Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Bepanthol cilt bakım kremi cilde gereken bakımı yapan cildi yenileyen ve onaran etkisi ile bilinen bir kremdir. Cilde ekstra bakım yapan cilde yenilen ve bepanthol cilt bakım kremi mutlaka her evde ve bayanların çantası bulunması gereken bir kremdir. Bepanthol cilt bakım kremi eski adı ile bepanthen cilt bakım kremi hakkında sizlere bu yazımızda ayrıntılı bilgi vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Ne İşe Yarar

Bepanthol cilt bakım kremi cildin gereken nemi almasını sağlayan bir kremdir. Dış etkilerden fazla etkilenen cilt kışın rüzgar ve soğudun etkisi ile fazla kuruyabilir yada yazın güneşin zararlı ışınları ciltte istenmeyen durumlara neden olabilir. Kuruyan, çatlayan cilt daima erken kırışır ve yaşlanma etkileri daha hızlı görülür. Ayrıca kuruyan nemsiz kalan ciltte kızarıklık, tahriş ve pul pul dökülmeler çok sık görülür. Bütün bu sorunlara karşı bepanthol cilt bakım kremi ciltte koruyucu bariyer oluşturarak cilde ekstra bakım yapar ve ciltte koruyucu bariyer oluşturarak cildin bakımlı ve nemli kalmasını sağlar.

Bepanthol cilt bakım kremi içeriğinde bulunan provitamin B5 ile cilt daima bakımlı kalırken yumuşacık ve canlı bir cilde sahip olursunuz.  İçeriğinde parfüm yada paraben olmayan bepanthol cilt bakım kremi cildi zarar vermez. Cildin ihtiyacı olan B5 vitamini ile cilt yaz kış daima bakımlı kalır. Cilde sürüldükten sonra cilt tarafından hızla emilen bu krem asla ciltte yağlılık hissi bırakmaz.

Bepanthol cilt bakım kremi 30 ve 100 gramlık kurularda satılır. Her yaştan herkesin kullanımına uygundur. Bütün eczanelerden reçetesiz olarak alınan bepanthol cilt bakım kremi devler tarafından karşılanmaz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nerelerde Kullanılır

Kuruyan ve devamlı çatlayan kuru bir cilde sahipseniz en iyi etkiyi alabileceğiniz krem şüphesiz bepanthol cilt bakım kremidir. Ciltte daha etkisi ilk kullanımdan itibaren görülen bepanthol cilt bakım kremi sadece yüzde kullanılan bir krem değildir. Eller ve ayaklarda oluşan çatlakları ve kuruluğu giderici etkisi vardır. Sizlere bepanthol cilt bakım kreminin cilde faydalarından bahsederek bili vermek istiyorum.

bepanthol cilt bakım kremi

 

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Faydaları

Bepanthol cilt bakım kremi ciltte oluşan kuruk başta olmak üzere pek çok cilt sorununda ve cilt bakımı yapmak için kullanılır. Kuru ve hassas cilt tipleri sahip olanların ilk tercihi olması gerken bu kremin cilde fayadaları ve kullanım alanları ise;

 • Ciltte oluşan pul pul dökülmeleri önleme için
 • Ciltte oluşan kızarıklıkları gideriri
 • Ellerde ve ayaklarda oluşan çatlaklar
 • Cildin nem oranını dengeler ve korur
 • Bepanthol cilt bakım kremi sivilce oluşumunu önler
 • Vücut bakımı yapmak için
 • Ciltte kuruma ile görülen gerginlik hissini yok eder
 • Göğüs bakımı
 • Bepanthol el ve yüz kremi olarak kullanılır

Su bazlı olan bu krem asla ciltte yağlılık ve yapış yapış bir his vermez sürüldüğü andan itibaren cilt tarafından emilir ve cilde gereken bakımını yapar.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nasıl Kullanılır

Bepanthol cilt bakım kremi günlük kullanıma uygun bir kremdir. Yan etkisi olmadığından bebeğinizde bile gönül rahatlığı kullanabileceğiniz bir kremdir. Kullanım şekli ise;

 • Temiz olan cilde az miktarda krem sürülür
 • Cilt tarafından emilmesi için masaj yaparak ovalanır
 • Kremi gün içerisinde 2 defa kullanmanız yeterlidir
 • Günlük kullanıma uygun olan bu kremi mutlaka çantanızdan eksik etmeyin

Koltuk altı kararması, diz ve dirsek kararması olan bölgeye sürerek kısa sürede kararmaları geçirmeniz mümkün. Her banyodan sonra bütün vücudunuza sürebilirsiniz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Tüylenme Yapar Mı

Bepanthol cilt bakım kremi tüylenme yapar mı sorusu sıklıkla sorulan ve cevap arayan soruların başında gelmektedir. Krem kullanılmaya başlandıktan sonra asla tüylenme yapmaz gönül rahatlığı ile günlük olarak kullanabilirsiniz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Sivilce Oluşumunu Önler Mi

Bepanthol cilt bakım kremi sivilce yapar mı yada bepanthol cilt bakım kremi sivilceye iyi gelir mi sorusuna cevap vermek gerekirse bu krem asla sivilceye neden olmaz içeriğinde bulunan bileşenler sivilceye neden olmadığı gibi su bazlı olduğundan asla sivilce yapmaz, Bepanthol cilt bakım kremi düzenli olarak kullanıldığında sivilceleri yok eder.

Bepanthol Cilt Bakım Krem Hakkında Bütün Sorular

Sizlere bepanthol krem hakkında merak edilen bütün sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Bepanthol cilt bakım kremi yüze sürülür mü

Bepanthol cilt bakım kremi yüz dahil bütün bölgeye sürülebilen bir kremdir. Kremi yüzünüze sürmenizde bir sakınca yoktur. Günlük cilt bakımı yapmak cildi nemlendirmek için bu kremi kullanabilirsiniz.

Bepanthol cilt bakım kremi genital bölgeye sürülür mü

Bepanthol cilt bakım kremi genital bölgeye sürmenizde bir sakınca yoktur. Genital bölge temizliği yaptıktan sonra bu kremi tercih edebilirsiniz.

Bepanthol cilt bakım kremi bebeklerde kullanılır mı

Bepanthol cilt bakım kremi bebekler dahil herkesin kullanımına uygun bir kremdir. Kremin içeriğinde zararlı maddeler almadığından bebeklerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bepanthol cilt bakım kremi sivilce izlerine iyi gelir mi

Bepanthol cilt bakım kremi sivilce izlerini düzenli kullanıma bağlı olarak geçirdiği bilinmektedir.

Bepanthol Cilt bakım kremi prospektüs

Bepanthol cilt bakım kremi prospektüs bilgileri kremi kullanmaya karar verdiğinizde mutlaka okumalısınız. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşabilirsiniz.

Bepanthol cilt bakım krem kimler kullanabilir

Bepanthol cilt bakım kremi ister bebek olsun ister yaşlı yan etkisi olmadığından herkesin kullanımına uygun bir kremdir. Bebeğinizin hassas cildine kullanabileceğiniz gibi yaşlı kişilerin çatlayan cildine kullanabilirsiniz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Kullananlar

Bepanthol cilt bakım kremi kullananlar yaptıkları yorumlarda kremin etkisi hakkında yaptıkları yorumlarda cilte kuruluğu giderdiği ve cildi etkili bir biçimde nemlendirdiklerini söylemişlerdir. Yan etkisinin olmadığından bebeklerinde tercih eden anneler ayrıca meme ucu çatlaklarını geçirmek için sıklıkla bu kremi tercih etmektedirler.  Bepanthol cilt bakım kremi yorumlarında sıklıkla çantasından eksik etmeyenler ve tavsiye edenlerin sayısı hayli fazladır.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Fiyatı

Bepanthol cilt bakım kremi bütün eczanelerde satılan bir krem olmasına karşın devler tarafından karşılanmamaktadır. Cilt bakım kremi olarak bu kremin fiyatı 10 ile 15 TL arasında satılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda bepanthol cilt bakım kremi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde konu hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Imex Sivilce Kremi

Bepanthol Dudak Bakım Kremi


 

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir