salyangoz kremi

Salyangoz Kremi

Salyangoz kremi içeriği salyangozun salgıladığı yapışkan sıvıdan elde edilmektedir. Çok eski dönemlerden beri kullanılan salyangoz kremi ilk olarak eski yunanlar tarafından kullanıldığı bilinmektedir.

Salyangoz kremi özellikle Kore’li kadınların vazgeçilmez cilt bakım ürünlerinden biridir.  Şili’de bulunan bir salyangoz çiftliğinde salyangozlarla iç içe olan işçilerin elleri bakımlı, yaraların daha hızlı iyileştiği ve pürüzsüz olduğu görülmüştür.

Günümüzde pek çok ünlü kişinin bu kremi kullanmasından sonra bir anda ünlenen salyangoz kremi etkisini Allantoin salgısından almaktadır. Sizlere bu yazımızda ayrıntılı olarak salyangoz kremi nedir, salyangoz kremi ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım.

Salyangoz Kremi Nedir

Salyangoz kremi salyangozun salgıladığı özlerden yapılan bir kremdir. Salyangoz özünde bulunan Allantoin aslında pek çok kozmetik kremin ana maddelerinden biridir. Allantoin salgısı yaraların çok hızlı bir şekilde iyileşmesini, cildin kendini yenilemesini sağlamaktadır. Mucizevi etkiye sahip bu etken madde ayrıca kırışıkları önleyen yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir. Salyangoz kabuğu kırıldığında salyangozun salgıladığı allantoin kabuğun hızlı şekilde onarılmasını sağlar.

Salyangoz kremi ayrıca antibakteriyel etkiye sahiptir. Cilde zarar veren mikroplarını öldüren, sivilceye neden olan bakterilerin oluşmasını önler.

Salyangoz Kremi Ne İşe Yarar

Salyangoz kremi harika etkisini salyangozun yapışkan maddesinde bol miktarda allantoin’den aldığını söylemiştik. Cildi yumuşatan elastik yapı kazandıran etkiye sahiptir.  Salyangoz kremi cildi yatıştırıcı yenileyici etkisi ile bilinmektedir. Salyangoz kremi neye iyi gelir, salyangoz kremi ne için kullanılır hakkında bilgi vermek gerekirse;

 • Cildin hızlıca onarılmasını sağlar
 • Yeni hücre oluşumunu destekler
 • Cildi nemlendirerek yumuşacık olmasını sağlar
 • Sivilce izlerine iyi gelir
 • Yanıkların kısa sürede iyileşmesini sağlar
 • Cildi sıkılaştırıcı etkisi vardır
 • Her cilt tipine uygundur cilde besler ekstra bakım yapar
 • Yaşlanma etkilerinin gecikmesini sağlar
 • Kırışıklıkların görünümü azaltır
 • Yazın cildi güneşin zararlı etkilerinden korur
 • Antibakteriley etkiye sahiptir mikropları öldürür
 • Sivilcelerle etkili bir biçimde savaşır
 • Egzama ve kaşıntılı egzamaya iyi gelir

Günümüzde salyangoz kremin etken maddesi allantoin krem, şampuan, diş macunu, bebek bakım ürünleri başta olmak kozmetik ve ilaç sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır.

Bilmeniz gereken bir konu ise her salyangoz kremi salyangoz kremi değildir. Gerçek salyangoz kremi alarak sizlere saydığımız etkilerinden yararlanmanız mümkün.

salyangoz kremi

Salyangoz Kreminin Faydaları Nelerdir

İçeriğinde allantoin bulunan salyangoz kremi ne işe yarar hakkında bilgi vermeye çalıştım. Şimdi ise sakyangoz kreminin faydalarından bahsetmek istiyorum.

Ümlü helim Hipokrat salyangoz özüne süt ekleyerek yaraların hızlı iyileşmesi için kullandığı bilinmektedir. Yapılan bilimsel araştırmalar salyangoz kreminin faydalarının bulunduğunu kanıtlamıştır.

 • Cildin genç kalmasını sağlar
 • Sivilce ve sivilce izlerine iyi gelir
 • Çatlakların görünümünü yok eder
 • Selülit oluşumunu önler
 • Ağda sonrası oluşan batık ve tahrişi önler
 • Kuru cilde nemlilik verir
 • Cildin hızlı şeklide yenilenmesini ve onarılmasını sağlar
 • Göz altı ve göz çevresi bakımı için etkilidir
 • Güneş yanıklarını ve güneş lekelerini yok eder

salyangoz kremi

Salyangoz Kremi Nasıl Kullanılır

Salyangoz kremi günlük kullanıma uygun bir kremdir. Bilmeniz gereken önemli husus ise kremi mutlaka temizlenmiş ve makyajdan arındırılmış cilde uygulanması lazım.

İnce tabaka halinde temiz cilde sürülür. Cilt tarafından hızlıca emilen bir yapıya sahiptir. Günde 2 yada 3 defa kullanılmasında sakınca yoktur. Kremi sürdükten sonra başka bir ürün sürmenize gerek yoktur. Gün içerisinde süremezseniz bile her akşam yatmadan önce kesinlikle cildinize sürmeyi ihmal etmeyin.

Salyangoz Kreminin Yan Etkileri ve Zararları

Salyangoz kremi yan etkileri çok nadirde olsa görülmektedir. Genelde yan etkiler çok fazla kullanıma bağlı olarak ve içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda daha fazla görülmektedir.Yan etkiler genelde ciltte kızarıklık, tahriş ve yanma ile kendini gösterir. Bu yan etkiler krem kullanılmayı bırakıldığında kendiliğinden kaybolur.

Salyangoz Krem Kaç Günde Etkisi Gösterir

Salyangoz kreminin faydalarından yararlanmak için düzenli kullanılması gerekmektedir. Kremin ilk etkileri genelde 14 sonra görülmeye başlanmasına karşın en iyi etki 1 ay sonra görülmeye başlar.

Salyangoz Kremi Kullananlar

Salyangoz kremi kullananlar forum, sözlük ve sosyal medyada yaptıkları yorumlarda kremin etkilerinden bahsetmişlerdir. Özelikle cildi yumuşatan etkisi ve yaşlanma karşı etkisi tercih edilen bu krem hakkında yapılan yorumlarda genelde bu kremi tavsiye üzerine aldıklarını söylemişlerdir.  Salyangoz kremi kullananlar genelde düzenli olarak kullanıldığında etki gösterdiğini yorum kısmına yazarak söylemişler. Bazı kişiler ise yaptıkları yorumlarda cildi nemlendirmesinden başka bir faydasını görmediklerini söylemişlerdir.

En İyi Salyangoz Kremi Markası

Salyangoz kremi markaları arasında mutlaka en iyisini ve en etkilisi seçmeye çalışmalısınız. Salyangoz kremi adı altında bazı ürünler gerçekten işe yararken bazıları ise hiç bir işe yaramayabilir. Kremi seçerken mutlaka bilinen markalı ürünleri almak daima faydalıdır.

Salyangoz kremi nerede satılır, salyangoz kremi nereden alınır sorusuna cevap vermek gerekirse salyangoz kremi eczane yada salyangoz kremi bım mağazalardan almanız mümkün. Ayrıca salyangoz kremi internet sitelerinden ve kozmetik mağazalarından alabilirsiniz.

Salyangoz kremi nasıl yapılır sorusu genelde bazı kişiler tarafından tam bilinmediğinden salyangozdan yapıldığı sanılır. Salyangoz kremi salyangozun yapışkan sıvısında bulunan etken maddeden yapılır.

Sizlere bu yazımızda salyangoz kremi nedir, ne işe yarar hakkında bildi vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Salisilik Asit

Salisilik Asit

Salisilik asit cilt bakım ürünlerinde ve pek çok kozmetik üründe bulunmaktadır. Salisilik asit cilde faydaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir