En İyi Sivilce Kremi

En iyi sivilce kremi, en etkili sivilce kremi arayışında olanlar genelde sivilce kremleri arasında seçim yapmakta zorluk çekmektedirler. Sivilcelerden kurtulmak için sivilce kremi seçiminde mutlaka kullanmak istediğiniz sivilce kremini doktorunuza göstermenizde fayda vardır.

Çocukluktan ergenliğe geçiş ile beraber hormonsal değişikliğe bağlı olarak oluşan sivilcelerden kurtulmak için doğru sivilce kremi seçmek sivilcelerden kurtulmanın ilk önemli kuraldır. Sizler için en iyi sivilce kremi hakkında bilgi toplayarak sivilceye iyi gelen kremleri derlemeye çalıştım.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Tıklayın…

Sivilce kremleri arasından seçim yaparken sivilcenin durumuna cilt tipinize göre seçim yaparak bu kremi doktorunuza söyleyip reçeteye yazabilirsiniz. Bazı sivilce kremleri orta ve şiddetli sivilceler için çözüm sunarken bazı sivilce kremler hafif ve orta sivilceler için kullanılmaktadır.

Sivilce ilaçları yada sivilce hapları ile desteklenen sivilce kremleri sivilce tedavisinde en etkili ve kesin sonucu daima sunmaktadır.

En Etkili ve En İyi Sivilce Kremi

Sivilce kremleri arasında bulunan bazı kremler cildi soyucu etkisi olan ve cildi ciddi derecede kurutan etkiye sahip kremlerdir. En iyi sivilce kremleri bakterileri yok ederek sivilceleri kurutan kremlerdir. Neredeyse herkesin yaşadığı sivilce sorunu büyük bir pazar oluşturmuş ve çeşit çeşit sivilce kremlerinin piyasaya çıkmasına neden olmuş. Yüksek fiyattan satılmasının yanında işe yaramaması canımızı sıkabilir.

Noacne Sivilce Kremi

Sizlere önereceğim sivilce kremleri fiyatı hem uzun hemde sağlık bakanlı onaylı reçeteli sivilce kremleri olarak sadece eczanelerde satılmaktadır. Eczanede satılan satılan sivilce kremleri seçiminden sonra kesinlikle kremi kullanmaya başlamadan doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin. En etkili sivilce kremleri yan etkileri sıklıkla görüldüğünden dikkatli kullanılması gerekmektedir.

Sivilceye İyi Gelen Kremler

Benzamycin

benzamycin jel

 

Sivilcelere kesin çözüm sunan benzamycin sivilce kremi etken maddeleri benzoil, eritromisin sayesinde sivilceleri kısa sürede yok ederek kalıcı çözüm sunar. Cildi soyucu ve kurutucu etkisi olan benzamycin krem sivilce, iltihaplı sivilceleri yok ederken cildin yağ dengesini sağlayarak sivilce oluşumunu önler. Kremi kullanmaya başladığınızda mutlaka nemlendirici krem ile cildin dahada kuruması önlenmelidir. Cildi aşırı kurutmasının yanında yan etkileri çok sık görülen benzamycin sivilce kremi ayrıca cildi tahrişe neden olabilir. Benzamycin krem kullananlar sivilceleri yok ettiği konusunda iddia kremleerden biri olduğunu söylemişlerdir. Benzamycin krem fiyatı 48 TL’dir. Krem hakkında ayrıntılı yazı için Benzamycin Krem yazısını inceleyebilirsiniz.

Madecassol Krem

madecassol krem, madecassol merhem, madecassol pomad

 

En iyi yara ve yanık kremlerinden biri olan madecassol kremi sayısız faydaları bulunan bir kremdir. Pek çok cilt sorunun yanında sivilcelere kesin sonuç veren madecassol krem kullananları memnun eden kremlerin başında gelmektedir. Ergenlik döneminde görülen sivilceler de başarı oranı çok yüksek olan madecassol krem sivilceyi geçiren kremler arasında sıklıkla kullanılmaktadır. Yan etkileri neredeyse olmayan her yaştan herkesin kullanabileceği bu krem sivilce sorunu yaşayan herkesin kullanabileceği bir kremdir. Sivilceleri yok etmesinin yanında sivilce izlerini, cilt lekelerini, çatlakları geçirir ve cilt bakımı yapar. Madecassol krem fiyatı 17 TL’dir Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Madecassol Krem adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sivilce İzlerini Geçirmenin Doğal Yolları İçin Tıklayın…

Clindoxyl Krem

clindoxyl jel, clindoxyl jel nedir

 

Sivilceyi yok eden clindoxyl jel sivilceleri yok etmek için doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmektedir. Yağlı ciltlerin sorunu olan sivilce ve siyah noktaları yok eden clindoxyl krem sivilceye neden olan bakterilerin oluşumunu önler, sivilcelerin yok olmasını sağlar. Yan etkileri arasında ciltte kızarıklık ve göz kapağında şişme sıklıkla görülmektedir. Cildi soyun etkisi ile bilinmektedir. Cildi soyduğu için kesinlikle akşam kullanılması gerekmektedir. Clindoxyl jel fiyatı 30 TL’dir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Clindoxyl Jel adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Fucidin Krem 

fucidin krem, fucidin krem ne işe yarar

 

Sivilceleri yok etmek için bakteri oluşumunu önleyen bir kremdir. Bakteri oluşumunu önleyen fucidin krem 21 günlük kullanım süresi olan bir kremdir ve 21 sonunda sivilceler yok olmaktadır. Düzenli kullanılması gereken bu krem kesinlikle tedavi yarıda bırakılmaması gerekmektedir. Sivilce, iltihaplı sivilce ve kıl köklerinde oluşan sivilceler için kesin sonuç vermektedir. Fucidin krem antibakteriyel etkiye sahiptir. Etmek maddesi fusidik asit sayesinde ciltte koruyucu tabaka oluşturan bu krem kesin sonuç almanızı sağlayacaktır. Doktorlar tarafından genelde iltihaplı sivilce sorunu yaşayanlara yazılan fucidin kremin fiyatı 12 TL’dir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Fucidin Krem adlı makalemizi kullanabilir.

Imex Krem

ımex merhem

 

Imex sivilce kremi sivilce tedavisinde iltihabı kurutmak için kullanılan kremlerden biridir. Imex krem antibiyotik etkiye sahip olduğundan sivilceye neden olan bakterilerin oluşmasını önler. En kötü yanı sivilceye tedavisinde etkisi 1 aydan sonra göstermesidir. Sivilceden kurtulmak isteyenler sabırlı değilseler kesinlikle kremin etkili olmadığını düşünüp tedaviyi yarıda bırakmaktadırlar. Eğer düzenli kullanırsanız sivilceleri kurutarak yok olacağından emin olabilirsiniz. Fondötene benzeyen ımex krem size fondötene sürüyormuş hissi yaşatabilir. Gündüz kullanıp güneşe çıkarsanız cilt lekelerine sahip olabilirsiniz bundan dolayı gece kullanılması tavsiye edilir. Imex krem fiyatı 25 TL’dir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Imex Krem adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Azelderm Krem

azelderm krem, azelderm krem ne işe yarar

 

Azelderm krem sivilce ve siyah noktaya sahip kişiler için çok etkili sivilce kremidir. Sivilceleri yok eden azelderm krem düzenli kullanıldığında sivilce izlerini yok etmektedir. 12 yaşından büyüklerin kullandığı bu krem cilt renk tonunu eşitleyerek sivilcesiz pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmanızı sağlar. Yağlı ciltlerin kurtarıcı olan bu krem ayrıca cildin yağ oranını dengeler. Ağrılı sivilce, iltihaplı büyük sivilceleri kesin olarak kuruttuğu ve yok ettiği bilinmektedir. Azelderm krem fiyatı 30 TL’dir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Azelderm Krem adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Skinoren Krem

skinoren krem

 

Skinoren sivilce kremi sivilce gül hastalığını olarak bilenen cilt hastalığının tedavisinde kullanılan kremlerdir. Skinoren sivilce kremi sivilcelerin üzerinde gösterdiği etkiyi aynı şekilde siyah noktaların yok edilmesi içinde kullanılabilir. Cildi yenilen bakteri oluşumunu önleyen bu krem ayrıca sivilce lekelerini yok etmektedir. Bilinen yan etkilerinden biri ise uzun dönem kullanmaya bağlı olarak çok az miktarda tüylenme yapmasıdır. Skinoren krem derinin alt tabakasında bulunan iltihaplı sivilceyi cilt yüzeyine çıkartarak kurutur, bundan dolayı ilk dönemlerde sivilce artışı olması normaldir. Skinoren krem fiyatı 53 TL’dir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Skinoren Krem adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Cleocin T

cleocin t losyon

 

Cleocin T losyon sivilce akne tedavisinde kullanılmaktadır. Kullananların memnun kaldığı sivilce losyonlarından biridir. Cleocin T Losyon etken maddeleri çok güçlü antibakteriyel etkiye sahiptir. Cildi mikroba neden bakterilerden koruyan bu losyon özellikle irin şeklinde iltihaplı sivilcelerin üzerine sürüldüğünde kısa sürede sivilceleri yok etmektedir. Sıvı şeklinde olan losyon sivilcenin üzerine sürdükten sonra kuruması ve deri tarafından emilmesi için beklenir asla yüzünüze bu losyonu sürdükten sonra yıkama malısınız.  Cleocin T losyon fiyatı 11 TL’dir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Cleocin T Losyon adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

İsotrexin Jel

ısotrexın krem

 

Hafif ve orta dereceli iltihaplı sivilcelerin tedavisinde kullanılan etkili bir kremdir. Genelde sivilce ve siyah nokta sorunlarında sıklıkla doktorlar tarafından reçete edilir. Ergenlik döneminde görülen kırmızı renkte sivilcelerin yok edilmesinde büyük oranda etkilidir. İltihap kurutucu etkisi olan Isotrexin jel etkisini düzenli kullanıldığında göstermektedir. Yan etkileri sıklıkla görülen bu krem hamilelerin ve emziren anneler kesinlikle kullanmaması gerekmektedir. İsotrexin jel fiyatı ise 15  TL’dir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için İsotrexin Jel adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Eritretin Krem

eritretin krem

 

Eritretin krem sivilce yüzeyi uygulanan jel kıvamında bir kremdir. Sivilce tedavisinde sıklıkla kullanılan eritretin jel iltihaplı büyük sivilceleri yok edilmesi için tercih edilir. Cildi kurutucu etkisi olan eritretin jel mutlaka kullanıldıktan sonra uygun bir nemlendirici ile cildi nemlendirmek gerekmektedir. Cildi soyduğu için akşam kullanılması gereken eritretin jel etkisi 4 ile 8 hafta içinde göstermektedir. Eritretin jel fiyatı 19 TL’dir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Eritretin Jel adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Differin Jel

differin jel

 

Differin jel cildi soyarak sivilceleri yok eden bir kremdir.  Kesinlikle gündüz kullanılmaması gereken bir kremdir. Ciltte hassasiyet yarattığı için güneşli günlerde kullanmak ciltte bazı sorunlara neden olabilir. Differin jel sivilceleri kurutarak yok ettiğinden aynı şekilde ciltte kuruluğu neden olmaktadır. Kesinlikle nemlendirici hariç başka kremler ile beraber kullanılmamalıdır. Akne vulgaris olarak bilinen kırmızı kist şeklinde ucu sert iltihaplı sivilceleri yok eden etkisi vardır. Differin jel yan etkileri çok sık görülür en sık örülen yan etkisi ciltte soyulma ve kızarıklıktır. Differin jel fiyatı ise 30 TL’dir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Differin Jel adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Nadixa Krem 

nadixa krem

 

Nadixa krem sivilce kreminden fazlasını sunan bir kremdir. İlerlemiş yüzümüze yerleşmiş sivilceleri çok hızlı bir biçimde yok etmektedir. Yüze tamamen yayılmış, iltihaplı ve büyük sivilceleriniz varsa kesinlikle sivilce tedavisinde doktorunuzun ilk önereceği krem nadixa krem olacaktır. Ciltte sivilceye neden olan bakterilerin oluşmasını önleyerek sivilcelerin yok olması sağlamaktadır. Nadixa krem fiyatı 25 TL’dir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Nadixa Krem adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Acnelye Krem

acnelyse krem

 

Acnelya sivilce krem içeriğinde bulunan A vitamini ile cildi besler ve yeniler. Acnelya krem içerisinde bulunan etken maddeler sivilceleri yok ederken cildin kendini onarmasına destek çıkar. Hem sivilceleri önleyen hemde cilt bakımı yapan çok etkili bir kremdir.  Genelde sivilce tedavisinin yanında sedef hastalığında sıklıkla kullanılmaktadır. Etkisini kısa sürede gösteren acnelya krem cildin kendini yenilemesi için üst deri tabakasını soyarak daha canlı olan alt tabakayı ortaya çıkarır. Ciltte hassasiyete neden olacağından akşam yatmadan önce kullanılması tavsiye edilir. Acnelya krem fiyatı 26 TL’dir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için Acnelya Krem adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Eczanede Satılan Sivilce Kremleri

Sizlere piyasa satılan en iyi sivilce kremleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. En iyi sivilce kremi eczane de bulmanız mümkün. Yukarıda verdiğin en etkili sivilce kremlerinin hepsi reçete ile satılan kremler olduğundan mutlaka doktorunuza danışarak almanız ve kullanmanız gerekmektedir. Sivilceye neden olan yağlı cilt ayrıca siyah nokta oluşumuna zemin hazırlar. Sivilce kremleri yağlı cildi kurutarak etki göstermektedir. Eğer yağlı cilde sahipseniz krem kullanmak yerine dilerseniz diğer yazımızda verdiğimiz sivilce maskeleri tariflerini inceleyip uygulayabilirsiniz.

Sivilce krem isimleri sizlere sadece bildi vermek için yazılmıştır. Sivilceleri geçiren bu kremler şu an bilinen en iyi ve en kaliteli kremlerdir. Sağlık bakanlığı onaylı ve bütün burada saydığımız kremler devlet tarafından karşılanmaktadır.

En Etkili Sivilce Kremi Hangisi

En iyi sivilce kremi hangisi sorusuna aslında verilecek cevap sizin cilt tipinize, cildinizin durumuna ve sivilcelerin yoğunluğuna göre değişmektedir. Bazı sivilce kremleri hafif sivilceler de kullanılırken bazı sivilce kremleri ise şiddetli sivilcelerin tedavisinde kullanılmaktadır. En iyi ve en etkili sivilce kremi kesinlikle doktorunuz karar vermelidir.

Sivilce İzleri Maske Tarifleri İçin Tıklayın…

Sizlere bu yazımızda sivilce kremleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Peki sizce en iyi sivilce kremi hangisi? yorumlarınızı yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Kesinlikle doktorunuza danışmadan tavsiye üzerine bu kremleri kullanmayın.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir