Kalıcı Makyaj Nedir, Nasıl Uygulanır?

Evde Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı Makyaj Nerelere Yapılır?

Günümüzde dış görünümüne ve estetik görünümüne önem veren bayanlar kalıcı makyaj uygulamasını merak edip yaptırmak isterler. Kalıcı makyaj uygulaması ile kadınlar günlük makyaj yapmaya ekstra zaman harcamazlar. Özellikle kalıcı makyaj sayesinde gün içinde kadınlar daha rahat hareket eder ve yine günlük yaşamlarında da daha bakımlı ve estetik bir görünüme kavuşmuş olurlar.

Kalıcı makyaj daha çok göz, dudak ve kaşlarda tercih edilir. Kalıcı makyaj uygulaması için işinde uzaman kişilerden destek alınmalıdır aksi halde cilt üzerinde istenmeyen ve sağlık açısından son derece önemli sonuçlar doğurabilir. Kalıcı makyaj uygulamasında renkler deri altına enjekte edilir. Bu uygulama sürekli makyajlı ve kusursuz bir yüz yapısına sahip olmak isteyen kimseler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Evde Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulamasında istediğiniz rengi, istediğiniz bölgeye sabitletebilirsiniz. Örneğin kaşları az olan bir bayan kalıcı makyaj uygulaması ile daha kalın kaşlara sahip olabilir, yine dudakları daha koyu renk yaptırabilir. Kalıcı makyaj üzerine isterseniz farklı renk ve tonlarda da makyaj yapmanız mümkündür.

Dudak İçin Kalıcı Makyaj Uygulaması

Kalıcı Dudak Makyajı

Dudaklara uygulanan kalıcı makyaj, diğer kaş ve kirpiklere uygulanan makyaja oranla daha fazla renk skalasına sahiptir. Dudakları ince olan kimseler kalıcı makyaj uygulaması ile dudaklarına daha dolgun bir görünüm verebilir. Kalıcı dudak makyajı için en fazla tercih edilen renkler ise açık pembe, gülkurusu ve pembenin diğer tonlarıdır. Dudağın dışından başlayarak iç tarafına doğru yapılan bir uygulamadır.

Kaşlar İçin Kalıcı Makyaj Uygulaması

Kalıcı Kaş Makyajı

Kaş için kalıcı makyaj uygulaması daha çok kaşları dağınık olan ve daha az olan kişiler tercih eder. Kalıcı kaş makyajında ilk etapta saç ve kaşın rengine en yakın renkli pigmentler seçilir, böylece doğal bir kaş görüntüsü elde edilmiş olur ve makyaj olduğu kaş üzerinde belli olmaz. Seçilen renk pigmentleri kalıcı makyaj iğnesi olarak adlandırılan iğneye alınır ve kaşlara uygulanır. Kaşların çıkış yönünden itibaren bitiş noktasına kadar uzun çizgiler halinde renk pigmentleri uygulanır ve böylece kaşlar daha dolgun ve daha doğal görüntüsüne ulaşır. Her iki kaşa da aynı işlem yapılır. Uygulama tekrar kontrol edilir eğer kaş üzerinde herhangi bir renk solması gibi durum oluşmuşsa bu işlem yenilenir.

Kalıcı Makyajın Zararları Nelerdir?

Kalıcı Makyaj Zararları

Kalıcı makyaj doğru ve profesyonel bir şekilde yapıldığında kişilere olumlu sonuçlar verir. Fakat işinin uzmanı olmayan kişiler tarafından yapılan kalıcı makyaj dönmesi zor olan bir takım komplikasyonlara neden olabilir. Kalıcı makyajın zararlarına bakacak olursak;

 • Uygulanan bölgede şişlik,
 • Hassasiyet,
 • Renk solması ve renk atması,
 • Batma ve yanma hissi, bu komplikasyonlar daha çok 24 saat içinde görülen yan kalıcı makyajın yan etkileri arasındadır. Bu gibi durumlarda mutlaka doktora gidilmelidir kesinlikle güzellik merkezleri bu gibi durumlarda tedavi edici özelliklere sahip değildir.

Kalıcı Makyaj Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kalıcı makyaj yaptırmak isteyen kimselerin, kalıcı makyaj öncesi dikkat etmesi gereken noktalar;

 • Alkol başta olmak üzere, kahve, çay ve kafein içerikli gıdalardan uzak durulması gerekir.
 • Güneşte çok kalınmamalı ve cildin tahriş olması önlenmelidir.
 • Kan sulandırıcı ilaçlardan kesinlikle uzak durulmalıdır.
 • Dudak bölgesine uygulanacak kalıcı makyajlarda uçuk gibi durumlara dikkat edilmelidir.
 • Cımbız ve epilasyon gibi işlemler işlemden 3 gün önce yapılmamalıdır.
 • Kalıcı makyaj öncesi kabuklu deniz ürünleri ve et ürünleri tüketilmemelidir.
 • Sürekli kullanılan ilaçlar varsa makyaj öncesi bu konuyu doktoru ile görüşmesi avantajlı olacaktır.

Kalıcı Makyaj Sonrası Bakım

Kalıcı makyaj yaptırmak kadar, kalıcı makyaj sonrası bakımı da son derece önemli konular arasında yer alır.

 • Kalıcı makyaj uygulaması yapılan bölgeye batroban, teramicyn veya bepantheme merhemleri ince bir şekilde sürülmelidir.
 • Uçuk kremi olan, zoviraks ya da asiklovr sürülür.
 • Kremler kalıcı makyaj uygulaması yapılan yerde gerilme olduğu müddetçe sürülebilir.
 • Kalıcı makyaj yapılan bölgenin kaşınmaması en önemli konunlar arasında yer alır.
 • Bölgede oluşan kabuklar kesinlikle koparılmamalıdır.
 • Kalıcı makyaj dudak bölgesine uygulanmışsa bu alanda dökülmeler meydana gelecektir, kesinlikle bu dökülmelere müdahale edilmemelidir.
 • Kaş ve kirpik gibi alanlara yapılan kalıcı makyaj sonunda kirpiklerde dökülmeler meydana gelebilir bu geçicidir ve kesinlikle müdahale edilmemelidir.
 • Su ile temastan bir süre uzak kalınmalıdır.
 • Havuz, deniz ve hamam gibi yerlere gidilmemesi gerekir.
 • Kalıcı dudak makyajı sonunda tuzlu ve baharatlı gıdalar bir süre tüketilmemelidir.
 • Cilt bakımı ve solaryumdan uzak durulması gerekir.
 • Kozmetik ürünlerinin kullanılmaması gerekir.
 • Kalıcı dudak makyajı sonunda uçuk kremi sürülmelidir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Çıkar?

Kalıcı makyaj yaptırıp daha sonra bunu çıkarmak veya sildirmek isteyen pek çok kişi mevcuttur. Öncelikle kalıcı makyajı doğal yöntemlerle çıkarmak mümkün değildir. Kalıcı makyaj sildirmek isteyen kimseler lazerle kalıcı makyajını sildirebilir. Lazerle kalıcı makyaj sildirmek, bazı durumlarda tehlikeli olabiliyor, örneğin kaş ve göz makyajını sildirirken eğer dikkatli bir işlem yapılmazsa kıl kökleri yanabilir. Bu nedenle kalıcı makyajı sildirmek isteyen kimseler, işin uzamanı olan güzellik merkezlerinden destek almalıdır.

2018 Kalıcı Makyaj Fiyatları

Kalıcı Makyaj Fiyatları

Kalıcı makyaj için mutlaka işinin uzamanı ve kalıcı makyaj eğitimi almış güzellik uzmanlarından destek alınmalıdır. 2018 kalıcı makyaj fiyatları her alan ve her güzellik salonuna göre değişir. Burada kişiler detaylı bir araştırma yaparak kendilerine en uygun salonu seçmeleri gerekir.

Kalıcı Makyaj Yaptıranların Yorumları

Kalıcı Makyaj Yaptıranlar

Kalıcı makyaj yaptırmaya karar verdikten sonra mutlaka detaylı bir araştırma yapılması gerekir yine kalıcı makyaj yaptıran yorumlarını incelemenizde fayda vardır.

Benim kaşlarım çok ince ve hiç yok gibi görünüyordu, bir arkadaşım kalcı makyaj fikrini verdi ve yaptırdım, şimdi daha gür ve daha rahatım.

Kalıcı makyaj sonrasında kaşlarımda dökülmeler meydana geldi ilk etapta korktum ama doğalmış şimdi oldukça hoş görünüyorum.

Ben makyaj yapmayı çok seviyorum ve her daim makyajlı dolaşmak istiyorum, şimdi bir güzellik merkezi ile görüştüm kalıcı makyaj yaptırmayı düşünüyorum.

Kalıcı makyaj sonrasında oldukça rahatım, işe gitmeden önce makyaj çok zamanımı alıyordu şimdi vaktim bana kaldı.

Kaşımda küçük bir yara izi var bunu kalıcı makyaj ile kapatmayı düşünüyorum, umarım faydası olur.

Dudaklarım oldukça ince ve çirkin görünüyordu haliyle gün içinde sürekli ruj sürmekte nerede ise imkansız ben dudaklarıma gül kurusu kalıcı makyaj uygulaması yaptırdım oldukça hoş bir görünüm ortaya çıktı.

Kalıcı makyajı gözlerime, dudaklarıma ve kaşlarıma yaptırdım hem doğal bir güzelliğe kavuştum hem de makyaj yapmak için ekstra zaman harcamıyorum.

Ben lösemi hastasıydım kemoterapi görürken tüm kaş ve kirpiklerim dökülmüştü, psikolojik olarak etkileniyordum kalıcı makyaj yaptırdım şimdi hayata daha farklı bakıyorum.

Kalıcı Makyaj Nerede Yapılır?

Kalıcı makyaj yaptırmak isteyen kimseler güzellik merkezlerinden kalıcı makyaj uygulaması yaptırabilirler. Kalıcı makyaj yaptırmak için ileride pişmanlık yaşamamak adına kişinin 18 yaşını doldurması ve bu konuda bilgi sahibi olması gerekir.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir