Çay Ağacı Kreminin FAydaları

Çay Ağacı Kremi Nedir?

Çay ağacı kremi, çay ağacı yağı ile aynı özellikleri taşıyan bir kremdir. Burada kullanım yapacak kişilerin tercihleri çay ağacı kreminden yanı olursa kullanımı daha kolay olacaktır.

Özellikle cilt problemlerinde oldukça faydalı olan çay ağacı kremi son zamanlarda kullanımı sıklaşan bitkisel ürünler arasında yer alır.  Çay ağacı kremi, sadece cilt problemlerinde değil gribal enfeksiyonlar içinde kullanılır yine mantar ve sedef gibi cilt hastalıkları içinde kullanılır.

 Çay Ağacı Kreminin Faydaları Nelerdir?

Çay ağacı kremi, en az çay ağacı yağı kadar etkilidir. Kullanım alanı ve çay ağacı kreminin faydaları oldukça fazladır. Çay Ağacı Kreminin faydalarına bakacak olursak;

Çay ağacı kreminin cilt üzerindeki faydaları; sivilce ve akne gibi cilt problemleri için uygun bir kremdir. Sivilce sorunları olan kimseler gece yatmadan önce sivilceli bölgeyi banyo sabunu ile yüzlerini yıkayıp, kuruttuktan sonra bir miktar çay ağacı kremini sorunlu bölgeye uygulayabilirler. Bunun yanında  makyaj temizlemek için çay ağacı yağını su ile seyreltip kullanabilirsiniz böylece hem daha sağlıklı hem de sivilce gibi sorunların önüne geçebilirsiniz. Yüzde bulunan sivilce izleri ve siyah noktalar tedavi edilmiş olur.

Çay ağacı kreminin herpes (uçuk) tedavisinde kullanımı; dudak kenarlarında ve genital bölgede çıkan uçuk enfeksiyonunda oldukça etkili bir kremdir. Çay ağacı kremi antiseptik özelliği sayesinde düzenli olarak ince bir tabaka halinde sürüldüğünde uçuk virüsünün önüne geçilmiş olur.

Çay ağacı kreminin çıbanda kullanımı; çıban kişileri büyük ölçüde rahatsız eden cilt problemidir. Kerimi çıban olan bölgeyi iyice temizleyerek inci bir şekilde sürebilirsiniz.

Haşere ısırıklarına karşı çay ağacı kremi; arı, böcek, sinek ve diğer haşerelerin ısırmalarına karşı çay ağacı kremi kullanabilirsiniz. Krem antiseptik özelliği sayesinde böcekte bulunan zehirleri ve mikropları etkisiz hale getirecektir.

Mantar tedavisinde çay ağacı kremi; özellikle ayak mantarları kişileri oldukça rahatsız eder. Bu nedenler çay ağacı kremi ayak mantarlarında kullanabilirsiniz.

Tırnak batmalarında çay ağacı kremi tedavisi; tırnak batması yaşayan kimselerin tırnak kenarlarında iltihaplanmalar meydana gelebilir. Bu nedenle batık olan bölgeye bir miktar çay ağacı kreminden sürdüğünüz takdirde büyük bir rahatlama sağlayacaktır.

Çay ağacı kreminin siğil tedavisinde kullanımı; ellerde ve genital bölgede çıkan siğiller için çay ağacı kremini kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise siğil olan bölgenin temizlenmesi ve akabinde çay ağacı kremin sürülmesidir.

Çay ağacı kreminin ve çay ağacı yağının pek çok faydası vardır ve her evde olması gereken bir kremdir.

Çay Ağacı Kremi Nasıl Kullanılır?

Çay ağacı kremi kullanımı yapmadan önce mutlaka sorunlu bölgenin temizlenmesi gerekir. Sürülecek alana ince bir tabaka halinde sürülmesi gerekir. Hamile ve emziren anneler kremi kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışmalıdır. Bebek ve çocuklar için uygun bir krem değildir.

Çay Ağacı Kremi Kullananlar

Çay Ağacı Kremi Kullanıcı Yorumları

Çay ağacı kremini sivilcelerim için kullandım. Doğrudan sivilcelerimin üzerine uyguladım ve kısa sürede etkisini gördüm.

Çay Ağacı Kreminin Sivilce İçin Faydaları

Ben çay ağacı yağını kullanıyorum ve birçok alanda etkisini gördüm, bu nedenle çay ağacı kremi de almayı düşünüyorum.

Çay ağacı kremi ile kepek oluşumunun önüne geçiyorum saç diplerim daha rahat ve daha ferah bir hal aldı.

Çay ağacı kremini kızımda çıkan bitler için kullanıyorum çay ağacı kremi bit tedavisinde oldukça etkili bütün annelere tavsiye ediyorum.

Ayak mantarı yüzünden sosyal ve iş yaşamamın olumsuz etkileniyordu. Çay ağacı kremi ile ayak mantarı ve buna bağlı olarak gelişen ayak kokusundan da kurtuldum.

Çay Ağacı Kremi Nereden Alınır?

Çay ağacı kremi, aktarlardan, internetten ve çay ağacı kremi farmasi – çay ağacı kremi huncalife ürünlerini satan kozmetikçilerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Çay Ağacı Kremi Fiyatı Nedir?

Çay Ağacı Kremi Fiyatı 2019

Çay ağacı kremi fiyatı, 47, 90 TL den başlamaktadır.

Sizlere bu yazımızda çay ağacı kremi kullanımı, çay ağacı kremi kullananlar, çay ağacı kremi huncalife, çay ağacı kremi nerede satılır ve çay ağacı kremi fiyatı hakında bilgi vermeye çalıştık. Siz de çay ağacı kremi hakkında merak edilenleri yorum kısmında bize bildirebilirsiniz.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Cilt Bakımı İçin Pratik Yöntemler

Cilt Bakımı Güzel ve genç bir cilde sahip olmak isteyen kimselerin dikkat etmesi gereken durumlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir