemlendiricili ve Ph dengeleyicisi olarak kullanılmaktadır. Hindistan cevizi yağı ve palmiye yağı ihtiva etmektedir. Hindistan cevizi yağının yüksek nemlendirme kuvvetinden, palmiye yağının da yüksek derecede E vitamini içermesinden faydalanılmaktadır.

Kesinlikle sabun ile yüzünüzü yıkadığınızda asla bekletmeyin ve hemen durulayın.

Kekikli Sivilce Sabunu

kekikli sivilce sabunu

Kullanım alanı oldukça geniş olan sabunlardan biride kekikli sivilce sabunudur. Kekik sabunu saç temizliği ve vücut temizliğini yanında sivilce aknelerden kurtulmak için en etkili sabunlardan biridir. Günlük olarak bu sabun ile yüzünüzü yıkadığınızda sivilcelerin yok olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca cilt sorunlarında sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle egzama sorunu yaşayan, ciltte kaşıntısı olanlar bu sabun ile bu sorunlardan kısa sürede kurtulabilirler. Bitkisel içeriğe sahip olduğundan asla cilde zarar vermez. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanmak yeterlidir. Kekikli sabun fiyatı 12 TL’dir.

Avene Jel Sivilce Sabunu

avene sivilce sabunu

Avene sivilce sabunu jel formunda satılan sıvı sabundur. Cildi temizleyen sabunlardan biridir.  İçeriğinde paraben yada zararlı maddeler bulunmaz. Yağlı ciltlerin kullanımı uygun olmasına karşın her cilt tipine sahip olanlar kullanabilir. Düzenli olarak gün içerinde ihtiyaç halinde kullanılabilir. Günlük kullanıma uygundur. Avene jel sabun fiyatı 30 TL’dir.

Sivilce Sabunu Markaları

Sizler için sivilce sabunu markaları arasında derlemeye çalıştım. Piyasada pek çok sivilce geçiren sabun bulunmasına rağmen işe yaraması ve etki göstermesi çok önemlidir. Sizlere saydığım sivilce sabunları en iyi sivilce sabunlarıdır.

En iyi sivilce sabunu seçimi yaparken fiyatından çok etkisi ve işe yarayıp yaramadığı önemlidir. Sivilce sabunları kurutucu etkiye sahip olduğundan mutlaka ciltte tahrişe neden olmaması için doktor gözetimde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Sivilce Sabunu Eczane

Sivilce sabunu eczane yada aktarlardan almanız mümkün. Pek çok sivilce sabunu markasını eczanelerden alabileceğiniz gibi kozmetik mağazalarda yada eczanelerden almanız mümkün. Eczanelerde satılan sivilce sabunları fiyatları değişiklik gösterebilir. İster eczaneden alın isterse aktarlardan mutlaka sabunun markası ve etkisi hakkında araştırma yaparak alın. Her sivilce sabunu sivilce üzerinde etki göstermeyebilir.

Sizlere bu yazımızda en iyi sivilce sabunları ve en etkili sivilce sabunlarını derlemeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına bizlere sorabilirsiniz.

 

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Salisilik Asit

Salisilik Asit

Salisilik asit cilt bakım ürünlerinde ve pek çok kozmetik üründe bulunmaktadır. Salisilik asit cilde faydaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir