Yara İzini Geçiren Kremler

Yara izleri hemen hemen herkesin problemli olduğu bir konu. Hasara bağlı olarak meydana gelen bu yaralanmalar ne yazık ki genelde dikkatsizliğimizin bir sonucu olarak ortaya çıkıyor.

Estetik açıdan istemediğimiz bu izleri yara izini geçiren kremlerle ortadan kaldırmak mümkün.

Yara vücudumuzun herhangi bir yerinde darbe sonucu veya keskin bir şeyle oluşan şeylerdir. Bazı yaralar iyileşme sürecinden sonra iz bırakmazken, bazıları yaşadığı doku kaybı sebebiyle kalıcı izler bırakabiliyor.

Bu yaralar özellikle de kol, el yüz gibi sürekli göz önünde olan yerlerdeyse kişiler bir an önce bu yaralardan kurtulmak istiyor.

Yara İzi Nasıl Geçer?

Yara izlerinden kurtulmak için öncelikle yara üzerindeki ölü hücrelerin canlandırılması gerekiyor. Yara izi nasıl geçer sorusunun cevabı da tam olarak burada yer alıyor. Yara izlerini geçiren kremler ile ölü hücreyi ciltten uzaklaştırıp yara izini tamamen geçirme ihtimaliniz var.

Ameliyat izleri, yanık, kesik, tırnak batması, kesik, kaza sonrası ve dikiş izi gibi kalıcı olan yaralardan kremlerle kurtulmak mümkün. Yara izi kremlerini kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken bir durum var ki o da yaranızın ne yolla meydana geldiği. Yani yaranızın oluşum sebebi. Şayet yara yanık kremiyse kullanılacak krem de buna göre seçilmeli.

Yaranın oluşum sebebi kremi seçmekteki en önemli adım. Yıllar önce meydana gelmiş ve artık kabuk tutmuş kesik ve yaralar için kullanılan kremler yanık kremlerinden daha farklıdır. Yara izinde etkili sonuçlar meydana getiren kremleri sizler için toparladık.

Yara İzini Geçiren Kremler

Yara izini yok eden kremleri alırken dikkat edilmesi gereken bütün noktaları yazımızın üst kısmında size aktardık. Şimdi gelelim bu kremlerin isimlerine ve hangi tarz yaralarda kullanıldıklarına.

Contractubex Jel Krem

Contractubex Jel yaşadığımız şu günlerde piyasada kabul görmüş ve insanlar tarafından en çok kullanılan kremlerden biridir. Yeni meydana gelmiş yaralar üzerindeki etkisi ise kesinlikle tartışılamaz.

Yıllar önce meydana gelmiş birçok yara izini geçirdiği gibi deri üzerinde peeling etkisi yaratıp soyma işlemi de de gerçekleştiriliyor.

Contractubex Jel Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Krem hakkında bilinmesi gereken bir diğer husus ise yara izi üzerindeki etkisinin yaranın ne kadar süredir var olduğuna dair. Eğer yara iziniz uzun yıllardır vücudunuzda ise tedavisi süreci de o doğrultuda uzuyor. Etkili bir sonuç için ise jeli 6 ay düzenli kullanım gerekiyor.

Kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken bir iki nokta daha var. Kremi sürdükten sonra kesinlikle güneş ışığına çıkmayın. Kremde bulunan yan etki, yara üzerinde kötü sonuçlar doğurabilir. Kremin en son bilinen fiyatı ise 78 TL’dir.

Fucidin Krem

Fucudin sivilce kremi de olarak bilinen krem özellikle ergenlik dönemlerinde meydana gelen sivilceler için birebir. Çıbana da iyi gelen krem sivilce izlerini ve yanık izlerini de geçirici etkisiyle biliniyor. Krem düzenli kullanıldığında izlerin görüntüsünü azaltarak yok ediyor.

Fucidin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Ameliyat sonrasında ödem önleyici olarak yazılan fucidin krem, epilasyon sonrasında tahrişi yok etmek ve sivilce izlerini ortadan kaldırmak için de kullanılır. Fucidin kred-min en son bilinen fiyatı 12 TL’dir.

Expigment Krem

Expigment krem cildi soyan bir kremdir. Bu şekilde cilt lekelerini yok eden krem hücre yenilenmesine sebep olarak cildin tazelenmesini ve nemlendirilmesini sağlıyor. Cilt lekelerini, güneş yanıklarını, çilleri ve koyu cilt lekelerini yok etmeye yarayan bu krem bunların yanında sivilce izlerini, yanık ve yaraların yok edilmesinde de kullanılıyor.

Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu kremi kullanarak izlerinize çare bulmak istiyorsanız mutlaka bir dermatolog ile iletişime geçerek kullanın. Yan etkileri sıklıkla kullanılan kremin son bilinen fiyatı ise 9 TL’dir.

İlvana Salyangoz Özlü Krem

Salyangozun hücre yenilenme konusundaki etkisini bilmeyen yoktur. İlvana salyangoz özlü krem izleri ve lekeleri geçirmek için eczanelerde sıklıkla satılıyor. Cilt yüzeyinde bulunan ve derin olmayan izleri geçiren krem mümkün olduğunca temizlenmiş bir cilde uygulanmalı.

Salyangoz Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Krem az miktarda sürülüp 2 dakika oyunca yüze masaj yaparak uygulanmalı ve kremi cildin tamamen emmesini sağlayın. Düzenli kullanımla yaşlanma etkilerini de ortada kaldıran krem, kırışıklıkları yok ederken gergin, sıkı, kendini yenilemiş ve canlı bir ten sunuyor.

Madecassol Krem

Yan etkisi hemen hemen hiç olmayan madecassol krem, cildinizde meydana gelmiş olan yanık, yara ve çatlak tedavisinde etkili sonuçlar verir. Hamile ve emziren bayanların kullanabildiği leke kremi madecassol merhem, özellikle bir ve ikinci derecedeki yanıklara doktorlar tarafından sıklıkla veriliyor.

Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Emzirme döneminde oluşan meme ucu çatlaklarına iyi gelen kremin kullanım alanı ise oldukça fazla. Kremin en son bilinen fiyatı ise 17 TL.

Fito Krem

Birçok deri hasarında doktorlar tarafından önerilen krem akla gelebilecek her türlü izi geçirebiliyor. Ölü hücreyi deriden atarak izin geçmesini sağlayan krem hemen hemen her doktorun ilk tercihi diyebiliriz.

Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Yeni oluşan yaralara sürülebilen fito krem ayrıca eski yaralara da uygulanabiliyor. Kremin içeriğine eklenen etken maddeler ile krem cildi yenileyerek yara izleri üzerinde büyük bir azalma gösteriyor. Fito kremin şu anki bilinen fiyatı ise 12 TL.

Pohli Krem

Oldukça doğal bir krem olan pohli krem, cildi canlandırmasıyla ve temizlemesiyle bilinen bir krem. Bu etkilerinin yanında siyah noktaları, sivilce izlerini de yok edebiliyor. Yara izlerinin görünümünü de düzelten krem, kırışıklık görünümünü azaltırken, tahrişleri gideriyor ve çatlakları da yok ediyor.

Pohli Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Kremi kullanmaya karar vermeden önce bilmeniz gereken bir şey var. Kremin kullanımında tedaviyi yarıda bırakıp düzenli kullanmazsanız kremin etkisini ne yazık ki göremezsiniz. Temizlenmiş cilde her gün 2 defa kullanacağınız kremin fiyatı ise 25 TL.

Oksizinc Krem

Oksizinc kremin içerisinde çinko oksit bulunmaktadır. Çinko hücrelerin yenilenmesini sağlar ve hücrelerin çoğaltır.

Oksizinc Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Oksizinc kremi bir çok alanda kullanabilirsiniz. Kullanılan alanları;

  • Meme başı çatlakları
  • Yara tedavisi
  • Yanık tedavisi
  • Güneş yanıkları
  • El çatlakları
  • Kesik tedavisi
  • Pişik tedavisi

Yan etkileri olan bir kremdir. Yan etkilerine maruz kalmamak için doktorunuza mutlaka danışın. Oksizinc 40 çinko oksit pomat 40 gr fiyatı 15 TL’dir.

Finerepair Jel Krem

Finerepair jel krem hücrelerin yenilenme sürecini hızlandıran özelliği ile yara izlerini geçirmekte oldukça etkili kremlerin arasında yerini almaktadır. Kuruyan yarayı nemlendirme özelliğine sahip bu krem bölgenin kısa sürede iyileşmesini sağlar.

Kesik ve yanık olan bölgeye sürüldüğü zaman, bölgedeki acıyı en aza indirir. Ülkemizde bulunması zor bir krem olmakla birlikte fiyatı 9 TL’dir.

Dermatix Jel

Kabaran eski yara izlerinde etkili olan dermatix jel kendi kendine kuruduktan sonra silikon yapısı olan bir jeldir. Yara izlerine sürmeden önce mutlaka bölgeyi temizleyin. Çok çabuk kuruma özelliği olan dermatix jeli günde 2 kez sürebilirsiniz.

Dermatix jel sürüldüğü zaman bölgede ince yağsız bir tabaka oluşturmaktadır. Herhangi bir koku ve rengi yoktur. Saydam bir jeldir. Fiyatı 60 TL’dir.

 

Regenia Krem

Regenia krem, cildi onaran ve hücrelerin yenilenmesini sağlayan özelliği ile yara izlerini yok eder. Yara izi olan bölgelerdeki hücreleri yenileyen özelliğinin yanında, güneşin vermiş olduğu zararlı ışınları önler, tahrişi yok eder, cilt yüzündeki kızarıklıkları geçirir. Floxia Regenia Kremin fiyatı 85 TL’dir.

Maderma Krem

İsmini bir çok kez duyduğumuz kremlerden biridir Maderma krem. Cilt üzerinde oluşan kesik ve yaraları yok etmek için kullanılan bu krem birçok izi geçirebilmektedir. Bu izler küçük sivilce izleri de olabilir derin dikiş izleri de.

İçeriğine eklenen bitki özleri sayesinde cildi nemlendiren krem, ölü hücreyi atarak cildin yenilenmesini sağlıyor. Günde 3 defa sürülmesi uygun olan krem deri tarafından emildiği için fazla sürmeyin. İnce bir tabaka oluşturacak şekilde sürmeniz yeterli olacaktır.

Xeragel Krem

Etkisi kanıtlanmış olan Xeragel krem, özellikle yara izi tedavisinde kullanılıyor. Silikon halde bulunan krem yanık, yara ve dikiş izini yok ediyor. Vücudun hemen hemen her yerinde kullanılabilen bu krem, ameliyat sonrası oluşan izleri de yok etmekte oldukça etkili.

Krem hakkında dikkat edilmesi gereken bir iki konu var. İlk olarak kremi kesinlikle yeni oluşmuş yaralara ve açık olan yaralara uygulamayın. Eski ve kapanmış yara izlerini yok eden krem günde 2 defa cilt üzerindeki yara izine uygulanıyor. Etkili sonuç için ise 2, 3 ay kadar kullanılması gerekiyor. Kremin son bilinen fiyatı ise 35 TL.

ScarEx Jel

Kullananlar tarafından fazlasıyla memnun kalınan bu krem yara izini yok eden krem olarak da biliniyor. Dövme sildirme sonrası oluşan izleri yok eden krem, sezaryen doğum izlerini, sivilce izlerini, estetik ameliyat sonrası oluşan izleri ve darbe ve kaza sonucu oluşan izleri de yok ediyor.

İnce bir tabaka ile uygulanan kremin kapanmış yaraya günde 2 kere sürülmesi yeterlidir. Kremin gözle görülür bir etki yaratması hemen hemen 6 ay sürüyor. Bu jelin şu anki bilinen fiyatı ise 36 TL.

Scar Zone Krem

Özellikle narin yani hassas cilt tipine sahip olan kişiler için kullanılan kremi çocuklar da rahatlıkla kullanabilir. 15 faktörlü güneş koruma özelliğine sahip olan kremin alerjik reaksiyon oluşturma ihtimali ise çok düşük.

Kremin içeriğinde bulunan yeşil çay özü cildinize zarar vermiyor. Bunun yanında etkili sonuçlar almanızı sağlıyor. Sivilceleri yok eden krem sivilcelerin ardından kalan izleri yok etmede de oldukça etkili.

Scar Zone kremi alırken eczaneye mutlaka yara izini yok etmek için aldığınızı söyleyin. Yara izini yok etmek için ise yara olan bölgeyi temizledikten sonra günde 3 defa uygulayın. Kremin şu anki bilinen fiyatı 45 TL.

Zdrave Universal Krem

Bulgaristan’da en çok satılan kremlerden biri olan Zdrave Universal krem, cildi onarması ve yenilemesi ile biliniyor. Cilt üzerindeki renk bozukluklarını ve yara  izlerini yok eden krem düzenli bir şekilde kullanıldığında bu problemleri gideriyor.

Şayet cildinizde yanma, tahriş ve kızarıklık varsa bu kremin bu yaraları yok ettiğini göreceksiniz. Krem ayrıca yaz aylarında sıklıkla yaşanan pişik sorunlarını ortadan kaldırmasıyla da biliniyor.

 

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir