Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatları daha doğru bir söylemle kürtaj fiyatları yaptıracağınız hastaneye ve yapılacak olan kürtaj işleminin detaylarına göre değişmektedir.

Günümüzde oldukça fazla yapılan kürtajın fiyatları da buna bağlı olarak artış gösteriyor.

Kürtaj fiyatları öncesinde de söylendiği gibi yapılan işleme ve yapılan yere göre farklılık gösteriyor ancak ortalama olarak 700 TL ile 3000 TL arasında farklılık gösteriyor.

Özel Hastanelerde Kürtaj Fiyatları

Özel klinik ve hastanelerdeki kürtaj fiyatları devlet hastanesi kürtaj fiyatlarına göre daha yüksek. Pek çok değişkene bağlı olan kürtaj fiyatları özel hastane kliniklerde 600-800 TL veya 2600-3100 TL arasında değişiyor.

Devlet Hastanelerinde Kürtaj Fiyatları

Keyfi kürtaj işlemi gerçekleştirmeyen SGK yani devlet hastanelerinde fiyat özel hastanelere göre daha uygun. Devlet hastanesi kürtaj fiyatları ortalama olarak 150 TL ile 700 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Kürtaj Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Kürtaj fiyatlarını en çok etkileyen şeylerin başında kürtajın yapılacağı hastanenin nitelikleri, kullandığı malzemelerin kalitesi, sahip olduğu tıbbi teçhizat, ameliyat sırasında kullanılacak anestezi yöntemi ve çalıştırdığı doktorların nitelikleri geliyor.

Kürtaj fiyatlarını etkileyen bir diğer husus ise hastanın istekleridir. Türk tabipler birliği kürtaj fiyatlarını belirler ancak sizin istekleriniz doğrultusunda bir denge kurulur. Yapılacak muayeneden tutun da ultrason ve uygulanacak kürtaj işleminin sonrasında yapılacak kontrole kadar ücret değişiklik göstermektedir.

Eğer kürtaj uyutularak yani genel anestezi ile yapılacaksa anestezi ücreti, bu işlemin hastanede yapılması isteniyorsa hastanenin otelcilik ücreti gibi faktörler de kürtaj fiyatlarının neye göre belirlendiğini gösteren noktalardan.

Kürtajın Fiyatlandırılmasındaki Etkenler

  • Özel hastanelerin kürtaj fiyatları bilindiği üzere devlet hastanelerinden daha yüksektir. Bununla beraber özel hastanelerin kürtaj fiyatları da hastaneden hastaneye göre değişiklik göstermektedir. Hastanenin ameliyat fiyatlarına uyguladığı politika kürtaj işlemine de uygulanacaktır.
  • Klinik veya özel muayenehanelerde yapılacak olan kürtaj işlemi içerisinde otelcilik ücreti bulundurmayacağından dolayı daha düşük olacaktır. Ancak her ne olursa olsun kürtaj cerrahi bir operasyondur ve tam teçhizatlı bir hastane sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.
  • Kürtaj işleminin fiyatlarını belirleyen bir diğer unsur gebeliğin süresi. Yani daha açık bir anlatımla hamilelik işlemine ne kadar erken müdahale edilirse kürtaj ücreti de ona göre düşüklük gösterir. Gebeliğin 10 haftayı geçmesi durumunda gebeliğin sona erdirilebilmesi için mutlaka tıbbi bir gereklilik söz konusudur. Aksini yapan veya teklif eden hastaneler yasal olarak suçlu konumuna düşmektedir.
  • Lokal anestezi fiyatları genel anestezi fiyatlarına göre daha iyidir. Ancak genel anestezi lokal anesteziye göre hem daha acısız hem de daha rahattır.
  • Vakum aspirasyon ile yapılan kürtaj işlemi, metal kaşık yöntemine göre daha pahalıdır.

Kürtaj Kimlere Yapılır

Kürtaj, 18 yaşını doldurmuş evli, bekar ve hamileliği 10 haftayı geçmemiş olan kadınların ücretini ödemesiyle yapılabilir.

Kürtaj Nedir? Nasıl Yapılır? 

Bazı durumlar olan aşırı kanama ve düşük gibi durumlarda acil olarak kürtaj yapılabilir. Böyle bir tıbbi durum söz konusu olursa hastanenin acil bölümünden sevk edildiği takdirde herhangi bir ücret ödemeden de özel hastanelerde kürtaj yaptırabilir.

Yasadışı Kürtaj

Türkiye’de son yıllarda artan yasadışı kürtaj oranı ciddi anlamda artmıştır. Yasadışı kürtaj yapan yerler hakkında ciddi anlamda cezalar verilmektedir.

İllegal kürtaj fiyatları devlet ve özel hastane kürtaj fiyatlarından daha da düşüktür. Kürtaj fiyatları özel hastane ve kürtaj fiyatları özel kliniklerde değişkenlik göstermektedir.

İstanbul kürtaj fiyatları, İzmir kürtaj fiyatları, Ankara kürtaj fiyatları her ile ve her hastaneye göre değişkenlik göstermektedir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Adet Döneminde Mide Bulantısı ve Kusma 

Adet Kanaması Nasıl Durdurulur?

Ağrılı Adet Döneminde Yapılması Gerekenler


 

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Kürtaj Nedir

Kürtaj ya da daha doğru bir şekilde tabir edilmek istenirse; küretaj, istenmeyen hamileliğin rahimden tahliye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir