Buz Lazer Epilasyon Nedir

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Son zamanlarda lazer epilasyon kullanım oranları bir hayli artmıştır. Lazer epilasyon etkili tüy – kıl bitirme yöntemi olsa da seanslar sonrasında kişilere acı ve yanma hissi verebiliyor. Son zamanlarda ise lazer epilasyon yerine buz lazer epilasyon tercih edilmeye başlamıştır.

Buz lazer epilasyon kişiler üzerinde acı ve ağrı hissini en aza indirerek daha etkili bir epilasyon sunar. Böylece epilasyondan korkan kimseler daha rahat bir süreç geçirebiliyor.

Buz lazer epilasyon, diode lazer teknolojisi ile çalışır ve diğer epilasyonlara oranla daha başarılı sonuçlar ortaya koyar. 810nm dalga boyutu ile çalışır, ütüleme teknolojisi ile çalışarak kıl köklerini etkisiz ve zayıf hale getirir.

2009 yılında ortaya çıkan lazer epilasyon, giderek gelişim göstermesinin ardından alma lasers, 2014 yılında buz lazer epilasyonu ile adeta epilasyon dönemine damgasını vurmuştur.

Buz lazer epilasyon cihazının başlıkları normal cihazlara oranla daha geniştir, buda kişilerin daha kısa zamanda tüylerinden kurtulması anlamına gelir, yine acısız olması da ekstra güzel özelliklerinden bir tanesidir. Cihazın markası ise, soprano ıce’dir.

Buz Lazer Epilasyonunu Avantajları

  • Kısa sürede etkili sonuç,
  • Ağrı ve acı hissi yaşatmaz,
  • Kıl köklerini kısa sürede zayıflatır,
  • Uzun süre vücutta kıl ve tüy çıkmaz,
  • Epilasyon sırasında buz tedavisi

Buz lazer epilasyonunun en büyük avantajı 35 dakikada etkili sonuca ulaşmanızdır. Diğer cihazlara oranla iki kat daha fazla atış yapar bu durumda da seans süresi de yarı yarıya düşmüş olur yani zamanınız size kalır.

Buz tutan tedavi başlığı ile lazer epilasyonu sonunda yaşanan morluk, kızarıklık, yanma ve ağrı problemleri de ortadan kalkmış olur.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır ve Acıtır Mı ?

Lazer epilasyon bilindiği üzere ışın atışı yaparak kıl köklerini zayıflatmadır. Bu sayede belirli seans sayısına göre kıl ve tüyler vücuttan tamamen arınır. Ancak kıl köklerine tek- tek atış yapmak uzun zaman alan bir işlemdir bu duruda da epilasyon süreci oldukça uzundur.

Buz lazer epilasyon üstün teknolojisi sayesinde ve daha büyük başlığı sayesinde daha kısa sürede epilasyon süreci geçirmenize yardımcı olur. Buz lazer epilasyon nasıl yapılır? Sorusu ise giderek artan sorulardan bir tanesidir.

Buz lazer epilasyon  artık hemen hemen tüm şehirlerde uygulanan üstün teknolojik yöntemlerdendir. İstediğiniz şehirde yaptırabilirsiniz. Seanslar sırasında diğer cihazlar gibi kıl köklerine atış yapar hemen akabinde soğuk uygulaması yaparak kıllardan etkili bir şekilde kurtulmanıza olanak tanır. Lazer epilasyon öncesi kıl köklerini cihazın daha rahat görmesi için tıraş yapıp güçlendirmenizde fayda vardır. Cihaz kıl köklerine ütüleme işlemi yaparak kılların yanmasını sağlar ve yanan kıl kökleri zayıflayarak birkaç seans sonrası tamamen yok olur.

Buz Lazer mi, Alexandrite mi?

Alexandrite epilasyon buz lazer epilasyonda daha önce uygulanmaya başlayan bir epilasyon türüdür. Kadınlar tarafından oldukça sık kullanılan bu yöntemin başarısı ise kişiden kişiye değişir. Özellikle açık tenli bayanlarda başarı oranı daha düşükken, koyu tenli bayanlarda başarı oranı daha yüksektir. Bunun nedeni koyu kıl köklerini cihazın daha rahat görmesidir.

Ama alexandriteyi açık tenliler de oldukça fazla kullanır çünkü etkisi diğer yöntemlere göre daha fazladır. Özellikle yüz bölgesindeki tüy ve kıllardan rahatsız olan kimseler alexandrite epilasyonu çokça tercih eder.

Buz lazer epilasyon piyasaya sürülmesinden itibaren alexandrite daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Buz lazer alexandrite göre daha acısızdır. Üstelik alexandrite lazerde kıl kökleri kalın olanlarda ve beyaz tenlilerde daha fazla işe yararken, buz lazer nerede ise tüm kıl yapısına ve ten yapısına uygunluk gösterir yani buz lazer epilasyonun avantajları daha fazladır.

Buz Lazer Epilasyonu Kıllar Ne Kadar Sürede Dökülür?

Buz lazer epilasyonu kıl ve tüyler yaklaşık 6 – 7 seans sonrasında tamamen dökülür. Tabi bu durum kişilerin kıl sayısına ve kıl türüne göre değişiklik gösterir.

Buz Lazer Epilasyon Cihaz Fiyatı

Buz lazer epilasyon cihazının  fiyatı 100.300 tl dir.

Buz lazer epilasyon hakkında merak edilen soru ve cevaplar

Soru; buz lazer epilasyon yaptıracağım, buz lazer acıtır mı? Canımın acımasına hiç katlanamıyorum.

Cevap: buz lazer epilasyonu yaptırırken cihaz vücuda soğuk üflediği için acı, ağrı ve kızarıklar yaşanmaz.

Soru: diğer lazer epilasyon sırasında iğne batması gibi acılar yaşanıyormuş ve lazer sonrası acı daha fazla olabiliyormuş bu yüzden yaptırmak istemedim. Buz lazer epilasyon sonrası acı yaşanıyor mu?

Cevap: hayır, buz lazer epilasyon sonrası acı yaşanmaz.

Soru: buz lazer epilasyonunu nerede yaptırabilirim?

Cevap: buz lazer epilasyonu özellikle son zamanlarda kullanımı artmıştır. Her şehirde bulabilirsiniz.

Soru: benim vaktim çok kısıtlı buz lazer seans süreleri ne kadar?

Cevap: buz lazer cihazlarının başlıkları diğer cihaz başlıklarına oranlarına göre iki kat daha büyüktür bu nedenle 35 dakika gibi kısa sürede seans bitmiş olur.

Soru: buz lazer erkeklere yapılır mı?

Cevap: evet, buz lazer erkek için ve kadın için uygun bir epilasyon yöntemidir.

Soru: buz lazer epilasyon hangi bölgeler için uygundur?

Cevap: buz lazeri genital bölge, koltuk altı, yüz, bacak ve kollar yani kısaca tüm vücut üzerinde rahatlıkla uygulanabilir.

Soru: buz lazer yüze yaptırılır mı?

Cevap:  buz lazer yüze uygulanır.

Soru: buz başlıklı lazer ince tüyler ve sarı kıllar için uygun mu?

Cevap: tüm kıl ve tüyler için en iyi sonucu veren epilasyon türüdür.

Buz Lazer Epilasyon Yaptıran Yorumları

Buz Lazer Epilasyon Yaptıranlar

Buz lazer epilasyon sonrası bu kadar memnun kalacağımı düşünmüyordum, yüzümdeki ince tüylerden bile kurtuldum herkese tavsiye ederim.

Göğüs bölgemde kalın kıllar çıkmaya başlamıştı. Bu durum beni rahatsız ediyordu normal ağda ya da epilasyon canımı çok yakmıştı ve bitmiyordu. Bir umut buz lazer epilasyonu denedim hiç acı çekmedim üstelik kıllarda 2 seans sonrası büyük azalmalar oldu.

Buz lazeri duydum ama hiç denemedim, denemeyi düşünüyorum umarım faydasını görürüm.

Buz lazer sayesinde genital bölgem dahil tüm bölgem artık daha temiz ve kıldan eser kalmadı.

6 seans sonrası buz başlıklı lazer sonrası vücudumda hiç tüy kalmadı.

Buz lazer kişinin kıl oranına göre ayar yapıyor, bu sayede kişiye özel tedavi uyguluyor bu yönü oldukça faydalı.

Kıllarım oldukça fazla sizce buz lazer etkili olur mu?

Arkadaşım buz lazer uyguladı, kollarında hiç kıl, tüy kalmamış bende yaptırmayı düşünüyorum.

Buz lazer epilasyonu fiyatları sandığımdan daha düşükmüş hemen sıraya girdim.

Erkek arkadaşım için buz lazer epilasyonu düşünüyorum, onun kıl kökleri oldukça sağlam umarım işe yarar.

Buz lazer oldukça başarılı bir buluş, bu buluş sayesinde tüm kıl ve tüylerimden kısa sürede kurtuldum. İlk çıktığı sıralarda fiyatı çok yüksekti ama şimdilerde fiyatı oldukça uygun.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Cilt Bakımı İçin Pratik Yöntemler

Cilt Bakımı Güzel ve genç bir cilde sahip olmak isteyen kimselerin dikkat etmesi gereken durumlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir