En İyi Güneş Kremleri

Yaz aylarını tam anlamıyla yaşamaya başladığımız şu günlerde, güneş kremleri popüler ürünler arasındaki yerini tekrar aldı. Güneş kreminin sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da kullanmak gerekiyor. Çünkü güneş kremi hem cilt kanserini önlüyor hem de cildin güneşten gelen zararlı ışınlar sebebiyle yaşlanmasının önüne geçiyor.

Peki hangi güneş kremi alınmalı, en iyi güneş kremi hangisidir, en iyi güneş kremi markaları nelerdir? Bu sorulara cevap vermeden önce güneş kremi hakkında bilinmesi gerekenlere bakıp, güneş kreminin ne kadar gerekli olduğunu anlayalım.

Güneş Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yaz aylarında her kadının çantasında bulunan güneş kremi nasıl kullanılır, güneş kremi açıldıktan sonra ne kadar kullanılır? Güneş kremi hakkında bilinmesi gerekenler şöyle;

 • Güneş kremleri alınan ancak ne yazık ki kullanılması unutulan kremlerin listesinde ilk başta. Bazen bir kere kullanılan güneş kremi, bazen hiç kullanılmadan bir köşeye atılıp ne yazık ki orada kalıyor. Güneş kremlerinin raf ömrü her ne kadar 2-3 yıl olsa da, güneş kremi açıldıktan sonra 9-12 ay arasında tüketilmelidir.
 • Güneş kremini güneş altında sürmek ne yazık ki en sık yapılan hatalardan biri. Güneş kreminin sürme zamanı dışarıya çıkmadan 20 dakika öncedir. Güneş kremi uygulanması bu şekilde olduğunda deri güneş kremini emerek güneş altında daha etkin bir koruma sağlar. Sürekli güneş altında kalındığında ise güneş kremi yenileme süresi 2 saattir. 2 saatte bir güneş kremi yeniden sürülmelidir.
 • Şayet güneş kreminin suyla teması olduysa, yani havuz veya denizde yüzdüyseniz güneş kremini yenileme süreniz çıkıp kuruduktan hemen sonradır.
 • Güneş kremlerinin içerisinde koruyu etken madde olmak zorundadır. Koruyucu maddesi olmayan güneş kremi ne yazık ki bir işe yaramaz. Hatta yazık kullanılan makyaj malzemelerinde dahi en azından SPF 15 bulunması gerekir.
 • Cilt kanserinin en çok oluştuğu bölgeler arasında dudak ve dudak çevresi bulunuyor. Bu nedenle de yaz aylarında kullandığınız balm veya stickin en az 30 faktörlük olması gerekir.
 • Güneşin zararlı ışınları güneşi direkt olarak aldığınızda gelmez. Aynı zamanda cam ve pencerelerden yansıyan güneş ışınları da direkt aldığınız güneş ışınlarıyla aynı etkiyi yaratmaktadır. Yani güneş kremi aslında günlük nemlendirici gibi kullanılmalıdır.
 • Güneş koruyucular alınırken mutlaka cilt özelliğine göre alınmalıdır. Yani şayet kuru bir cildiniz varsa kuru ciltlere göre olanını, yağlı cilt tipine sahipseniz de yağlı ciltler için olan güneş kremlerini tercih etmelisiniz.
 • Cilt lekelerinden dolayı rahatsızlık duyuyorsanız, renkli dokudan oluşmuş güneş kremi ile hem güneş kreminizin kapatıcı etkisinden faydalanıp, hem de güneşin zararlı ışınlarından korunabilirsiniz.
 • Yapılan bilimsel araştırmaların sonucuna göre SPF 15 faktörlük güneş koruyucuları cildinizi güneşin zararlı ışınlarından %93 oranında korurken, SPF 30 %97, SPF 50 ise %98 gibi ciddi bir oranda koruma sağlıyor.
 • Güneş kremi kullanıldığı sırada öncesinde cildinizi nemlendirmeniz gerekiyor. Yani güneş koruyucu sürmeden önce günlük kullandığınız nemlendiriciyi uygulamanız lazım. Sonrasında güneş kremini sürmelisiniz.
 • D vitamini için günlük en az 15 dakika güneşte kalmanız lazım. Ancak güneşte kalacağınız zaman dilimi sabah 10 ile akşam 5 saatleri arasında olmamalı.

En İyi Güneş Kremleri

Cosmed Sun Essential SPF 50

Bebeklerde ve hamile kadınlarda kullanımı uygun olan Cosmed Sun Essentian SPF 50, hassas ciltler için güneş kremleri arasında yer alıyor. Hassas ciltler üzerindeki etkisini fazlasıyla gösteren bu güneş kremi, güneş ışınları sebebiyle meydana gelen kaşınma ve yanma hissini en aza indiriyor.

Cosmed Sun Essential SPF 50 fiyatı 2018 yılına göre 50 ml için 70-75 TL kadar.

Daylong Extreme SPF 50+

Suya ve terlemeye karşı dayanıklı olan Daylong Extreme SPF 50+ tüm cilt tiplerine uygundur. Güneşin zararlı ışınlarından cildi koruyan bu güneş kremi yüksek koruma faktörüne de sahip.

Aloe vera ve E vitaminin içeriğinde bulunduran Daylong Extreme SPF 50+ fiyatı ise 2018 yılının rakamlarına göre 50 ml için 54- 65 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Sebamed Çok Yönlü Koruyucu Güneş Kremi

Özellikle erken yaşlanma belirtilerinin önlenmesi için kullanılan Sebamed Çok Yönlü Koruyucu Güneş Kremi, güneşe dayanıksız hassas ciltler için geliştirilmiş. Bu krem hem cildinizi güneşin zararlı ışınların korurken hem de nemlendirip, çil ve leke oluşuma engel oluyor. Alkol barındırmayan kokusuz bu krem, makyaj ile kullanılabildiğinden diğer güneş kremlerine göre daha çok ön plana çıkıyor.

Sebamed çok yönlü koruyucu güneş kremi fiyatı 2018 yılı itibariyle 75 ml için 45-55 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Biotherm Lait Solaire Hydratant Vücut Sütü

Cildi kurutmayan dokusu ile bilinen Biotherm Lait Solaire Hydratant, vücut sütü olarak kullanılıyor. Vücut ve yüz kullanımında uygun olan bu güneş sürü, güneş ışınları sebebiyle meydana gelen gerginlik ve kaşıntıyı ortadan kaldırıyor. Bu süt makyaj altında da rahatlıkla kullanılabiliyor.

Biotherm Lait Solaire Hydratant fiyatı 2018 yılı itibari ile 200 ml için 90-105 TL arasında satılmaktadır.

SkinCeuticals Ultra Facial Defense

Normal, kuru ve hassas ciltler için uygun olan SkinCeuticals Ultra Facial Defense, günlü bir nemlendirme ile beraber cildin yaşlanmaya karşı belirtilerini de azaltıyor.

SkinCeuticals Ultra Facial Defence fiyatı ise 2018 yılının satış ücretlerine göre 30 ml için 120-130 TL arasında değişiyor.

Vichy Ideal Soleil Anti-Sand

Yatıştırıcı özelliği ile bilinen Vichy Ideal Soleil Anti-Sand sprey, paraben ve parfüm içermemesi sebebiyle sıkça tercih ediliyor. Kum yapışmama özelliği sayesinde hem çocuklar tarafından rahatlıkla kullanılıyor hem de büyüklerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Vichy Ideal Soleil Anti-Sand fiyatı ise 2018 yılı itibari ile 50 ml için 80-90 TL arasında değişebiliyor.

Shiseido Sport BB

Fazla aktif bir gün planınız varsa ve yüzme harici sporlar ile uğraşacaksanız, terlemeyle dağılmayan formülü ile Shiseido Sport BB tam da size göre. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruyan Shiseido sport bb fiyatı 30 ml için 160-180 TL arasında.

Bioderma Photoderm Max Aquafluid Pocket SPF 50+

Su bazlı olmasıyla bilinen Bioderma Photoderm Max Aquafluid Pocket SPF 50+ parfüm ve paraben içermiyor. Karma, hassas ve yağlı cilt tipleri için rahatlıkla kullanılan bu krem, matlaştırıcı etkisi sayesinde parlamanın da önüne geçiyor. Erken yaşlanmaya karşı da etkili olan bu krem makyaj altı kullanımı için de oldukça uygun.

Bioderma Photoderm Max Aquafluid Pocket SPF 50+ fiyatı ise 2018 yılı itibari ile 30 ml için 50-60 TL arasında değişmektedir.

Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense  

Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense sivilce veya sivilceye eğilimi olan ciltler için ideal bir güneş kremi, sivilce yapmayan güneş kremleri arasında sıklıkla adı geçen Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense akışkan ve hafif yapısı sebebiyle cilt tarafından kısa sürede emiliyor. E vitaminli içeriğinin yanında mat bir görüntü de kazandıran bu krem kesinlikle parlama yapmıyor.

Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense fiyatı ise 2018 yılı itibari ile 50 ml için 110-120 TL arasında satışa sunuluyor.

Nuxe Yüksek Korumalı Yüz ve Vücut Spreyi

Leke oluşumuna meyilli veya lekeli cilt tipleri için uygun olan Nuxe Yüksek Korumalı Yüz ve Vücut Spreyi, koyu leke oluşumunu engellemesinin yanında erken yaşlanmanın da önüne geçiyor. İçeriğinde alkol bulunmayan bu güneş spreyi, tere ve suya dayanıklı olması sebebiyle de çabucak vücut tarafından emilerek yağlılık hissini ortadan kaldırıyor.

Nuxe Yükske Korumalı Yüz ve Vücut Spreyinin fiyatı ise 2018 yılı itibariyle 150 ml için 110-120 TL arasında satışa sunuluyor.

Yves Rocher Güneşe Karşı Süt

Yves Rocher Güneşe Karşı Koruyucu Süt en çok doğal olması sebebiyle tercih ediliyor. %100 doğal olan bu güneş sütü mineral yağ, paraben ve renklendirici içermiyor. Hoş bir kokuya sahip olan güneş sütü, akışkan yapısı sayesinde cilt üzerinde çabuk bir bütünleşme sağlıyor, güneşin zararlı ışınlarına karşı korurken cilde yumuşaklık hissi de veriyor.

Yves Rocher Güneşe Karşı Koruyucu Süt fiyatı ise 50 ml için 39-45 TL arasında değişiyor.

Lierac Sunissime Energizing Proctetive Fluid

Lierac Sunissime Energizing Proctetive Fluid sağlıklı bir bronzluk isteyenlerin en çok tercih ettiği markadır. Özellikle yüz ve dekolte bölgesinde kullanılan bu ürün, yağlanmaya karşı etkisiyle de fazlasıyla tercih ediliyor.

Lierac Sunissime Energizing Proctetive Fluid fiyatı ise 2018 yılı itibariyle 40 ml için 180-195 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

La Roche-Posay Anthelios Güneş Kremi

Sivilceli çitler için güneş kremlerinin arasında yer alan La Roche-Posay Anthelios Güneş Kremi gözenekleri kapamıyor. Gözenekleri kapamaması sebebiyle de asla vücutta veya yüzde sivilce oluşumuna neden olmuyor. Ciltteki fazla sebum ve teri emmesi sebebiyle de ön plana çıkan bu güneş kremi, yağlı ciltlerin parlamasını önlüyor ve mat bir görünüm kazandırıyor. Sprey şeklinde olmasından dolayı da kullanımı oldukça basit hale geliyor.

La Roche-Posay Anthelios Güneş Kremi fiyatı 2018 yılı itibariyle 50 ml için 45- 55 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Hangi Güneş Kremi İyi

Yazımızda sizlere hangi güneş kremi iyi sorusunun yanıtını çok belirgin bir şekilde verdik. O yüzden verilen güneş kremlerinden hangisini kullanırsanız kullanın sizi güneş ışınlarında koruyacaktır.

Lekeli ciltler için en iyi güneş kremi olarak da  Nuxe Yüksek Korumalı Yüz ve Vücut Spreyi tercih edebilirsiniz.

Doktorların önerdiği en iyi güneş kremi hakkında da bilinen en büyük yanlışın faktörüne göre alınmasıdır. Doktorların ve cilt uzmanlarının cilt tipinize göre önereceği güneş kremlerini kullanmalısınız. Dermatologların önerdiği en iyi güneş kremleri hakkında bilgi sahibi olursanız güneş ışınlarında kolay bir şekilde zarar görmeden korunursunuz.

Yüz için güneş kremi tavsiyesi konusunda sizlere bir kaç çeşit önerebiliriz.

 • Biotherm Lait Solaire Hydratant Vücut Sütü
 • Nuxe Yüksek Korumalı Yüz ve Vücut Spreyi
 • Lierac Sunissime Energizing Proctetive Fluid

Bu kremler yüz için güneş kremleri tavsiyesi içinde en çok önerilen ve tercih edilen kremler arasındadır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Güneş Lekesi Kremi Expigment Krem

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt Soyucu Kremler


 

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir