Selülit Tedavisi

Sıklıkla bacaklarda ve kalça bölgelerinde görülen selülit, bu bölgelerin yanı sıra göbek ve kollarla da görülebiliyor. Selülit için çözüm ise selüliti nasıl geçirmek istediğinize göre değişiyor.

Selülit geçiren şeyler arasında Hindistan cevizi yağı, portakal yağı, şeker ve kahve bulunuyor. Selülit tedavisi için bitkisel çözümler sadece bunlarla da sınırlı kalmıyor.

Genel olarak kadınlarda görülen selülit, bazı erkeklerde de görülebiliyor. Selülitin asıl sebebi kadınsal hormonlar olmasından dolayı da selülit %85 oranla en fazla kadınlarda görülüyor.

Selülite Kesin Çözüm

Kadınların özellikle de yaz aylarında fazlasıyla canını sıkan selülit için doğal çözümler bulunmaktadır. Selülit tedavisi için bitkisel yollar ise şöyle;

Yağ Karışımı ile Selülit Tedavisi

Kekik yağı, biberiye yağı, badem yağı ve buğday yağını karıştırıp selülitli bölgelerinize masaj yapmak selülitleri zamanla ortadan kaldırıyor. Yapacağınız bu masajı gece yatmadan önce yapmak ise daha yararlı oluyor. Bu karışımın yapımı için öncelikle biberiye ve kekik yağını karıştırmak gerekiyor. Bu karışımın onda birine kadar ise badem yağı ve buğday yağı koyulur. Eklenen bu yağlar ile birlikte bu yağ karışımı çok iyi karıştırılır. Masaj yapar şekilde aşağı yukarı hareketlerle uygulanır. Yağların sürüldüğü kısım ise streç film ile sarılır ve o şekilde yatılır. Sabah kalkıldığında ise streç çıkarılıp, ılık su ile duş alınır. Bir hafta boyunca bu işlem sürer.

Portakal Yağı ile Selülit Tedavisi

Kan dolaşımını hızlandıran portakal yağı selülit tedavisinde de sıklıkla kullanılan bitkisel tedavi yöntemlerinden. Bir çorba kaşığı zeytinyağına beş damla portakal yağı ilave ettikten sonra, selülitli bölgeye bu yağ karışımı ile masaj yapılır. Birkaç hafta boyunca her gün uygulanan bu yöntem ile selülitten kurtulmak mümkün hale gelir. Ancak bu karışımı cildinize uyguladıktan sonra birkaç saat güneş ışığına maruz kalmamanız gerekir.

Kahve Esmer Şeker ve Hindistan Yağı ile Selülit Tedavisi

Evde rahatlıkla uygulanabilen bu yöntem oldukça da basit bir yöntemdir. Yarım kahve fincanı kadar kahve ile 3 yemek kaşığı esmer şeker önce karıştırılır. Üzerine ise oda sıcaklığında kendiliğinden erimiş olan2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı eklenir. Bu karışım masaj yapılır gibi birkaç gün boyunca selülit problemi olan bölgeye uygulanır. Sonrasında ise yıkanır. Bu uygulama her hafta 2-3 kez uygulanır. Birkaç hafta sonunda ise gözle görülür bir sonuç meydana getirir.

Fırçalayarak Selüliti Yok Etme

Kan dolaşımının hızlanması selülit tedavisinde oldukça önemlidir. Vücut fırçaları ile selülitli olan bölge banyoda fırçalandığında bu bölgedeki kan dolaşımı artar. Bacaklardaki gözenekleri açan bu uygulama toksinlerin atılmasına da yardımcı olur. Cilt bu masaj sayesinde uyarılarak, hücre yeniler ve canlanır. Bunun yanında cilt parlaklık kazanırken, pürüzsüz bir görünüme de ulaşır.

Tuzlu Su ile Banyo Yaparak Selüliti Yok Etme

Evde küvete ılık su doldurduktan sonra içesine 3 yemek kaşığı tuz ilave edin. Oluşturduğunuz bu tuzlu suda 20-25 dakika kadar yatın.

Jeliatin Tüketerek Selülitlerden Kurtulma

Jelatin birçok insan tarafından zayıflama besini olarak kullanılıyor. Bu etkisinin yanında ise selültleri yok edici etkisiyle de biliniyor. Eklemler katkı sağlaması ile kendinden fazlasıyla söz ettiren jelatinli yiyecekler, saç, tırnak ve hücre yenilenmesini desteklerken, iyi bir protein kaynağı olduklarından kasları da güçlendirir. İçerisinde bulunan amino asitler sayesinde ise kasları güçlendirir.

Ballı Limonlu Su ile Selülit Tedavisi

Her gün uygulayabileceğiniz bu yöntem sadece selülitlere değil midenize de çok iyi gelecek. Sıcak suyun içerisine 1 çay kaşığı bal ekledikten sonra biraz da limon sıkın. Karışımı ılıyınca için.

Lazerle Selülit Tedavisi

Selülit tedavisinde doğal yolların haricinde daha etkili olan bir yöntem daha bulunmaktadır. Günümüzdeki teknolojik cihazlardaki gelişim, kadınların korkulu rüyası olan selülit problemini de ortadan kaldırıyor. Selülitle ilgili tüm bilinen yöntemlerden farklı olan SmoothShapes, Amerikan Dermatoloji Derneği’nce onaylanmış bir yöntemdir. Dernek ayrıca söz konusu işlemin selülit tedavisinde var olan yöntemler arasında selüliti gerçekten tedavi edebilen ve kalıcılığı olan bir tedavi şekli olduğunu dile getirmiştir.

ABD’de selülit tedavisinde onaylı olan bu tedavi şekli, selülitin yanında bölgesel incelme ve sıkılaşma işlemi de yapmaktadır. Bu tedavi yönteminin en iyi yanı, selülit tedavisi bittikten sonra 3-6 ay kadar hala bu tedavinin etkisinin sürmesidir. Photomology denilen bu tedavi şekli, selülit tedavisinde kalıcı sonuçlar doğurmaktadır.

Lazerle Selülit Tedavisi Yaptıranlar

Lazer ile bedenlerindeki portakal kabuğu görüntüsünden kurtulmak isteyen kadınlar, infrared ışık, vakum enerjisi, diod lazer ve mekanik masaj ile tedavi yapılmaktadır. 4 ana uygulamada geçilen bu tedavi yönteminde öncelikle lazerle selülit tedavisi yaptıranlar infrared ışık enerjisi ile büyüyen, hacim kazanarak genişleyen, formu bozulan ve şişen yağ hücrelerini daha geçirgen bir hale getiriyor. Geçirgen bir yapıya gelen bu yağ hücrelerindeki fazla yağ eritiliyor ve sıvı hale getiriliyor. Bu sayede de yağ dokuları daha sağlıklı bir forma giriyor.

Bu uygulama sonrasında eskisine göre daha hareketli ve yumuşak bir hale gelen yağ hücreleri, mekanik masaj ve cihazın vakumu ile lenf yollarına aktarılarak vücuttan atılmasını sağlıyor. Bu sayede de kollejen ile lif üretimi hızlanıyor ve yağ hücreleri olması gereken yapılara dönüşüyor. Böylece de yağ ve deri dokusu arasındaki çekintiler azalıyor ve derideki selülit görüntüsünü yok etmekte oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor.

SmoothShapes uygulamasının ardından elastik ve kollajen lif yapımının fazlalaşmasıyla birlikte sadece yağlar değil, derinin alt ve üst yapısı da daha güzel, sıkılaşmış ve narin bir görüntü meydana gelmektedir. Bu uygulama ile sadece selülitlerden kurtulmakla kalmaz aynı zamanda cildinizin toparlanıp sıkılaşmasını da sağlayabilirsiniz.

Lazerle Selülit Tedavisi Fiyatları

Smoothshapes dediğimiz lazerle selülit tedavisi yönteminde fiyat, yaptıracağınız bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bu selülit tedavi yöntemi en etkili selülit tedavi yöntemi olduğundan evde selülit tedavisi tariflerine göre oldukça maliyetlidir. Tek bir alana ya da birden fazla alana yapılabilecek bu uygulamada lazer uygulaması yapılan selülitli bölgeler popo, basen, karın, üst bacak gibi bölgelerle sınırlıdır.

Lazerle selülit tedavisinin fiyatları tedavinin yapılacağı alana göre, beraberinde herhangi bir ek uygulama yapılıp yapılmamasına göre ve tabi ki seansın sayısına göre değişmektedir.

Selülit Tedavisinde En Etkili Yöntem Hangisi

Selülit tedavisinde etkili yöntemler arasında tabi ki lazer uygulama yer alıyor. Lazer uygulama ile kalıcı sonuçlar elde edilmenin yanında, daha kısa sürede sonuç almak da mümkün kılınıyor. Ancak selülit tedavisi lazer ile yapıldığında bilindiği üzere daha maliyetli olmaktadır. Evde bakım yapmayı seviyor ve vücudunuzla uğraşmaktan hoşlanıyorsanız ve bunun için yeterli zamanınız da varsa, yukarıda sizler için verdiğimiz tariflerle selülit tedavisi evde kolayca yapılabiliyor.

 

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Cilt Bakımı İçin Pratik Yöntemler

Cilt Bakımı Güzel ve genç bir cilde sahip olmak isteyen kimselerin dikkat etmesi gereken durumlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir