Arap Kızı Kremi

Arap kızı kremi yıllardan beri sivilcelerin meydana gelmesini önlemek ve cilt lekelerinin ortadan kaldırılmasında kullanılıyor.

Her cilt tipine uygun olmasıyla bilinen arap kızı kremi, cilde herhangi bir zarar vermemesinden dolayı da sıklıkla kullanılır.

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan arap kızı kremi, cilt beyazlatmak ve cildi temizlemek için de fazlasıyla kullanılıyor.

Peki bu kadar kullanım alanına sahip olan arap kızı kremi nedir, arap kızı kremi içeriğinde neler bulundurur, arap kızı kremi nasıl kullanılır?

Arap Kızı Kremi Nedir

Cilt problemlerinde sıklıkla kullanılan arap kızı kremi, sivilce problemi başta olmak üzere her türlü cilt sorununda kullanılmaktadır. Krem uygulanmaya başladığı andan itibaren cilt ile etkileşime girdiğinden dolayı ciltteki kan dolaşımı hızlandırıyor ve sonuç olarak da cildin kendisini yenilemesini sağlıyor.

Arap kızı kremi içeriğinde bulunan bitkisel yağlar sebebiyle, cildi beslerken cilt hücrelerini de yenileyerek cildi onarmaktadır.

Eski zamanlarda yani Osmanlı döneminde saray kadınları tarafından sıklıkla kullanılan arap kızı kremi günümüzde de aynı şekilde popülerliğini korumaktadır. Arap kızı kremi mavi ve pembe kutularda 2 tür olarak satışa sunulmaktadır.

Arabistan bölgesinde hevadiye krem olarak bilinen bu krem, cilde ipeksi bir yumuşaklık vermesinin yanında cilde elastik bir yapı da kazandırmaktadır.

Arap Kızı Kremi Ne İşe Yarar

Peki arap kızı kremi ne işe yarar? Arap kızı kremi ne için kullanılır, ne işe yarar yazımızın üst kısmında sizlerle paylaştık. Ancak daha detaylı bir şekilde anlatmak gerekirse de;

 • Arap kızı kremi cildi beyazlatmak için kullanılır.
 • Arap kızı kremi sivilce ve sivilce izlerini yok eder.
 • Cildi arındırıp temizler.
 • Ciltte meydana gelen doğum lekelerini, cilt lekelerini, hormonal lekeleri, güneş lekelerini ve sivilce lekelerini ortadan kaldırır.
 • Arap kızı kremi çil tedavisinde sıklıkla kullanılan bir kremdir.
 • Ciltteki hücreleri yenileyerek, cilde pürüzsüzlük verir.
 • Genital bölge kararmasını önler.
 • Cildi arındırır ve temizler.
 • Cilt yüzeyinde meydana gelen sararmaların önüne geçer.
 • Koltuk altı kararmasının tedavisinde, diz ve dirseklerdeki kararmaları yok eder.

Arap Kızı Kreminin Faydaları

Sivilcelerin oluşumunu engelleyen ve ölü hücreleri cilt üzerinden uzaklaştıran arap kızı kremi ayrıca ciltteki tahriş oluşumunu da engeller. Hücre yapılanmasına da etki eden arap kızı kremi, cansız ve yorgun görüntüye sahip cildin de kendisini yenilemesini sağlıyor. Cildin yağ dengesini koruyarak siyah nokta oluşumunun önüne geçen arap kızı kremi, düzenli olarak kullanıldığında bahsi geçen etkileri meydana getirmektedir.

Yazın oluşan güneş lekeleri ve çiller için de mucizevi bir tedavi sunan bu krem, cildin yenilenmesini sağladığından dolayı kısa sürede çilleri geçirmekte oldukça etkili.

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır

Arap kızı kremi nasıl kullanılmalı bu konu hakkındaki en çok merak edilen noktalardan biri. Arap kızı kremi kullanımı aslında oldukça basit. Günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz bu krem, günde 1 defa problemli bölgeye uygulanarak etkisini gösterebilmektedir.

Pahalı kozmetik ürünlerine göre oldukça uygun fiyata sahip olan bu krem, birçok pahalı kozmetik ürününün yarattığı etkiden çok daha fazlasını yapabiliyor.

Arap kızı kremi kullanım şekli;

 • Kremi sürmeden önce kremi uygulayacağınız bölgeyi çok iyi temizleyin.
 • Kremi sürerken yüzünüzü de hafif hafif ovmanız gerekir. Ancak bu işlemi akşam yatmadan önce yapmalısınız.
 • Kremi sürdükten sonra kesinlikle yüzünüzü yıkamayın ve krem cildinizdeyken uyuyun.
 • Sabah uyandığınızda ise cildinizi ılık su ile durulayın. Sonrasında ise tabi ki nemlendirici kullanın.

Her cilt tipine uygulanabilen arap kızı kreminin kesin sonuç vermesi için mutlaka düzenli kullanmalısınız. Hemen hemen 1 ay gibi bir süre sonunda kremin cildinizdeki etkisini çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Reçetesiz satılan bu kremi doktora sorarak günde 3 defaya kadar kullanabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri

Arap Kızı Kremi Yan Etkileri

Oldukça doğal olduğundan bahsettiğimiz arap kızı kremi yan etkileri sadece kremin içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjisi olanda meydana gelmektedir. Şayet arap kızı kremi içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz yoksa arap kızı kremini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Arap Kızı Kremi Çeşitleri

Arap kızı kreminin çeşitleri 2 ye ayrılmaktadır. Arap kızı kremi pembe ve mavi kutularda ayrı ayrı satılmaktadır. Mavi kutulu olan arap kızı kremi beyaz renktedir. Yani mavi renkli kutu daha çok koyu tenliler için kullanılmaktadır. Mavi kutu normal cilt tipleri için iken pembe kutulu olan arap kızı kremi ise açık tenli ve yağlı cilt tipleri içindir.

Arap Kızı Kremi İçeriği

Arap kızı kreminin içeriği aslında sır gibi saklanıyor. Ancak bilinen bazı geçekler de var. Arap kızı vitamini içerisinde bol miktarda E ve A vitamini bulundurmaktadır. İçerisinde gliserin ve gliserol bulunan bu krem Arabistan’da en çok kullanılan kremler arasında yer alır. Arap kızı kremi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise kremin cilt tipinize uygun olması.

Arap Kızı Kremi Kullanan Ünlüler

Arap kızı kremini kullanan bir sürü yerli ve yabancı ünlü bulunmaktadır. Ünlüler zaman zaman kendilerine yöneltilen mikrofonlara cilt bakımlarında arap kızı kremini sürdüklerini söylemişlerdir. Arap kızı kremi kullanan ünlüler ise Vildan Atasever, Seda Sayan, Kate Winslet, Hande Ataizi, Nicole Kidman, Naz Elmas ve Gülben Ergen gibi isimlerdir.

Arap Kızı Kremi Kullananlar

Arap kızı kremi kullananlar yorumlarında kremin oldukça iyi ve etkili sonuçlar verdiğinden bahsetmiş. Arap kızı kremi yorumlarında özellikle sivilce ve leke tedavisi için kullananların bu kremden fazlasıyla memnun kaldığı dile getirilmiş.

Evde Cilt Lekelerine Maske Tarifleri

Arap kızı kremi kırışıklık tedavisinde sıklıkla kullanılıyor. Kırışıkları azaltan kremler arasında da adından sıklıkla bahsettiren krem, kırışıklıkları azaltmanın yanında cilde pürüzsüzlük de veriyor.

Arap Kızı Kremi Fiyatı

Arap kızı kremi satın almak isteyenler için bir diğer konu arap kızı kremi fiyatı. Arap kızı kreminin fiyatı 5 ile 50 TL arasında değişmektedir. Ortalama fiyatı 20 TL olan arap kızı kremini tercih edebilirsiniz.

Arap Kızı Kremi Hakkındaki Bütün Sorular

Sizlere sorularınızın yanıtlarının pratik olması için soru cevap şeklinde bilgi vererek arap kızı kremi hakkındaki diğer soruların cevaplarını buradan bulabilirsiniz.

Arap kızı kremi nerede satılır

Arap kızı kremini nereden alınır sorunuza cevap olarak eczane, aktar ve güvenilir internet sitelerinden satın alabilirsiniz.

Arap kızı kremi orjinali nasıl anlaşılır

Arap kızı kremi çoğu eczanede satılan bir kremdir. Orjinal olarak satın aldığınız arap kızı kremi sahte de çıkabilir. Peki arap kızı kremi orjinali nasıl anlaşılır cevabını vermek zordur. Ancak size sadece bu konuda söyleyebileceğimiz konu, arap kızı kremi mavi ve pembe kutusunun dışındaki kremlerinden satın almayın. Arap kızı kremi 2 çeşittir. En çok tercih edilen arap kızı kremi mavi olandır.

Sivilceye İyi Gelen Sabunlar

Arap kızı kremi eczanelerde var mı

Arap kızı kremi eczanelerde satılmaktadır. Ancak her eczane arap kızı kremini satmamaktadır.

Arap kızı kremi göz altına sürülür mü

Arap kızı kremi göz altına sürülebilir. Ancak gözünüzle temas ettirmeye dikkat edin. Gözünüzle teması halinde bol su ile yıkayın.

Orjinal arap kızı kremi siparişi

Orjinal arap kızı kremi siparişi vermeden önce eczanelerde satılanlardan tercih edebilirsiniz. Ancak internet üzerinden sipariş verecek olursanız da arap kızı kremi mavi kutu olanını tercih edin.

Arap kızı kremi pembe mi beyaz mı

Arap kızı kremi pembe kutu açık tenlilerin tercih etmesi gereken kremdir. Arap kızı kremi mavi kutu (beyaz) koyu tenlilerin tercih etmesi gereken kremdir.

Arap kızı kremi sivilcelere iyi gelir mi

Arap kızı kremi sivilcelere iyi gelir mi diye aslında sormanıza gerek yok. Arap kızı kremi her türlü cilt lekelerine ve sivilce sorunu ilk başta olmak üzere bir çok cilt sorununa iyi gelmektedir.

Arap kızı kremi hangi renk

Arap kızı kremi 2 renkli kutuda satılmaktadır. Birisi mavi kutu diğeri de pembe kutudur.

Arap kızı kremi nerede bulunur

Arap kızı kremi eczanelerde, aktarlarda ve internetten bulabilirsiniz.

Hakkında Bakımlı Ve Sağlıklı

Kontrol et

Makat Çatlağı Kremi

Makat Çatlağı Kremi Olarak Kullanılabilecek Merhemler

Anal fissür, anal bölgede ağrı ve acının yaşanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Genelde makat çatlağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir