pruzon pomad

Pruzon Pomad

Pruzon pomad krem kaşıntı kremi olmasına karşın anal füssür, pişik, egzama, kızarıklık sorununda etkisi kanıtlanmış kremlerden biridir. Pruzon pomad krem kortizonlu bir krem olmasına karşın kortizon oranı düşük bitkisel içeriğe sahip bir kremdir.

Reçete ile satılan pruzon pomad krem etkisi kanıtlanmış neredeyse kullanan herkeste olumlu sonuç veren bir kremdir. Kaşıntı, egzama yada anal fissür gibi ciddi sorunlarda doktorların ilk önerdiği krem olan pruzon mutlaka doktorunuza tedavi olduktan sonra kullanılması gerekmektedir.

Kullanımı alanı oldukça geniş olan prozon poman nedir, prozon krem ne ieş yarar, nasıl kullanılır hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağım. Kesinlikle doktorunuza danışmadan bu kremi asla kullanmayınız.

Pruzon Pomad Nedir

Pruzon pomad diğer adı kaşıntı kremi kortizon etkilerin az olduğu bitkisel kortizonlu bir kremdir. Bitkisel içeriğe sahip olduğundan kortizonun etkileri çok az görülür.  Prozon pomad içeriğinde bulunan bitkisel içerikler ise;

Pruzon Merhem İçeriği;

 • Kalamin % 4
 • Melaleuca alternifolia (TTO,çay ağacı yağı) % 1
 • Çinko oksit % 5
 • Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü) özütü % 1
 • Taşıyıcı dolgu maddesi olarak vazelin ve lanolin kullanılmıştır.

Sizlere pruzon pomad içerisinde bulunan 4 ana etken maddeyi sırası ile anlatmak istiyorum.

Kalamin

Kalamin bazı maddelerin birleştirilmesi elde edilen bir maddedir. Pek kremin ana bileşenlerdir biridir. Bilimsel çalışmalarda kalamin tahrişi önleyen böcek sokmasının etkilerinin azaltığı bilinmektedir.  Yüzeysel yanıklarda, pişiklerde ve suçiçeği hastalığında kullanıldığı bilinmektedir.

Çinko oksit

Yanıklar ve güneş yanıkların etkisi kanıtlanmış olan çinko oksit içeren kremler ilk kullanılan ürünlerdir. Sorunlu bölgeye sürüldüğünde koruyucu tabaka oluşturarak acıyı ve sızıyı azaltan etkisi vardır.  Pişik ve kaşıntı sorunlarında rahatlatıcı etkisini hemen gösterir.

Glycyrrhiza glabre (meyan kökü özütü)

Kortizonun zararlarından korunmak için meyan sıklıkla kullanılır. Bitkisel kortizon olarak bilinen fitosteroiddir, kortizonun kullanıldığı her alanda kullanılabilir ve kortizon gibi yan etki oluşturmaz. Kortizonlu kremler belli bir süre kullanılırken bu içerik varsa daha uzun kullanmanız mümkün.

Çay ağacı yağı

Cilt yüzeyinde oluşan hasarı onaran, cildi yenileyen cay ağacı yağı yapılan bilimsel çalışmalarda mantarı ve sivilceleri yok edeci etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Yeni hücre oluşumunu destekleyen anti bakteriyel etkisi ile mikrop oluşumunu önler.

Hair Pharma firması tarafından üretilen pruzon 2 farklı çeşidi ile bütün eczanelerde satılan bir kremdir. 40 gramlık kutularda ve 20 adet 2 adetli kutularda satılmaktadır.

Pruzon Krem Ne İşe Yarar

Pruzon kaşıntı tedavisinde sıklıkla kullanılan bir kremdir. Vücudun her bölgesinde kullanılan pruzon pomad ödem giderici, yara iyileştirici etkiye sahiptir. Kremi sürüldüğü bölgede koruyucu bariyer oluşturarak kaşıntı ve tahrişi kısa sürede geçirmektedir. İçeriğinde bulunan çinko oksit özellikle bebeklerde pişiğin kısa sürede geçmesini sağlar.

Pruzon pomad ne için kullanılır, ne işe yarar, nerelerde kullanılır hakkında sizlere ayrıntılı bilgi vermek istiyorum.

Makat Kaşıntısı ( Anal Fissür) ;Makat kaşıntı yada makatta çatlak olarak bilinir. Anal fissür ciddi rahatsızlık veren kişiyi sosyal hayatında bile koparan bir sorundur. Devamlı kaşınma hissi çatlağın daha büyümesine neden olur. Makatta kaşıntı yaşayanlar bu sorunu cam batması yada tel batması gibi adlandırırlar. Hangi doktora giderseniz gidin ilk önereceği krem kesinlikle bu krem olacaktır. Rahatlatıcı etkisini hemen görmeye başlayacaksınız.

Genital bölge kaşıntısı ; Genital bölgesi kaşıntısı kabusunuz varsa ve bu durum sizi çok rahatsız ediyorsa pruzon pomad ile bu sorun kısa sürede ortadan kalkacaktır. Mantar ile beraber görülen kaşıntıda destekleyici etkili bir kremdir. Vajinal kaşıntı mutlaka tedavi edilmelidir.

Egzama ; Egzama sorunu yaşayanların ilk kullandığı kremlerin başında kortizonlu kremler gelmektedir. Egzama sorununda kortizonun etkilerinden korunmak için pruzon pomad kullanabilirsiniz.  Aynı şekilde  pruzon krem seboreik dermatit sorununda kısa sürede iyileşme sağlar.

Pişik ; En sık bebeklerde görülen pişik aynı şekilde yazın çocuk yada büyük herkesin yaşadığı ortak sorunlardan biridir. Pişiği geçirmek için pruzon pomad hemen etkisi göstererek pişiği yok eder.

Mayasıl Tedavisinde ; Anal bölgede görülen kaşıntı diğer adı ile anal dermatit ciddi rahatsızlık veren kaşıntılı bir sorundur. Pruzon pomad mayasıl etkilerinin kısa sürede ortadan kalkmasını sağlar.

Cilltte koruyucu tabak oluşturarak koruyan pruzon pomad daha bir çok alanda kullanılmaktadır. Bebeklerde pişik, yatak yaraları, yanık, güneş yanıkları, ödem ve tahriş olmuş deri yüzeyinde kullanılır.

pruzon pomad

Pruzon Pomad Nasıl Kullanılır

Pruzon merhem size reçete edildiğinde mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Genelde günde 2 yada 3 defa kullanılması yeterlidir.

Temiz olan sorunlu bölgeye ince tabaka halinde sabah ve akşam sürülür. İlk 3 gün günde 2 defa sürülür. 3. gün sonunda ise günde 1 defa kullanmak yeterlidir. Eğer kaşıntı tekrarlar ise aynı şekilde kullanmaya devam edilir.

Pruzon pomad makata nasıl sürülür

Pruzon pomad makat bölgesine ince tabaka halinde sürülür. Kaşıntı geçirmek için az miktarda makat içerisine sürülmesi gerekmektedir.

Pruzon pomad genital bölgeye nasıl sürülür

Az miktarda krem vajina bölgesine ince tabaka halinde sürülür. Kesinlikle genital bölgenin içerisine sürülmez.

Pruzon Pomad Yan Etkileri

Prozon merhem yan etkileri genelde kremin içerisinde bulunan bitkisel içeriklere karşı alerjisi olanlarda daha sık görülür. Kortizonlu kremlerde görülen yan etkileri bu kremde görülmez. Genelde nadir olarak kızarıklık ve tahriş görülmesine karşı kremi kullanmayı bıraktığınızda kendiliğinde kaybolur.

Pruzon Krem Kullananlar

Sizlere pruzon pomad kullananların taptıkları yorumları forum ve sosyal medyadan derleyerek yazmaya çalışacağım. Kremi kullanalar ve pruzon pomad yorumları kremi kullananlar ve etkisini görmüş kişilerdir. Genelde kremi kullananlar etkisinin gerçekten harika olduğunu söylemişlerdir.

 • Makat kaşıntısı sosyal hayatımı bitirmişti. En son kent hastanesinde bir prof doktorun bu kremi önermesine kadarmış 1 günde bitti. Bir kremin bu kadar etkili olduğuna şaşırmamak elde değil.
 • Anal fissür dayanılmaz acıları çekmemi bitiren krem etkisi tartışılmaz
 • Ne zaman hem ben hemde bebeğim pişik olsa bu krem bize yetiyor
 • Kortizonlu olmadığından egzama sorununda ilk tercihim olan krem kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim
 • Pruzon pomad vajina kaşıntısını bu kadar kolay geçireceğini hiç tahmin etmemiştir. Bana göre mucizevi  etkisi var
 • Bir krem nasıl olurda hem bu kadar etkili olur hemde bu kadar ucuz.
 • Size tavsiyem evinizde bebek varsa ve pişik sorunu yaşıyorsanız bir kere bu kremi denemeniz

Pruzon Pomad Hakkında Bütün Sorular

Pruzon pomad hakkında bilinmeyen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Pruzon pomad endiksiyonları

Pruzon merhem endiksiyonları arasında ilk sırayı kaşıntı sorunu gelmektedir. Krem kaşıntı sorunu yanında anal fissiür, pişik, kızarıklık ve vajinal kaşıntıya iyi gelmektedir.

Pruzon pomad hemoroid

Anal bölgede görülen kaşıntı ile hemoroid farklı sorunlar olmasına karşın pruzon pomad kaşıntıyı geçirdiği için pek kişi aynı etkiyi hemoroid üzerinded gösterceğini tahmin etmesine karşın pruzon pomad hemoroid için kullanılmaz.

Pruzon pomad vajinaya sürülür mü

Vajinal kaşıntı sorunu yaşıyorsanız bu kremi vajina bölgesinde kullanabilirsiniz.

Pruzon pomad yüze sürülür mü

Yüzde görülen egzama ve kaşıntı sorunu için pruzon merhemi yüzünüze sürebilirsiniz.

Pruzon krem sgk öder mi

En çok sorulan sorulardan biride pruzon devlet ödüyor mu sgk karşılıyor mu sorusudur. Krem size reçete edildiğinde devlet tarafından karşılanmaktadır. Reçetesiz olarak alındığında çok uygun fiyata almanız mümkün.

Pruzon bebeklerde kullanılır mı

Bebeklerde pişik yada egzama gibi sorunlarda kullanılan bir kremdir. Bebeğiniz pişik olduğunda sorunlu bölgeye sürülmesi yeterlidir.

Pruzon merhem makat 

Pruzon pomad makat bölgesinde görülen kaşıntıyı geçirmek için ilk tercih edilen kremlerden biridir. Etkisi kanıtlanmış olan pruzon pomak makat kaşıntısı hızlı şekilde geçirir.

Pruzon pomak hamilelikte kullanımı

Pruzon pomad hamilelik dönemin ilk 3 ayında kullanılması tavsiye edilir. Bitkisel içeriğe sahip olduğundan bebeğe her hangi bir zararı yoktur.

Pruzon emziren anneler kullananımı

Pruzon merhem bebeğinizi emzirdikten sonra kullanılması gerekmektedir. Anne sütüne geçip geçmediği bilinmektedir.

Pruzon krem pişiğe iyi gelir mi

Pruzon pomad sadece bebeklerde olan pişiğe değil yetişkinlerde görülen pişiğe iyi gelen bir kremdir. Pişik olduğunuzda bu kremi kullanabilirsiniz.

Pruzon krem muadili

Pruzon krem muadili olmayan kremlerden biridir. Kesinlikle en etkili krem olduğundan bu kremi kullanmanız tavsiye edilir.

Genelde çok satılan bu krem pruzon eczanede yok, pruzon nereden alınır soruları sıklıkla sorulmaktadır. Eczanelerde satılan bu kremi bulamazsanız bile başka eczanede bulmanız mümkün.

Pruzon Pomad Prospektüs

Pruzon krem size reçete edildiğinde kesinlikle reçete kağıdını okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Krem hakkında en doğru ve doğru bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün. Pruzon merhem prospektüs bilgilerinde kremin nasıl kullanılacağı, ne işe yaradığı ve yan etkilerini bulmanız mümkün.

Pruzon Pomad Fiyatı

Pruzon krem kaç lira, pruzon pomad ne kadar sorusuna cevap vermek istiyorum. Krem eczanelerde reçete ile satılmasına karşın fiyatı değişiklik göstermektedir. Kremin fiyatı ortalama 25 liradır.

Sizlere bu yazımızda pruzon pomad nedir, pruzon pomad ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir