En Faydalı 8 Bal Maskeleri

Yüz İçin En Faydalı 8 Bal Maskesi

Mucize arının tüm ürettiği besinler bizler için şüphesiz en değerli ve sağlıklı yiyeceklerdendir. Arının daldan dala, çiçekten çiçeğe topladığı bin bir zahmetle yaptığı balı sevmeyen ve şifalı bulmayan yoktur sanırım.

Balın hastalıklara iyi geldiği bilinmekte, peki cilt için de sağlıklı olduğunu biliyor muydunuz? İçindeki binlerce çeşit vitamin ve mineraller sayesinde cildimizin ihtiyaç duyduğu besinleri karşılayarak yenilenmiş bir cilt ortaya çıkarma konusunda uzmandır.

Bal Maskeleri

Uzman olduğu konuda yani yüz için en faydalı 8 bal maskesi bulunmaktadır. Maskeler ile tazelenmiş cilde sahip olabilirsiniz. Cildimize bakım yapmazsak çok çabuk yıpranıp kırışabilir.

Aynı zamanda lekelerle dolu bir cilde sahip olmak bizi dış dünyaya karşı küstürebilecek etkenlerden birine sebep olabilir. Bir insanın cildi ne kadar güzel olursa ruhu o kadar huzurlu ve kendisi ile barışık olarak mutlu bir şekilde yaşamaya devam eder.

Cildi Kötü Etkileyen Etmenler

Cildimizi etkileyebilecek birçok faktörler mevcuttur. Vücudumuzda en çok zarar gören ve yıpranan yerimiz ellerimiz ile yüzümüzdür. Bunlar açık bölgelerimizde bulunduğu için her türlü etkenlere maruz kalabilme riskleri daha fazladır. Cildi kötü etkileyen etmenler olarak ilk sırada yer alan unsurlar aşağıdaki gibidir;

Zehirli Hava

Dünyamızdaki arabaların çoğalması fabrika dumanlarının havaya daha fazla duman salgılaması nedeniyle sağlığımızla birlikte cildimizi de kötü etkileyebilmektedir. Günümüzde cilt kanserlerinin artışı ile birçok insan sağlık sektörlerinde çare arama yoluna girmişlerdir. Kanserin yanı sıra ciltteki lekelenmeler, siyah noktalar, cildin solması gibi cilt sorunları zehirli hava yüzünden meydana gelmektedir.

Rüzgar ve Soğuk Hava

Cildin yıpranmasında rol oynayan etmenlerden birisi olan rüzgar ve soğuk hava, ciltte çatlamalara, kırışmalara hatta kanamalara bile sebep olabiliyor. Dışarı çıkmadan önce koruyucu kremler kullanıldığı taktirde bunların önüne geçmiş olabilirsiniz. Ellerinizi ve yüzünüzü soğuk havaya karşı korumak için atkı bere kullanmanız daha doğru olur.

Deterjan ve Sabun

Genelde hanımların başına sıkça gelen olaylardandır. Eldivensiz çamaşır ve bulaşık yıkama sonrası ellerinize bakım yapıcı kremler ve kürler kullanabilirsiniz. Bakım yapılmayan yüz ve ellerin deterjanın yarattığı tahriş ve alerjik reaksiyonla karşılaşması olası sebeplerdir.

Güneşin UV Işınları

Cildimize en çok tahribatı veren UV ışınlarıdır. Güneşin altında fazla kalma sebebiyle oluşan lekelenmeler ve güneş yanıkları meydana gelebiliyor. Güneş koruyucu krem ve bal maskeleri kullanarak etkilerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kötü etkilere karşı koruyan ve yıpranmış cildi tazeleyen bal maskeleri kullanarak pürüzsüz ve sorunsuz cilde sahip olabilirsiniz. Sizler için en faydalı 8 adet bal maskesini araştırarak burada derledik.

En Faydalı 8 Bal Maskesi

Zeytinyağlı Bal Maskesi

Güneş yanıklarına ve lekelerine iyi gelen bir maskedir zeytinyağlı bal maskesi. Sürülen bölgede koruma sağlayarak cildin yenilenmesini hızlandırır.

Zeytinyağlı bal maskesi

Malzemeler: 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 adet yumurta sarısı

Maskeyi hazırlamadan önce ıslak bir pamukla yüzünüzün gözeneklerini açıcı hareketlerle silin. Daha sonra bal, zeytinyağı ve yumurtanın sarısını bir kapta iyice karıştırın. Parmaklarınızın ucuyla nemli cildinize masaj yaparak uygulayın.  20-30 dakika kadar bekletmeli ardından ılık suyla yıkayıp daha sonra soğuk su ile durulayarak temizleyin. Cildinizin hava aldığını rahatladığını hissedeceksiniz.

Peeling Etkisi Yapan Bal Maskesi

Cilt lekelerinden kurtulabilmek için Peeling Etkisi Yapan Bal Maskesi birebir çözümdür.

Peeling etkisi yapan bal maskesi

Malzemeler: 1 adet elma (kabuğu soyulmuş), 1 yemek kaşığı bal

Elma ve balı bir blendera koyarak püre haline getirin. Kıvamını alana kadar karıştırmaya devam edin. Karışımı yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 15 dakika sonrasında yıkayarak yüzünüzden maskeyi ayırın. Düzenli kullanıldığında etkisini fark edeceksiniz.

Bademli, Yulaflı Bal Maskesi

Cildi temizleyen doğal ürünlerle birlikte Bademli ve Yulaflı bal maskesi kullanımı çok kolay ve işe yarayıcı olmasıyla tercih ediliyor.

Bademli, yulaflı bal maskesi

Malzemeler: 1 yemek kaşığı ezilmiş badem, 2 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Bütün malzemeleri karıştırıp krem kıvamına getirin. Yüzünüze masajla ovalayarak sürün. 15 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yıkayın. Soğuk su ile yıkamanın amacı, cildinizin daha gergin ve sıkı olması içindir.

Akne Sorunu Olan Ciltler İçin Bal Maskesi

Sürekli akne şikayeti olan kişiler için hazırlanan bu bal maskesi anti bakteriyel olması sayesinde aknenin tekrarlamasını engelleyebilirsiniz.

Akne sorunu olan ciltler için bal maskesi

Malzemeler: 2 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı tarçın

Tarçın ve balı eşit şekilde iyice karıştırın. Daha sonra akneli yerlere sürüp 20 dakika kadar bekletin. Ilık suyla yıkayarak temizleyin.

Hassas Ciltlere Göre Bal Maskesi

Hassas cilde sahip olanlar her maskeyi kullanmakta biraz çekimser davranıyorlar. Bunun için hassas ciltlere özel bal maskesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hassas ciltlere göre bal maskesi

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı aloe vera

Bir kapta bal ve aloe verayı karıştırıp yüzünüze yavaşça dairesel hareketlerle sürün. Cildi onarırken derinlemesine temizlik yapmasını sağlıyor.

Koyu Lekeler İçin Bal Maskesi

Cildimizde oluşan koyu lekelerin açılması için kimyasal ürünleri kullanmaya gerek olmadan doğal bal maskesi ile lekelerden kurtulmak mümkün.

Koyu lekeler için bal maskesi

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı limon suyu

Bal ve limon suyundan oluşan karışımı yüzünüzün lekeli bölgesine uygulayın. 10 dakika bekleyip ılık su ile temizleyin. Cildinizin yumuşadığını fark edeceksiniz ancak lekeler için düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Nemlendirici Bal Maskesi

Cildimizin neme olan ihtiyacını karşılayabilmek için öncelikle bol miktarda su için. Daha sonra krem kullanmak yerine bal maskesi ile nemlendirmeyi unutmayın.

Nemlendirici bal maskesi

Malzemeler: 1 adet yumurtanın akı, 1 yemek kaşığı bal

Bal ve yumurtayı iyice özleşinceye kadar karıştırın. Bekletmeden yüzünüze sürerek uygulayın. Birkaç dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Cildinizin pürüzsüzleştiğini ve doğal nem dengesine kavuştuğunu göreceksiniz.

Çatlamış ve yıpranmış cilt için maske

Genellikle kış aylarında başımıza gelen olaylardan birisi yüzümüzün gerilmesi ve çatlamasıdır. Bunun için doğal bal maskesi ile cildinizi yumuşatıp iyileştirme aşamasını başlatabilirsiniz.

Çatlamış ve yıpranmış cilt için maske

Malzemeler: 1 şeftali, 1 yemek kaşığı bal

Şeftalinin kabuğunu soyup rondodan geçirin. Sonra bal ve şeftali püresini iyice karıştırın. Yüzünüze yavaş yavaş uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Çatlakların iyileşmesi için düzenli olarak kullanılması gerekiyor.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Cilt Bakımı İçin Pratik Yöntemler

Cilt Bakımı Güzel ve genç bir cilde sahip olmak isteyen kimselerin dikkat etmesi gereken durumlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir