Koltuk Altı Kararması

Koltuk altı kararması nasıl geçer her kadının en azından hayatta bir kere araştırdığı bir konu.

Kadınların oldukça rahatsız olduğu bu konu özellikle yaz mevsimlerinde tam bir kabusa dönüşüyor.

Peki koltuk altı kararması nasıl önlenir, koltuk altı kararması nasıl geçer?

Koltuk Altı Kararması Neden Olur

Koltuk altı kararması tamamen dış faktörlerden dolayı meydana gelmektedir. Yani koltuk altının temizliği için jilet kullanmak, kullanılan ağdanın kalitesiz bir ağda olması, yazın aşırı terlenmesi ve epilasyon koltuk altı kararmasının nedenleri arasında en üst sıralarda yer alıyor.

Koltuk altı kararmasına bir günde son bulabilmektedir. Ancak sizlere vereceğimiz yöntemleri olduğu gibi uygulamanız halinde bu mümkün olabilmektedir.

Koltuk altı kararmasının sebepleri arasında ciddi bir neden olmasa da muhakkak bu durumun oluşmasını sağlayan bir etken vardır ve önemli olan bu etkenin ne olduğudur. Hormonal bozukluklar ve kanser gibi nedenlerden dolayı da olabilen koltuk altı kararmaları, genel olarak yanlış temizleme yöntemlerinden kaynaklanmaktadır.

Koltuk Altı Nasıl Beyazlatılır

Koltuk altı ve bikini bölgesi genel olarak kararmaya ve leke oluşumuna meyilli bir bölgedir. Koltuk altının kararması bazen genetik faktörlere bağlanırken, bazen de dış etkenlere bağlı olarak meydana gelebilir.

Koltuk altı beyazlatma kremi bilinen en basit yöntemeler arasındadır. Ancak krem yerine koltuk altı kararması kesin çözüm olarak doğal yöntemleri de deneyerek de koltuk altındaki kararmaları yok edebilirsiniz.

Terlemeyi önleyici ilaçlar ve deodorantlarda da bazen koltuk altı kararmasının en büyük nedenleri arasında sayılabilir.

Limon ve Şeker Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemi

Koltuk altı beyazlatma yöntemlerinden ilk kullanılan genel olarak limon ve şeker karışımıyla ovulma yöntemidir. Fakat limon güneş ışığında olumsuz etkilere sebep olduğundan, limon mutlaka cilde gece uygulanmalıdır. Oldukça güçlü bir beyazlatma etkisine sahip olan limon, şeker ile beraber cildi ölü hücrelerden arındırmaktadır.

Limon ile koltuk altı beyazlatmak için bir yemek kaşığı işlenmemiş şeker ile yarım bardak suyu limon suyunu karıştırın. Bu karışımı koltuk altınıza ovarak sürün. 15 dakika beklettikten sonra ise ılık suyla durulayın ve ardından bir peçete yardımıyla kurulayın.

Hidrojen Peroksit ile Koltuk Altı Beyazlatma

Hidrojen peroksit koltuk altı beyazlatmada sıklıkla kullanılan ve oldukça ekonomik bir yöntemdir. Evde koltuk altı beyazlatma yöntemleri arasında sık sık kullanılmaktadır. Bu ürün tüm leke çeşitlerinin kaybolmasına yardımcı olur ancak alerjik reaksiyonlara sebep olmasından dolayı dikkatli kullanmak gerekir.

Cildi tahriş etme olasılığının olmasından dolayı bu ürünün düşük yoğunlukta kullanılması gerekir. Aşama aşama deneyerek yoğunluğunu test edebilir ve cildinize göre uygulayabilirsiniz. Hidrojen peroksiti yalnızca kararma olan bölgeye uygulayın. 10 dakika kadar bekledikten sonra ise soğuk su ile durulayın.

Koltuk Altı Kararmasına Krem

Evdeki doğal malzemelerle krem yapıp, koltuk altınızı beyazlatabilirsiniz. Koltuk altı beyazlatıcı kremi yapmak için bir yemek kaşığı bal, iki yemek kaşığı yulaf ezmesini ve bir limonun suyunu iyice karıştırın.

Koltuk altı kararması için bepanthen krem de oldukça etkili olduğu söylenmektedir.

Bunun yanında koltuk altı kararması expigment , koltuk altık kararması için fucidin krem , koltuk altı kararması vazelin gibi kremlerin de iyi olduğu söylenmektedir.

Hamur kıvamına getirdiğiniz karışımı koltuk altınıza sürün. Sonrasında ise 10 dakika kadar bekletin. Ardından da yıkayın.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

Koltuk altında meydana gelen kararmalardan doğal yöntemlerle kurtulmak mümkün. İşte koltuk altı kararmasını geçirme yöntemleri.

Koltuk Altı Kararmasını Geçirmek İçin Dilimlenmiş Patates

Koltuk altı kararmaları için kullanılan yöntemlerden biri de dilimlenmiş patates yöntemi. İnce bir dilim patates alarak koltuk altınızı ovun. Her gün 10 dakika boyunca bu işlemi tekrarlayın. Zaman ilerledikçe koltuk altı rengi nasıl açılır göreceksiniz.

Koltuk Altı Kararması İçin Şeker Yöntemi

Koltuk altı kararmasını geçirmek için kullanılan yöntemlerden bir diğeri şeker yöntemi. Bir çorba kaşığı şekeri ve bir çorba kaşığı zeytinyağını karıştırdıktan sonra koltuk altınızı bu karışım ile ovun. Bu uygulamayı duş sonrasında yaparsanız daha çabuk sonuç elde edebilirsiniz.

Koltuk Altı Kararmasını Önlemek İçin Karbonat Yöntemi

Karbonatın cilde olan faydalarından sık sık bahsederiz. Karbonatın işe yaradığı bir diğer nokta da koltuk altı kararmaları. Koltuk altı kararmasını geçiren şeyler arasında adı sıklıkla geçen karbonat, kısa sürede etkili sonuçlar meydana getirmektedir. Duştan çıktıktan sonra uygulayacağınız karbonat, giysilerinizde sarı leke oluşumu da önleyecektir.

Karbonatı bu yöntem haricinde bir şekilde daha kullanabilirsiniz. Yarım kaşık karbonat ile suyu bir macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu macun kıvamındaki karışımı koltuk altına sürün ve ardından 10-15 dakika kadar bekleyin. Ilık su ile durulayın. Bu yöntemi koltuk altınızdaki kararma geçene kadar uygulayabileceğiniz bu yöntemin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Koltuk Altı Kararmalarını Geçirmek İçin Süt Yöntemi

Koltuk altı kararmasını azaltmak için kullanılan bir diğer yöntem de süt yöntemi. Sütün içerisinde yer alan yağ asitleri ve vitaminler aydınlatıcı özelliğe sahiptir. İki yemek kaşığı sütün içinde bir çay kaşığı lor ve bir yemek kaşığı un koyup bu karışımı bir hamur haline getirin. Cildinize uygulayın ve ardından da 15 dakika bekleyin. Bu hamur cildinizi ölü hücrelerden arındırırken aynı zamanda koltuk altınızdaki kararmayı da ortadan kaldıracaktır. Bu tarifi tam yağlı süt krema ile yaparak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Cilt tonunu aydınlatıcı özelliği ile bilinen süt, koltuk altı kararmalarında da fazlasıyla kullanılıyor. Cildi yumuşatıp, hafifleten süt, içeriğindeki vitamin ve yağ asidi sayesinde cilt tonunu da dengeliyor. Kararma yaşanmış koltuk altına bir miktar sürü sürüp, birkaç dakika masaj yapın. Sonrasında ise 5-10 dakika kadar bekletin. Sonrasında duyla durulayın. Bu işlemi sonuç alana kadar tekrarlayın.

Koltuk Altı Kararması En Çabuk Nasıl Geçer

Koltuk altı kararmasından bir an önce kurtulmak yani koltuk altı kararmasını en kısa sürede geçirmek istiyorsanız, uygulayacağınız tek bir yöntem var. Koltuk altı kararmasına en etkili yöntem için 1 tatlı kaşığı pirinci, 1 tatlı kaşığı yoğurdu ve 1 tatlı kaşığı sirkeyi karıştırın. Bu karışımı tüylerden arındırdığınız ve temiz olan koltuk altı bölgenize uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ise koltuk altı bölgenizi ılık su ile durulayın. Son olarak ise kuruladığınız koltuk altı bölgesini bebek pudrası ile temizleyin. Bu kürü düzenli aralıklarla uygulayın.

Koltuk altı kararmasını geçirmenin birçok yöntemi var. Ancak koltuk altı kararması 1 günde nasıl geçer sorunun cevabı ne yazık ki yok. Koltuk altı kararmalarının geçirme yöntemlerini dilediğiniz gibi uygulayabilir, memnun kaldığınız yöntemde karar kılabilirsiniz. Kısa sürede koltuk altı beyazlatmak için uyguladığınız tariflerde kararlı bir süreç uygulamanız şart.

Piyasada satılan koltuk altı kararmalarını geçiren kremlerin hepsinde, yukarıda verilen tariflerdeki malzemelerin karışmış hali bulunmaktadır. Bu tarifler ile bir kremden beklediğiniz tüm sonuçları elde edebilir, evde doğal yollarla koltuk altı beyazlatması yapabilirsiniz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


En İyi Leke Kremi

En İyi Güneş Kremleri

Hidroten Su Bazlı Cilt Bakım Kremi


 

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir