Cilt Soyucu Kremler

Genelde akne ve sivilce tedavilerinde kullanılan cilt soyan kremler, cildin üst tabakasında oluşan güneş lekeleri, sivilce lekeleri, cilt tonunda değişiklikler ve kahverengi cilt lekelerinin ortadan kaldırılmasında kullanılıyor.

Cilt yüzeyindeki derinin atılmasını sağlayan bu kremler, alttan gelen yeni cildin daha düzgün ve lekesiz olarak gelmesini sağlıyor ve ciltteki lekeleri ortadan kaldırıyor. Ancak bu kremlerin çok dikkatli şekilde seçilmesi gerekiyor.

Cilt Soyma Kremleri

Cilt soymaya yarayan kremler yüze sürülmeye başlandığı andan itibaren yüz ile etkileşime girdiğinden bu kremleri kış aylarında kullanmaya özen gösterin. Cilt soyulmaya başladığında zararlı güneş ışınlarından kendini koruyamayacaktır. Bu nedenle de güneşin daha az göründüğü ve eğik açıyla geldiği kış ayları cildi doyan kremleri kullanmak için daha doğru bir zaman olacaktır.

Şayet cildi soyan kremleri yazın kullanmak durumunda kalırsanız mutlaka güneş koruyucu kullanmanız, güneş koruyucu krem sürmeden güneş ışığına maruz kalmamanız gerekir. Peki cildi en iyi soyan krem hangisi?

Yüzü Soyan Krem İsimleri

Cildi soyan yenileyen kremler cildinizdeki siyah nokta ve sivilceleri de yok edecektir. Yüzü soyan kremlerin etkisini en kısa sürede görmek için kremin düzenli olarak bölgeye uygulanması gerekiyor.

İşte cilt soyucu krem isimleri;

  • Tretin Cilt Soyucu Krem

Sivilce tedavisinde en etkili kremlerden olan tretin herkes tarafından bilinen bir kremdir. Tretin kullananlar bu krem hakkındaki memnuniyetlerini sıklıkla dile getirmektedir. Reçetesiz satılmayan bu krem, cilde uygulanmaya başladıktan 2 hafta sonra cildi soymaya başlıyor.

Cildi soyarak cildin tamamen yenilenmesi için bu kremin 2 ay düzenli olarak kullanılması şart. Her cilt soyma kreminde olduğu gibi tretin kullanımında da kış ayları tercih edilmeli. Şayet yaz ayları içerisinde kullanılacaksa da mutlaka etkili bir güneş kremi kullanılmalı.

  • Isotrexin Cilt Soyucu Krem

Sivilce ve akne tedavisinde kullanılan Isotrexin cilt soyucu krem, sivilceleri ortadan kaldırırken aynı zamanda cildi soyup yenilenmesine de yardımcı oluyor. Düzemli kullanıldığında yüzde bulnan siyah nokta, akne ve sivilceleri yok eden bu krem, pürüzsüz bir cildin de anahtarı.

Isotrexin cilt soyucu kremi de kış aylarında kullanmaya özen göstermeli, eğer yaz aylarında kullanmak zorunda kalınırsa da mutlaka güneş koruyucu kremlerle birlikte kullanılmalıdır.

  • Acnelyse Cilt Soyucu Krem

Daha çok sivilce ve siyah nokta tedavisinde kullanılan bu krem, özellikle bir deri hastalığı olan sedef hastalığında oldukça etkilidir. Yüzdeki kahverengi renkleri yok etmek ve renk farklılıklarını gidermek için kullanılan bu krem, cildin renk tonunu eşitlemek için kullanılmaktadır.

Cildi soyarak ölü deriyi ciltten uzaklaştıran ve yeni, temiz bir cildin ortaya çıkmasını sağlayan Acnelyse krem, ciddi yan etkilere sahip olduğundan dolayı kesinlikle doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

  • Benzamycin Cilt Soyucu Krem

Sivilce tedavilerinde sıklıkla kullanılan bu krem, cilt üzerinde soyucu ve kurutucu etki yaratıyor. cilt yüzeyinde bulunan fazla yağı alan krem, böylece hem yeni sivilce oluşumlarını engelliyor hem de cildi kurutarak yeni cildin oluşumunu kolaylaştırıyor.

Benzamycin kremi cildi soymak için kullanacaksınız mutlaka bir nemlendirici ile beraber kullanın. Düzenli kullanılması gereken bu krem için de kesinlikle doktor kontrolü gerekiyor.

Cilt Soyucu Kremleri Zararları

Cilt soyucu kremler zararlı mı sorusunun cevabı kullanıldığı mevsime göre değişiklik gösterebiliyor. Şayet bu cilt soyan kremleri yaz aylarında kullanırsanız, güneş ışınları cildinize ciddi ölçüde zarar verecektir. Bu nedenle bu kremleri kullandığınız zaman diliminde mutlaka güneş koruyucu kremler de kullanılmalıdır.

Cilt soyucu krem yan etkileri ve zararları olan kremlerdendir. Cilt soyma işlemi yapan bu kremler bunun haricinde başka yan etkiler de gösterebilir. Bu nedenle de bu kremleri kullanırken kesinlikle dikkatli kullanmalı ve beklenmedik bir yan etki ile karşılaşıldığında doktora danışılmalıdır.

Cilt Soyan Kremlerin Zararları

Cildi soyucu kremlerin zararları ve yan etkiler her ilaçta olduğu gibi bulunmaktadır. Ancak zararlarını yaşamamanız için ilk yapmanız gereken konu güneş ışınlarından kendiniz korumanızdır.

Uygulandığı bölgede dikkat edilmediği takdirde ve güneş ışınlarından korunmadığı zaman ciddi derecede zarar verecektir. Güneş ışığından korumak için güneş koruyucu krem ve nemlendirici kremlerden kullanabilirsiniz.

Her ilaç kendi tedavisini yaparken yan etkisini de mutlaka gösterir. O yüzden cilt soyan kremleri kullanmadan önce mutlaka prospektüsünü okumanız gerekmektedir.

Tedavi için hangi kremi kullanacaksanız, içerisindeki etken maddesine karşı alerjiniz olup olmadığını mutlaka öğrenin. Herhangi bir kremi kullandığınız zaman beklenmeyen yan etkisi ile karşılaşırsanız mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Yüz Soyan Sivilce Kremleri

Cilt soyan kremlerin hemen hemen hepsi sivilce kremi olarak da kullanılmaktadır. Sivilce tedavilerinde kullanılan kremler deri altındaki iltihaplanmayı yok edip cilt lekelerinden kurtulmanızı da sağlamaktadır.

Sivilce kremleri hücreleri yeniler ve pürüzsüz cilt yapısına ulaşmanızı sağlar. Sivilcelerin yok edilmesiyle birlikte yenilenen hücreler ile pürüzsüz cildin yanında yeni cilt görünümüne de ulaşırsınız.

Sizlere en önemli önerilerimizden bir tanesi de, reçetesiz satılan ve bilmediğiniz kremleri kesinlikle kullanmayınız. En değerli giysiniz cildiniz olduğu için çok hassas davranmanız gerekmektedir. Cilt doktorunuza danışarak kullanacağınız kremler sizi daha iyi ve hızlı tedavi sonucuna ulaştıracaktır.

Yüz Soyucu Kremler

Yüz soyucu kremlerin kullanım amacı genel olarak kadınların cilt ten rengini dengelemek ve cilt lekelerinden kurtulmak için kullanılmaktadır. En etkili yüz soyucu kremler aşağıdakilerdir;

En Etkili Yüz Soyucu Kremler

  • Isotrexin Krem
  • Benzamycin Krem
  • Tretin Krem
  • Acnelyse Krem

Yukarıda sayılan 4 tane krem de yüz soyucu kremler arasında en etkili kremlerdendir. Kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın veya prospektüsünü okuyun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Evde Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri

Peeling Nasıl Yapılır?

Sivilce Maskesi Tarifleri


 

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir