Bepanthol Kremin Faydaları

Önceleri bepanthen krem olarak bilinen sonrasında ise ismi değişen bepanthol krem uzun yıllardan beri cilt sorunlarını gidermede kullanılıyor.

Hemen hemen her evde bulunan bu krem 7’den 70’şe herkesin hayatının bir döneminde mutlaka ihtiyaç duyduğu bir krem olmaktan asla vazgeçmiyor. Yumuşak yapısı ve güzel kokusuyla bu krem hemen hemen her cilt problemine çözüm buluyor.

Peki bepanthol krem ne işe yarar, bepanthol kremin cilde faydaları nelerdir, bepanthol krem nasıl kullanılır?

Bepanthol Ne İşe Yarar?

Pişik geçirici kremi de bulunan bepanthol, annelerin çantalarından eksik etmediği en iyi kremlerden. Sıcak dolayısıyla vücutta beliren küçük kızarıklıklar yani işlikler için, yanıklar için, kesikler için, emzirme döneminde çatlak meme uçları için, ameliyat sonrasında yaranın çabuk iyileşmesi için, yatalak hastaların vücudundaki yaraları geçirmek için sıklıkla kullandığımız bu krem çok iyi bir tedavi edici özelliğe sahiptir.

Yan etkisi bulunmayan bu krem, her ne kadar eczanede satılsa da kremi alabileceğiniz birçok e-ticaret sitesi de mevcut. Alımı için reçete gerektirmeyen bu ilacı zaten devlet de karşılamıyor. Yenileyici ve onarıcı özelliği ile bilinen bu krem cilde sağladığı nem katkısıyla da çantalarımızdan eksik olmuyor. Her imdadımıza yetişen bu krem, kullanım amacına göre 3 çeşitte satılıyor.

Bepanthol Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Herhangi bir yan etkisi görülmemesine rağmen hamilelik döneminde kullanılması tavsiye edilmez.
 • Cilde sürülmeden önce mutlaka cildinizi yıkayıp temizleyin.
 • Meme ucu çatlakları için kullanacağınız zaman sadece bebeğinizi emzirdikten sonra olmalıdır.
 • Göz çevresine sürerken dikkat edilmelidir. Göz ile temas edilmemelidir. Göz ile teması halinde bol su ile yıkanmalıdır.
 • Ağız içindeki oluşan yaralara kesinlikle sürülmemelidir.

Bepanthol Kremin Cilde Faydaları

Bepanthol kremin cilde faydaları saymakla bitmiyor. TPD yani Türk Pediatri Derneği tarafından onaylanan bu muhteşem krem, içesinde bulunan Lanoli ve provitamin B5 sayesinde kısa sürede etki göstererek, hem cildin bakımını sağlıyor hem de ciltte herhangi bir yara vb. durum varsa onun iyileşmesini hızlandırıyor.

Bepanthen kremin faydaları

 • Hassas cilt bariyerlerini güçlendiren bu krem, daha sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt ortaya çıkarıyor.
 • Hücreleri onarıcı özelliğiyle bilinen bu krem, en iyi yanık kremlerinden de biri. Yanığın kısa sürede iyileşmesini sağlayan bu krem, cildi yenileyici etkisi sebebiyle iz kalma ihtimalini de en aza indiriyor. Yani iz bırakmayan yanık kremleri arasında ilk sırada yer alıyor.
 • Annelerin bebeklerine yeni kavuştukları aylarda en çok yaşadığı sıkıntılarından biri de meme ucu çatlakları. Meme ucu çatlakları için kullanabileceğiniz bu krem tamamen doğal olması sebebi ile sonrasında bebeğinizi emzirmenizde bir problem de yaratmıyor.
 • Dudak çatlaklarında da oldukça etkili olan bu krem, dudaklarınıza gerektiği nemi kazandırıp, dudak çatlaklarını geçirir.
 • En iyi pişik kremi olarak da bilinen Bepanthol krem, nefes aldırıcı etkisiyle bebeğinizin hem cildini koruyor hem de cildinin neden almasını sağlayarak daha rahat bir gün geçirmesini sağlıyor.
 • Vücudunuzun her yerinde kullanabileceğiniz bepanthol plus krem, cildinizi tazeleyerek daha güzel görünmesini sağlar. Yani bepanthol plus krem yüze sürülür mü sorucunun cevabı kesinlikle olumludur.
 • Pul pul dökülen, kuru ve çatlar için de bir mucize görevi üstlenen krem, cildinizi nemlendirerek kaybettiği nemi ona geri kazandırır. Cildin yenilenme sürecini hızlandırarak ölü deriyi atmanıza ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza olanak sağlar.

Bepanthol Krem Çeşitleri

Bepanthol krem: Tahriş olmuş yerlerde kullanılırken, cilt onarımı ile ön plana çıkıyor. Bu krem daha çok yağlı ciltler için tercih ediliyor.

Bepanthol Plus Krem: Kuru, karma ve yağsız cilt tipine uygun olan bu krem bepanthol kreme göre daha yoğun bir kremdir. Bu nedenle de diğer kreme göre daha yağlıdır. Yeni oluşmuş yaralar üzerindeki etkisi de diğerine göre daha hızlı ve iyidir.

Bepanthol Merhem: Bebeklerde ve çocuklarda meydana gelen pişik oluşumlarında kullanılan bu krem, bu krem türünün en yağlı kremidir. İçinde bulunan özel bir formül sayesinde de yapış yapış hissi uyandırmıyor bu neden bu rahatsız edici hissi de yaşatmıyor.

Bepanthol tüylenme yapar mı sorusunun cevabı ne yazık ki evet. Bepanthen olmayan tüyleri çıkarmaz ancak yüzdeki Ayvacık tüylerini besleyerek bu tüyleri daha kalın ve belirgin bir hale getirir.

Bepanthol sivilce tedavisinde de oldukça olumlu sonuç veren bir kremdir. Ancak sivilceleriniz yüzünüzdeyse tüylenme ihtimalini de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bepanthol Krem Ailesi

Bepanthol Krem Nasıl Kullanılır?

Nohut büyüklüğü kadar aldığınız kremi yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Günde 2 defa kullanabileceğiniz bu kremin cildiniz tarafından emilmesi biraz zaman alabilir. Bu yüzden bu süreyi hesaba katarak kremi kullanınız.

Göz çevresine de rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu krem, uzun vadede güneş yanıklarında ve lekelerinde olumlu sonuçlar veriyor.

Kış aylarında soğuktan oluşan ve oluşmasına izin vermek istemediğiniz çatlakların kötü görüntüsünü ortadan kaldırır ve yumuşak bir tene sahip olursunuz. Topuk, diz ve dirsek çatlakları, vücut kuruluğunu gidermek için nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

İlk sürüldüğü zamandan itibaren cildi yenileyen bepanthen krem yaşlılığın en büyük engelleyicilerindendir. Bepanthen krem kullanarak cildinizi hem gençleştirebilir hem de yaşlanmayı erteleyebilirsiniz. Bütün vücudunuz için rahatça kullanabileceğiniz bir kremdir.

Bepanthol Krem Yan Etkileri

Bepanthol kremi doğal bir krem olduğu için herhangi bir yan etkisi gözlemlenmemiştir. Ancak olası bir yan etkisi ile karşılaştığınızı düşünürseniz doktorunuza başvurunuz.

Bepanthol Krem Kullananlar

Bepanthen krem kullananların %99’u oldukça olumlu dönüşler yapmaktadır. En doğal krem olarak bilinen bepanthol krem, cildinizde bulunan her türlü çatlak, yara izi vs gibi bir çok soruna birebir çözüm üretmiştir.

Bepanthen ve Bepanthol Arasındaki Fark

Bepanthen ve bepanthol arasındaki tek fark sadece isim değişikliği olmuş olmasıdır. Farklı firmalardan üretildiği bilinen bu kremler, ülkemizde 50 senedir bepanthen krem olarak satılmaktadır. Daha sonrada isim değişikliğine gidilen bepanthen kremin adı bepanthol krem olarak değiştirilmiştir.

Bepanthol Krem Fiyatı

Kremin fiyatı çeşidine göre farklılık gösterebiliyor. Ancak her koşulda krem çeşitleri minimum 12 TL maksimum 30 TL oluyor. Bepanthol krem fiyatı da kremi aldığınız yere göre değişiklik gösterebiliyor.

BEPANTHENE PLUS 30 gr krem 2018 YILI FİYATLARI
Etken Madde Dekspantenol + Klorheksidin 19.25 TL
Geri Ödeme Kodu Geri Ödemede Değil 16.75 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 19.25 TL
İthal / İmal İmal [ Ref.Ülke :Portekiz ] 17.85 TL
Ruhsat Sahibi Firma Bayer Türk Kimya San. Tic. Ltd. Şti.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir